VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé vyčítali vítězné straně, že připraví obec o dotace

Všejany - Hodně rušná byla volba nového vedení Všejan. Přitomní lidé ustavujícího jednání vyčítali vítězné straně, že experimentem může připravit obec o dotace.

17.11.2010
SDÍLEJ:

Nový starosta Všejan Karel Nejedlo s exstarostkou Zuzanou Nekovářovou.Foto: Deník/Tomáš Ježek

Ani v nejmenším nebyla klidná volba nového starosty, respektive nového vedení obce Všejany. Ustavující zasedání zastupitelů bylo už od samého začátku velmi bouřlivé a tři desítky přítomných obyvatel se tvrdě pustily do připravovaných plánů vítězné strany.
Několik desítek minut dlouhá hádka, jak mezi přítomnými, tak později i oběma zvolenými stranami, se strhla o to, zda funkce starosty bude uvolněná, či nikoliv.

Vítězná strana ODS totiž navrhla, aby obě funkce byly neuvolněné, čímž by obec během čtyřletého volebního období ušetřila přes jeden milion korun.

Lidé se ovšem obávají toho, že neuvolnění představitelé obce nebudou mít dostatek času na to, aby získali potřebné dotace. Podle nich není na „experimentování“ čas a měl by proto zůstat zachován systém, jaký zde dosud byl.

„Chceme nastínit nový model, který funguje v jiných obcích. Také tam sháněli dotace na výstavbu kanalizací a dalších projektů a fungovalo to. Žádné problémy nebyly,“ oponoval zastupitel za ODS Karel Nejedlo.

S novým systémem neuvolněných představitelů obce se ovšem nelíbil v době jednání ještě současné starostce Zuzaně Nekovářové.

„Nelíbí se mi to! Já jsem do funkce nastupovala jako neuvolněný starosta s uvolněným místostarostou a mohu říct, že to nebylo nic příjemného,“ míní Nekovářová s tím, že její práce obnášela hodiny a hodiny času navíc, spoustu starostí a nejen to. „Nestíhala jsem ani vlastní domácnost,“ dodala Nekovářová.

Zhruba po hodinové diskuzi se teprve přistoupilo k samotné volbě. I když přítomní obyvatelé Všejany a místní části Vanovice se stále snažili zlomit návrh vítězné strany, a to jednak zachování funkce starosty jako funkce uvolněné, tak i to, aby v ní zůstala starostka Nekovářová. Vítězná strana do čela úřadu „poslala“ pěti hlasy z devíti svého zastupitele. Novým starostou Všejan se tak nakonec stal Karel Nejedlo.

Do funkce místostarosty usedne Karel Stránský, který od 1. ledna nastupuje do důchodu. Právě díky tomu bude moci být na obecním úřadě každý den. Pro obyvatele Všejan se tak, co se otevírací doby týká, prakticky nic nemění. Velkou část svého volného času chce na úřadě trávit i starosta Karel Nejedlo, který pracuje jako policista.

Znovunezvolení do funkce ovšem Zuzana Nekovářová jako prohru nevnímá. „Rozhodně se nemám za co stydět. Odvedla jsem zde kus práce a získané dotace za téměř 20 milionů jsou velmi dobré. Odevzdávám úřad, který je v naprostém pořádku a který dobře fungoval,“ řekla po skončení zastupitelstva exstarostka Všejan Nekovářová.

Všejany v následujícím čtyřletém období čeká velká práce. Připouští to nově zvolený starosta Karel Nejedlo. „Nejdůležitější je to, že firma ČEZ, zde bude zavádět elektriku do země. Na to naváže oprava komunikací, osvětlení, rozhlasu. Na tyto projekty budeme nejvíce směřovat získávání dotací,“ míní Nejedlo. Potřeba je podle jeho slov i rozšíření kapacity školky a zajistit bezpečnost na přechodech v obci. Všejanský starosta by je rád viděl osvětlené, tak jak je tomu například ve velkých městech.

Autor: Tomáš Ježek

17.11.2010
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Čtvrtek byl pro policisty z celého kraje, ale i z celého Česka, prověrkou jejich fyzické zdatnosti a psychické odolnosti.
39

OBRAZEM: Policisté testovali svou fyzickou i psychickou odolnost

Areál Klementinky, kde vznikla komunitní zahrada určená pro setkávání všech generací, byl slavnostně otevřen.
77

OBRAZEM: V Klementince můžete sportovat i relaxovat

KRÁTCE: Muzeum Metoděje Vlacha chystá letecké odpoledne

Mladá Boleslav – Letecké muzeum Metoděje Vlacha připravilo již na zítra (23.6.) pro své návštěvníky letecké odpoledne.

Krytý bazén v Benátkách? Zapomeňte!

Benátky nad Jizerou – Sen mnohých Benátčanů o krytém bazénu u letního areálu se rozplynul. Je rozhodnuto. Bazén tady zatím nevyroste. Město by stál kolem sta milionů korun, navíc roční provoz je odhadován na dva miliony. To je v této chvíli nereálné.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

KRÁTCE: Folklorní festival už je za humny

Bakov nad Jizerou – První červencový den odpoledne čeká Bakov již sedmý ročník velké folklorní akce – Pojizerský folklorní festival.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies