VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Boleslavi vznikla nová společnost Kultura a. s.

MLADÁ BOLESLAV - Sdružovat bude Dům kultury, Kulturní středisko Svět a Informační centrum.

17.10.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Vít Šimánek

„Konečně jsme se dočkali!“ Těmito slovy komentoval první náměstek primátora Jan Smutný registraci nové akciové společnosti Kultura a. s. Proč tolik radosti?

Podle ředitele Domu kultury v Mladé Boleslavi je nově vzniklá akciová společnost výhodná ze tří důvodů. První důvod je ekonomický, neboť akciová společnost bude jako celek plátcem DPH a žádná z jejích součástí tak nebude zbytečně platit daň z přidané hodnoty, aniž by ji dostala zpět od státu.

Druhý aspekt je organizační. Jelikož všechny součásti akciové společnosti budou vystupovat jako celek, bude větší přehled o jednotlivých kulturních akcích pořádaných na území města. „Nestane se tak, že by se konaly dvě akce současně,“ naznačil jednu z výhod Filip.

A konečně třetím důvodem, možná tím nejdůležitějším, je, že akciová společnost má větší šance žádat a získávat peníze z různých programů, mimo jiné i od Evropské unie.

„Vznik akciové společnosti není momentálním nápadem, ale dlouhodobým procesem. Usilovali jsme o to už dlouho,“ uvedl dále Filip, který se zároveň stane šéfem společnosti Kultura a. s. „Rovněž byl jmenován i předsedou představenstva Kultura a. s.,“ doplnila mluvčí města Mladá Boleslav Jitka Zinke.

Pod novou akciovou společnost bude patřit celkem pět objektů v Mladé Boleslavi. „Jde o Dům kultury, pronajatý objekt Kulturního střediska Svět, pronajatý objekt Templu, Sbor českých bratří ve vlastnictví města a také vyhlídková věž,“ vyjmenoval náměstek Smutný.

V současné době je již akciová společnost řádně zaregistrována a na stůl radních a následně i zastupitelů města jde materiál, který navrhuje zrušení příspěvkových organi〜zací Informačního centra a Kulturního střediska Svět.

Od začátku příštího roku už tedy bude možné připravovat společné programové vytížení nové společnosti, tedy jejich jednotlivých organizací, které bude sdružovat. „Personální změny v souvislosti se vznikem společnosti nechystáme. Evidujeme jen některé žádosti o ukončení pracovního poměru z důvodu starobního důchodu či jiných osobních důvodů,“ ujistil náměstek Smutný.

Jediným akcionářem nové společnosti se základním kapitálem ve výši dvou milionů korun je město Mladá Boleslav.

17.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FK Mladá Boleslav - AC Sparta Praha.

V cestě za prvním triumfem stojí Liberec

Ilustrační foto

Letní projekce nevymizely, promítalo se i v historické faře

AKTUALIZOVÁNO

Pohřešovanou ženu našli na Benešovsku. Naštěstí je v pořádku

Mladá Boleslav – Mladá žena, po které pátrali policisté, byla nalezena. Dvaadvacetiletá Tereza byla naposledy viděna 9. srpna v ranních hodinách v Mladé Boleslavi. Od té doby jako by se po ní slehla zem. Neozývala se ani svým příbuzným a známým. 

Zlaté ruce krotící železo ocenili radní mistrovským titulem

Praha – Že má kovář Zdeněk Grausam z Úval na Praze-východ zlaté ruce, je známo nejen v širokém okolí. O jeho šikovnosti dobře vědí i filmaři – pro ty již vyráběl třeba zbraně, které se uplatnily při natáčení filmu Bathory. Nebo výstrojní součástky pro natáčení Letopisů Narnie. Z jeho dílny ale pochází také jídelní servis pro seriál Borgiové či třesoucí se kostel do filmu Tma, který vznikl ve spolupráci s Janem Smrkovským. Zdeněk Grausam je ovšem známý i jako fachman, který si poradí s opravami historických unikátů – a věnuje se také opravám sakrálních památek.

Pivo při policejní akci dostali všichni. I provinilci

Stará Boleslav – Hosteska rozdávala plechovky s pitím a jednorázové testery na alkohol, policejní uniformy zase pokuty. Tak se podle čtvrteční informace policistky Evy Hašlové z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ vyvinula akce uspořádaná v rámci již tradičního preventivního projektu nazvaného Řídím, piju nealko pivo. Policisté zastavovali řidiče ve středu ve Staré Boleslavi; na silnici druhé třídy vedoucí od pražské Vinoře na Benátky nad Jizerou.

Nekonečných kolon se Boleslav nezbaví roky

Mladá Boleslav – Je ráno a souvislá řada vrnících automobilů se táhne od Sukorad až do centra Mladé Boleslavi. Odpoledne se situace opakuje, pouze v druhém směru. Špička vrcholí kolem 15. hodiny a auta stojí od náměstí Republiky po křižovatku mezi Plazy a Kolomuty. Z parkoviště u obchodního centra Olympia takřka nelze vyjet. Má situace řešení?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení