VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kino v Hradišti je jako raketa, jeho úroveň roste velmi rychle

Mnichovo Hradiště - Digitalizované kino v Hradišti se změnilo a mění se dál. Nutno říci, že k lepšímu, ale na vavřínech tam určitě nespí

11.2.2014 3
SDÍLEJ:

Marcela JindříškováFoto: Petra Kuldová

Kvůli tomu, aby se dozvěděli, co ještě mají zlepšit, posloužila anketa, ve které se mohli místní i přespolní návštěvníci kina vyjádřit, co ještě by chtěli vylepšit a co jim třeba v areálu kina chybí. Motorem místního kina je Marcela Jindříšková, se kterou jsme si povídali.

Jaké poznatky vám výsledky ankety, jež trvala dva měsíce, přinesly?
Myslím, že nám hodně pomohla udělat si obrázek o tom, co návštěvníci kina chtějí. Například jsme na jejich přání změnili promítací dobu kina ve středu. Filmy pro děti a mládež teď promítáme od 16.30 hodin.

A další novinky?
Máme vlastní internetové stránky a pro mladé i facebookový profil kinomh.

Zmínili jsme mladé. Nepřáli si něco také senioři?
Máte pravdu. I jim jsme vyhověli. Ti si přáli dopolední promítání. Každou druhou středu v měsíci mohou přijít na promítání od deseti hodin. Vybíráme pro ně starší filmy, které je příliš nestojí a navíc mohou využít i slevu pro důchodce.

Jsou nějaké plány, které máte v úmyslu zrealizovat, ale zatím jste je nestihli realizovat?
Plánujeme zřízení on-line rezervací vstupenek. Prozatím jsme přijímali rezervace pouze po telefonu.

Jak se stavíte k filmům odlišným od komerce a také k filmovým premiérám?
Projekce artových filmů nabízíme našim návštěvníkům jednou až dvakrát měsíčně. Určitě chceme, abychom zvýšili žánrovou pestrost a uspokojili co nejširší okruh diváků. Co se týče obnovených digitalizovaných premiér, na jaře se na plátně našeho kina objeví film 2001: Vesmírná odysea z roku 1968.

Můžeme porovnat návštěvnost před a po digitalizaci?
Digitalizované kino funguje v Mnichově Hradišti od podzimu minulého roku a i tak relativně krátká doba stačila k tomu, aby se zvýšila návštěvnost kina a to v průměru na představení mnohonásobně. Nejúspěšnějším měsícem byl listopad, kdy jsme přivítali 925 diváků.

Jaké filmy jsou nejvyhledávanější?
Obecně jsou to české filmy, komedie a pohádky. Nutno říci, že právě děti tvoří kolem poloviny všech našich návštěvníků.
Když je kino v novém kabátě, nebo spíše by se dalo říct po transplantaci srdce, bylo by pěkné tu strávit více času, než jen podívat se na film a domů.
To zcela jistě. Kavárna tu fungovala, ale teď zeje prázdnotou. Myslím, že kdyby se o ni začal starat někdo opravdu šikovný, vezmeme-li v úvahu současnou návštěvnost kina, mohla by být opravdu příjemným místem k posezení s přáteli. Věřím, že se tahle věc časem podaří. Zcela jistě by to přispělo  ke zvýšení komfortu návštěvníků.

A teď zásadní otázka. Může vaše kino navštívit i člověk na vozíku?
Určitě. Nájezd do vestibulu kina je bezbariérový, stejně jako přístup do kinosálu.

Kino ale nemusí mít jen službu kina. K čemu také slouží?
Vestibul kina může sloužit k pořádání menších výstav. Měli jsme tu výstavu vozíčkáře Jiřího Flekny z Bakova nad Jizerou a jeho kreslený humor. Nabízíme ale pronájem sálu k pořádání veřejných i soukromých akcí.

Zmapujme si technické zázemí kina.
Šatny tu nemáme, ale věšáky jsou rozmístěné po kinosále. Posedět se zatím dá ve vestibulu kina. Z filmů, které jsme promítali máme pro návštěvníky také k dispozici fotografie, které si mohou odnést a po předchozí domluvě také nabízíme velké filmové plakáty.

Něco pro ty, které zajímá technické vybavení trochu odborněji, ale zkusme to tak, aby vše pochopil i laik.
Jistě. Naše kino je vybaveno speciální promítací technologií – vysokorychlostní projekcí HFR 3D. Při této projekci probíhá dvojnásobný počet snímků za sekundu, než bylo doposud běžné. Ostrost obrazu vynikne zejména při rychlých scénách. Zatím byly touto technologií vyrobeny pouze dva filmy Hobit jedna a dva. Plánují teď natočení, v tomto formátu, další díly Avatara.

To zní velmi dobře. A ještě nějaké technické novinky?
Letos budeme mít nainstalován satelitní systém pro příjem digitálního obsahu do kin, budeme tedy moci vysílat přímé přenosy akcí ve 2D a 3D formátu z různých obcí a měst světa. Ale také třeba využívat i stahování filmů a klíčů do našeho kina přes satelit.

Co vás osobně těší?
Je fajn, že do kina nechodí jen místní, ale cestu si k nám našli i návštěvníci z okolních obcí, ale i Mladé Boleslavi. A děkuji jim touto cestou za milá a pochvalná slova. Chci ale poděkovat i městu, jakožto majiteli kina, za provedení digitalizace a to jistě i jménem všech spokojených diváků. Dík patří i provozovateli kina Klubu Mnichovo Hradiště, vedeném panem Flanderkou, ale i všem dalším spolupracovníkům, kteří dělají svou práci výborně, svědomitě a s úsměvem.

Autor: Petra Kuldová

11.2.2014 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Park Štěpánka v Mladé Boleslavi.
25

OBRAZEM: I taková je Štěpánka

V září se bude v Boleslavi sportovat zadarmo

Mladá Boleslav - V rámci Týdne sportu zdarma, který se uskuteční ve dnech 18. až 24. září v Mladé Boleslavi, budou moci lidé navštívit nejrůznější sportoviště ve městě, a to zcela bezplatně.

KRÁTCE: Na Putně poteče whiskey

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Patříš k plotně! slyšela další fotbalová rozhodčí

Střední Čechy – Nejvyšší fotbalová soutěž řešila podobný skandál loni na podzim a byl z toho pořádný poprask, když sparťané Vácha s Koubkem poslali po utkání v Brně rozhodčí Ratajovou k plotně. Obdobný a ještě daleko drsnější výrok na adresu ženy s píšťalkou měl ve druhém kole soutěží padnout také ve středočeském fotbale.

Na Sychrově padaly i letos nové české rekordy

Sychrov – Podařilo se! Liberecký kraj se znovu ocitne v České knize rekordů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení