VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Katalog sociálních služeb může pomoci každému

MLADÁ BOLESLAV - V Katalogu, který je k dostání zdarma, občané města najdou seznam poskytovatelů sociálních služeb.

10.1.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Klára Alešová

Katalog sociálních služeb byl vydán jako jeden z výstupů projektu s názvem Komunitní plánování sociálních služeb statutárního města Mladá Boleslav a vznikl na základě mapování sociálních služeb a služeb souvisejícících. Základem je práce v pracovních skupinách Senioři, Osoby se zdravotním postižením, Rodina, Děti a mládež a Osoby a rodiny v krizi, Ohrožení závislostmi a Národnostní menšiny.

Tyto informace jsou určeny zejména pro širokou odbornou i laickou veřejnost. Každý občan si zde může najít informaci pro sebe nebo pro svého rodinného příslušníka nebo i někoho ze sousedství a nějakým způsobem toto využít.

Katalog je vydán nákladem 4300 kusů a je k dispozici zdarma.

Co lidé v Katalogu najdou nebo, kde ho seženou, řekla Boleslavskému deníku koordinátorka komunitního plánování sociálních služeb Naděžda Wolfová.

Co lidé najdou v Katalogu sociálních služeb?
Občané Mladé Boleslavi najdou v katalogu 18 služeb, které mají potřebnou registraci k poskytování sociálních služeb, jsou zde ověřené kontakty, adresy, e-maily, webové stránky. Dále je zde uvedena cílová skupina, to znamená pro koho je určena sociální služba a popis základní činnosti. Uvedeny jsou tu i služby tzv. související, mateřská centra, kluby, různá občanská sdružení. Jsou to zajímavé odkazy na subjekty, které v určitou chvíli také mohou pomoci zkvalitnit život lidí ve městě. Často se o nich ani neví. Je zde i například uvedená kadeřnice, která poskytuje své služby v domácím prostředí, když má někdo pohybové omezení.

Dále jsou zde uvedeny nejzajímavější celostátní krizové linky: Linka bezpečí pro děti a mládež, Bílý kruh bezpečí – pro osoby, které se staly obětí trestných činů nebo dále DONA linka, která je určena obětem domácího násilí. Většinou se jedná o bezplatné nonstop linky.

Na jakých místech je katalog k sehnání?
Míst je celkem šest po celém městě: Pečovatelská služba města Mladá Boleslav, Kulturní středisko Svět, Infocentrum, Železná ulice, podatelna magistrátu, Komenského 61, Recepce Oblastní nemocnice a Centrum pro zdravotně postižené, Havlíčkova 447.

Bude se vydávat i v příštích letech, aby byl Katalog aktualizovaný?
Katalog by mohl být aktualizovaný každý rok, podle toho, kolik nových organizací se bude sociálními službami v Mladé Boleslavi zabývat nebo podle toho, kolik organizací zaznamená nějakou změnu, ať již adresy nebo rozšíření služby apod. Také podle financí. Tento katalog je spolufinancován Evropskou unií, Středočeským krajem a Magistrátem města Mladá Boleslav.

10.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Park Štěpánka v Mladé Boleslavi.
25

OBRAZEM: I taková je Štěpánka

V září se bude v Boleslavi sportovat zadarmo

Mladá Boleslav - V rámci Týdne sportu zdarma, který se uskuteční ve dnech 18. až 24. září v Mladé Boleslavi, budou moci lidé navštívit nejrůznější sportoviště ve městě, a to zcela bezplatně.

KRÁTCE: Na Putně poteče whiskey

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Patříš k plotně! slyšela další fotbalová rozhodčí

Střední Čechy – Nejvyšší fotbalová soutěž řešila podobný skandál loni na podzim a byl z toho pořádný poprask, když sparťané Vácha s Koubkem poslali po utkání v Brně rozhodčí Ratajovou k plotně. Obdobný a ještě daleko drsnější výrok na adresu ženy s píšťalkou měl ve druhém kole soutěží padnout také ve středočeském fotbale.

Na Sychrově padaly i letos nové české rekordy

Sychrov – Podařilo se! Liberecký kraj se znovu ocitne v České knize rekordů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení