VYBRAT REGION
Zavřít mapu

KRÁTCE: Vodkova ulice bude zavřená

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

10.8.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Vladimír Šťastný

Už nemusí do nemocnice

Mladá Boleslav – Domácí péče Klaudiánovy nemocnice, která poskytuje denně zdravotní služby více než padesáti klientům, přišla s další novinkou, usnadňující život pacientům. Nemocniční sestry za nimi nyní dorazí až domů, aby jim aplikovaly peritoneální dialýzu. Pacienti jsou tak osvobozeni od každodenních návštěv nemocnice.

Do lavic usednou i senioři

Benátky nad Jizerou – Do školních lavic usednou v září i senioři, pro které je připraven další ročník kurzů. Pokračovat bude kurz angličtiny pro mírně pokročilé, kde zbývají dvě volná místa. Dále se senioři mohou zapsat do cestopisného kurzu Evropou napříč kontinenty, kde je počet míst omezen na třicet účastníků. Přihlášky jsou k dispozici na podatelně nebo v prodejně knih na Burze. 

Na čerstvý asfalt auta nesmí

Dobrovice - Až do příští středy bude kvůli pokládání asfaltu zcela uzavřena horní část Husovy ulice. Radnice apeluje na řidiče, aby respektovali dopravní značení a nevjížděli na připravený podklad nebo čerstvě položený povrch. Do Smetanovy ulice je přístup z křižovatky ulic Husovaa Fučíkova.

Vodní skauti slaví osmdesátku

Mladá Boleslav – Mladoboleslavský 8. oddíl vodních skautů letos slaví osmdesát let svého trvání. Oslavy vyvrcholí 9. září setkáním generací, které nese podtitul Jedeme vlakem na tábor. Účastníci se sejdou o půl osmé ráno na vlakovém nádraží a historickým vlakem se vydají na cestu Českým rájem. Cílem je Tábor, kde je čeká promítání oddílových filmů, prohlížení starých kronik a fotografií. Chybět nebude ani posezení u ohně se zpěvem a hrami. Na setkání je nutné se předem přihlásit.

Školu čeká modernizace

Kněžmost – Zastupitelé obce se shodli, že je nezbytné zmodernizovat budovu místní základní školy. Nový objekt by měl být například doplněn o solární elektrárnu, což by znamenalo, že by mohl být energeticky naprosto samostatný. Projekt energeticky úsporné školní budovy ukazuje cestu, jak lze spořit budoucí náklady za teplo i elektřinu a zajistit zdravé prostředí pro výuku. „Rozhodující bylo naše setkání s architektem Alešem Brotánkem, který má dlouholeté zkušenosti s projektováním pasivních domů,“ vysvětluje starosta Kněžmostu Karel Hlávka. K základní škole by měly být rovněž dostavěny dva hlavnía další tři doplňující objekty, které budou s těmi současnými tvořit jeden celek. 

Vodkova ulice bude zavřená

Mladá Boleslav – Vodkovou ulicí v Mladé Boleslavi od pondělí 14. srpna auta neprojedou. Uzavírka, jejíž příčinou je nezbytná oprava kanalizační stoky, bude platit od domu s číslem popisným 72/18 až pod Schody ke kavárně Burget. Rekonstrukce i dopravní omezení mají skončit v prvním zářijovém dni. Ve zbývající části Vodkovy ulice, kterou práce nezasáhnou, bude po dobu prázdninové uzavírky povolen provoz v obou směrech.

Autor: Redakce

10.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Patronem soutěže se stal Jakub Štáfek Lavi z kultovního seriálu Vyšehrad (na snímku). „Chance je zábavná, odvážná a drzá, stejně jako on,“ řekla mluvčí firmy Markéta Světlíková.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Bývalý zaměstnanec kraje je podezřelý ze zpronevěry

Střední Čechy – Co vysvětlovat nejen bývalému zaměstnavateli, ale i kriminalistům má nyní dnes již propuštěný zaměstnanec středočeského hejtmanství, na kterého krajský úřad podal trestní oznámení kvůli podezření ze pronevěry peněz. Vnitřní šetření napovídá, že muž, jenž na úřadě pracoval devátým rokem, zneužil ve svůj prospěch dřívějších znalostí mechanismů peněžních operací v rámci účtárny. Způsobenou škodu úřad vyčíslil na 1,9 milionu korun.

OBRAZEM: V Branžeži se veselili

Branžež - Posvícení v Branžeži bylo pořádáno Spolkem pro obnovu tradic, SDH  Branžež a Obecním úřadem  Branžež. Pro děti byla možnost vyrobit si dekorace z keramiky, obrázky z listí, případně vytvořit kresby na kameny. Návštěvníci měli možnost hlasovat v soutěži o nejlepší štrůdl či ochutnat z rozmanitého množství koláčů, buchet, chlebíčků nebo ochutnat domácí řízek s bramborovým salátem. Posvícení navštívilo asi 100 návštěvníků z Branžeže, Nové Vsi a okolí.

OBRAZEM: V Kolomutech soutěžily děti

Kolomuty - Ukončení letní sportovní sezóny v Kolomutech pojali uspořádáním zábavné akce pro děti, kterou pořádal Obecní úřad Kolomuty, Sbor dobrovolných hasičů Kolomuty a sportovní klub Sportovní Areál Kolomuty. Děti si užívaly skákacího hradu, zasoutěžily si v různých disciplínách (skok do dálky, hod na cíl, slalom, skákání v pytli, chytání ryb, střelba na terč z luku a ze vzduchovky, opičí dráha a cyklistický závod). Za každou disciplínu děti dostaly razítko do kartičky a na konci sportovních vícebojů byly odměněny medailemi. Soutěží se zúčastnilo 29 dětí.

OBRAZEM: V Dobrovici se konala výstava králíků, holubů a drůbeže

Dobrovice - V sobotu se v Dobrovici konala výstava králíků, holubů a drůbeže. Děti nejvíce lákala tombola, ve které byla spousta zajímavých cen. Někteří si domů mohli odnést i nějakého mazlíčka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení