VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé vyčítali vítězné straně, že připraví obec o dotace

Všejany - Hodně rušná byla volba nového vedení Všejan. Přitomní lidé ustavujícího jednání vyčítali vítězné straně, že experimentem může připravit obec o dotace.

17.11.2010
SDÍLEJ:

Nový starosta Všejan Karel Nejedlo s exstarostkou Zuzanou Nekovářovou.Foto: Deník/Tomáš Ježek

Ani v nejmenším nebyla klidná volba nového starosty, respektive nového vedení obce Všejany. Ustavující zasedání zastupitelů bylo už od samého začátku velmi bouřlivé a tři desítky přítomných obyvatel se tvrdě pustily do připravovaných plánů vítězné strany.
Několik desítek minut dlouhá hádka, jak mezi přítomnými, tak později i oběma zvolenými stranami, se strhla o to, zda funkce starosty bude uvolněná, či nikoliv.

Vítězná strana ODS totiž navrhla, aby obě funkce byly neuvolněné, čímž by obec během čtyřletého volebního období ušetřila přes jeden milion korun.

Lidé se ovšem obávají toho, že neuvolnění představitelé obce nebudou mít dostatek času na to, aby získali potřebné dotace. Podle nich není na „experimentování“ čas a měl by proto zůstat zachován systém, jaký zde dosud byl.

„Chceme nastínit nový model, který funguje v jiných obcích. Také tam sháněli dotace na výstavbu kanalizací a dalších projektů a fungovalo to. Žádné problémy nebyly,“ oponoval zastupitel za ODS Karel Nejedlo.

S novým systémem neuvolněných představitelů obce se ovšem nelíbil v době jednání ještě současné starostce Zuzaně Nekovářové.

„Nelíbí se mi to! Já jsem do funkce nastupovala jako neuvolněný starosta s uvolněným místostarostou a mohu říct, že to nebylo nic příjemného,“ míní Nekovářová s tím, že její práce obnášela hodiny a hodiny času navíc, spoustu starostí a nejen to. „Nestíhala jsem ani vlastní domácnost,“ dodala Nekovářová.

Zhruba po hodinové diskuzi se teprve přistoupilo k samotné volbě. I když přítomní obyvatelé Všejany a místní části Vanovice se stále snažili zlomit návrh vítězné strany, a to jednak zachování funkce starosty jako funkce uvolněné, tak i to, aby v ní zůstala starostka Nekovářová. Vítězná strana do čela úřadu „poslala“ pěti hlasy z devíti svého zastupitele. Novým starostou Všejan se tak nakonec stal Karel Nejedlo.

Do funkce místostarosty usedne Karel Stránský, který od 1. ledna nastupuje do důchodu. Právě díky tomu bude moci být na obecním úřadě každý den. Pro obyvatele Všejan se tak, co se otevírací doby týká, prakticky nic nemění. Velkou část svého volného času chce na úřadě trávit i starosta Karel Nejedlo, který pracuje jako policista.

Znovunezvolení do funkce ovšem Zuzana Nekovářová jako prohru nevnímá. „Rozhodně se nemám za co stydět. Odvedla jsem zde kus práce a získané dotace za téměř 20 milionů jsou velmi dobré. Odevzdávám úřad, který je v naprostém pořádku a který dobře fungoval,“ řekla po skončení zastupitelstva exstarostka Všejan Nekovářová.

Všejany v následujícím čtyřletém období čeká velká práce. Připouští to nově zvolený starosta Karel Nejedlo. „Nejdůležitější je to, že firma ČEZ, zde bude zavádět elektriku do země. Na to naváže oprava komunikací, osvětlení, rozhlasu. Na tyto projekty budeme nejvíce směřovat získávání dotací,“ míní Nejedlo. Potřeba je podle jeho slov i rozšíření kapacity školky a zajistit bezpečnost na přechodech v obci. Všejanský starosta by je rád viděl osvětlené, tak jak je tomu například ve velkých městech.

Autor: Tomáš Ježek

17.11.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Černá skládka mezi Lipníkem a Benátky nad Jizerou.
8

Na černé skládce v lese loví domácí kutilové součástky

Bouřka. Ilustrační foto.
18

Během dne hrozí silné bouřky, výstraha platí do půlnoci

Slíbené peníze pro sestry: kraj schválil postup, jak je zajistit

Střední Čechy – Jak budou postupovat při navyšování platů sester a dalších zdravotnických pracovníků, kteří pracují ve směnném nebo nepřetržitém provozu, rozhodli krajští radní. Reagují tak na nejasnou metodiku dotačního programu Ministerstva zdravotnictví, kvůli které hrozí, že sestry dostanou slíbené peníze navíc opožděně.

Zmrazit houby? Ano, ale nakrátko, radí hygienici

Praha – Možná s tak trochu babičkovskou radou se v pátek obrátili na veřejnost pražští hygienici.

OBRAZEM: Knihovna se přeměnila na malou pevnost

Mladá Boleslav - Městská knihovna Mladá Boleslav se ve středu odpoledne proměnila na malé bojiště. Odpoledne tu patřilo dětem a tatínkům, kteří si společně užili hru inspirovanou Pevností Boyard. Na deseti stanovištích tu plnili zábavné a dobrodružné úkoly, a sbírali tak indicie, které je dovedly až do cíle. Po úspěšném absolvování hry na každého odvážlivce čekala malá odměna.

Lukáš Magera prodloužil smlouvu

Boleslav - Čtyřiatřicetiletý záložník Lukáš Magera podepsal novou smlouvu v FK Mladá Boleslav s platností do 30. června 2019. V Mladé Boleslavi je od léta 2012 a od té doby v pěti soutěžních ročnících nastřílel 32 gólů v české lize, 8 gólů v českém poháru a 4 góly v předkolech Evropské ligy.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení