VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Sídliště v Boleslavi má konečně vlastní poštu!

Mladá Boleslav, EXTRA, FOTOGALERIE – Primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati poštovním úředníkem?

27.2.2009 2
SDÍLEJ:

Pouták.Foto: Deník/Pavel Svačina

Severní sídliště v Mladé Boleslavi s největší koncentrací obyvatel města, kterých tam žije přes 30 tisíc, má po mnoha letech konečně vlastní poštovní úřad.

Konec dojíždění na poštu

Stovky lidí se už konečně nebudou muset trmácet až do centra města na Komenského náměstí, aby si vyzvedly uloženou poštovní zásilku, zejména balíky a doporučené dopisy, které jim nepředaly doručovatelky, protože je nezastihly dopoledne doma.

„Mám obrovskou radost, že se ve spolupráci s městem podařilo toto dílo. Dojde k velmi výraznému zlepšení služeb pošty nejen pro obyvatele žijící v okolí, ale i pro zákazníky ostatních pošt ve městě, kde se zkrátí fronty,“ řekl Boleslavskému deníku primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati.

Primátor pošťákem?

Nwelati si při prohlídce zrekonstruovaných prostor dokonce zasedl na místo poštovní úřednice za přepážku. Práci pošťáka si ale šéf města nevyzkoušel, protože neměl na kom. Dveře nového úřadu se totiž pro veřejnost otevřou až v pondělí 2. března 2009.

Rekonstrukci prostor po tehdejší prodejně Rema a následné asijské tržnici v Havlíčkově ulici za bývalým Dallasem v budově, kde sídlí i magistrátní odbor dopravy, zrekonstruovala firma Trigon a práce organizačně zajišťovala společnost Domos.

„Odvedli velmi dobrou práci. Teď jsem měl možnost vidět definitivní podobu nové pošty i jejího zákulisí. Je velký rozdíl mezi tím, co je tady dnes, a co jsme viděli před lety, když tady ještě byla vietnamská tržnice. Vznikla tady nádherná poštovní pobočka a doufám, že dobře poslouží občanům, což byl náš cíl,“ řekl Deníku náměstek primátora Adolf Beznoska.

Moderní standard a zabezpečení

Budova nové pošty splňuje všechny moderní standardy, při pracích tak musela být zohledněna i potřebná bezpečnostní opatření.

„Bezpečnostní prostředky si zajišťovala Česká pošta sama, a to i vybudování bezpečnostní sítě a trezoru. Z našeho hlediska byly nejnákladnější stavební práce, kdy bylo potřeba vybudovat zázemí pro zaměstnance. Naše firma bude nadále spolupracovat s poštou z hlediska správy tohoto objektu, který je v majetku města,“ uvedl vedoucí správy nemovitostí ve firmě Domos Radek Zahrádka.

Náklady na rekonstrukci pobočky, kde vznikla tři přepážková pracoviště, velká odbavovací hala s pohodlnými sedačkami pro zákazníky, kancelář pro vedoucí, sklady, zázemí pro personál, šatny a sociální zařízení, hradilo město Mladá Boleslav.

„Město se na tom podílelo částkou, která lehce převyšuje tři miliony korun, ale myslím, že to stojí za to. Musím ale říci, že pošta má tyto prostory pronajaté a investici města de facto splácí v rámci nájmu,“ uvedl primátor Nwelati.

Pošta pro 5500 domácností v severním sídlišti

Pod novou poštu nyní „spadne“ nově přes 5500 domácnosti v Severním Městě. Pro převážnou část z nich se změní ukládací pošta z Komenského náměstí právě na tu novou v Havlíčkově ulici za bývalým Dallasem. Výhodou je zde i přilehlé prostorné parkoviště.

Ti, kteří dnes spadají pod poštu na třídě V. Klementa, tam z větší části zůstanou, záleží přesně na místě jejich bydliště. „V podstatě by naše pošta měla fungovat pro téměř 17 500 lidí. Změna ale nastane až u listovních zásilek, které těmto lidem přijdou od 2. března. Všichni, kterých se to týká, by již měli dostat do schránek upozornění o změně ukládací pošty,“ řekla Deníku vedoucí nové pobočky Monika Ferglová.

Nová pošta nabídne většinu služeb, Sazka bude chybět

Klienti budou moci nyní v Havlíčkově ulici vyřizovat většinu služeb, které podnik Česká pošta nabízí – tedy podání a uložení listovních zásilek, podání a vyzvednutí balíkových zásilek (kromě obchodních a profi balíků, které zajišťuje dál pouze hlavní pošta na Komenského náměstí) a peněžní služby (poukázky, důchody, Western Union).

Bude zde i informační místo Czech point, kde může klient získat třeba výpis z trestního rejstříkui. Chybí zde jen on-line sázková služba Sazky, která zatím nechtěla terminál instalovat, o tom se ale ještě jedná a šance na jeho zřízení existuje.

Pohledný čistě ženský personál

„Celkem zde bude šest přepážkových pracovnic a já vedoucí s tím, že se budeme střídat na ranní a odpolední směnu. Máme tedy zatím jen čistě dámský kolektiv, ale určitě bychom tu někdy chlapa přivítaly,“ říká s úsměvem Monika Ferglová.

Sídliště v Mladé Boleslavi se dočká nové pošty po mnoha letech. Realizace nebyla pro město vůbec jednoduchá, protože se potýkalo se zcela zbytečnými průtahy. Podle náměstka Beznosky byly průtahy hlavně na straně pošty.

Proč to trvalo tak zbytečně dlouho?

A co na to říká pošta? „Je pravda, že to trvalo asi dost dlouhou dobu, ale přesto se nám podařilo najít optimální řešení vzhledem k lokalitě, kde je pošta umístěna. Těžko říci, proč se realizace pošty táhla tak dlouho, je to spíše otázka na minulé vedení, já jsem tu jen deset měsíců. Ze zkušeností, které mám, jsou podobné akce samozřejmě otázkou investic a peněz, které můžeme uvolnit a také nějakých dohod. Pak jsou tady i technologické a stavební úpravy, které nám neumožní situaci vyřešit třeba během půl roku,“ vysvětlil ředitel poboček České pošty v regionu střední Čechy Lumír Kučaba.

Otevírací doba nové pošty v Havlíčkově ulici v Mladé Boleslavi:
Pondělí až pátek: od 8.00 do 12.00 a 13.00 do 18.00 hodin
Sobota: 8.00 – 11.00 hodin

Autor: Pavel Svačina

Místo události:
27.2.2009 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Patronem soutěže se stal Jakub Štáfek Lavi z kultovního seriálu Vyšehrad (na snímku). „Chance je zábavná, odvážná a drzá, stejně jako on,“ řekla mluvčí firmy Markéta Světlíková.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Bývalý zaměstnanec kraje je podezřelý ze zpronevěry

Střední Čechy – Co vysvětlovat nejen bývalému zaměstnavateli, ale i kriminalistům má nyní dnes již propuštěný zaměstnanec středočeského hejtmanství, na kterého krajský úřad podal trestní oznámení kvůli podezření ze pronevěry peněz. Vnitřní šetření napovídá, že muž, jenž na úřadě pracoval devátým rokem, zneužil ve svůj prospěch dřívějších znalostí mechanismů peněžních operací v rámci účtárny. Způsobenou škodu úřad vyčíslil na 1,9 milionu korun.

OBRAZEM: V Branžeži se veselili

Branžež - Posvícení v Branžeži bylo pořádáno Spolkem pro obnovu tradic, SDH  Branžež a Obecním úřadem  Branžež. Pro děti byla možnost vyrobit si dekorace z keramiky, obrázky z listí, případně vytvořit kresby na kameny. Návštěvníci měli možnost hlasovat v soutěži o nejlepší štrůdl či ochutnat z rozmanitého množství koláčů, buchet, chlebíčků nebo ochutnat domácí řízek s bramborovým salátem. Posvícení navštívilo asi 100 návštěvníků z Branžeže, Nové Vsi a okolí.

OBRAZEM: V Kolomutech soutěžily děti

Kolomuty - Ukončení letní sportovní sezóny v Kolomutech pojali uspořádáním zábavné akce pro děti, kterou pořádal Obecní úřad Kolomuty, Sbor dobrovolných hasičů Kolomuty a sportovní klub Sportovní Areál Kolomuty. Děti si užívaly skákacího hradu, zasoutěžily si v různých disciplínách (skok do dálky, hod na cíl, slalom, skákání v pytli, chytání ryb, střelba na terč z luku a ze vzduchovky, opičí dráha a cyklistický závod). Za každou disciplínu děti dostaly razítko do kartičky a na konci sportovních vícebojů byly odměněny medailemi. Soutěží se zúčastnilo 29 dětí.

OBRAZEM: V Dobrovici se konala výstava králíků, holubů a drůbeže

Dobrovice - V sobotu se v Dobrovici konala výstava králíků, holubů a drůbeže. Děti nejvíce lákala tombola, ve které byla spousta zajímavých cen. Někteří si domů mohli odnést i nějakého mazlíčka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení