VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Jaké investice se chystají na rok 2017?

Mladoboleslavsko - Výstavba kanalizace, modernizace čističky, opravy silnic a chodníků nebo nákup hasičské cisterny. Boleslavský deník oslovil starosty měst a městysů na Boleslavsku a zeptal se na největší investiční akce plánované obecními úřady na rok 2017

9.12.2016
SDÍLEJ:

Investice. Ilustrační foto. Foto: ČTK/ Petr Švancara

Bakov nad Jizerou

V místní části Chudoplesy chystáme bezpečnostní opatření na silnici II/610. Jedná se o krajskou investiční akci, město se na ní finančně podílí. Předpokládané celkové náklady činí osm milionů korun. Dalších osm milionů včetně dotace by nás měla stát nová hasičská cisterna. Město získalo dotaci z IROP a nyní realizuje kroky vedoucí k nákupu vozidla. Se čtyřmi miliony počítáme na rekonstrukci hřiště na národní házenou v areálu sokolovny. Tento areál je jeden z posledních, do kterého město v posledních letech příliš neinvestovalo. Vzhledem k dlouhé tradici bakovské národní házené a současným republikovým oceněním zejména v mládežnických kategoriích, je finanční podpora města nutností až povinností. I v tomto případě jsme podali žádost o dotaci, tentokrát na ministerstvo školství. Tři miliony by mělo stát také vybudování nových chodníků na Malé Bělé, v Chudoplesích, v Pražské ulici a ke hřbitovu. Vše z důvodu zvýšení bezpečnosti chodců.

Radim Šimáně, starosta


Chotětov

Naší největší investicí bude odkanalizování místní části Hřivno a vybudování přivaděče na čistírnu odpadních vod do Chotětova. Investice je 16,6 milionu korun. Získali jsme na ni dotaci ve výši 60 procent způsobilých výdajů. O vybudování kanalizace ve Hřivně usilujeme asi osm let, takže jsme velice rádi, že se to v příštím roce zrealizuje, a že se tak zbavímevelkého problému s likvidací odpadních vod v místní části.

Blahoslav Jírů, starosta


Bezno

Na příští rok nechystáme významnější investice, pouze práce na projektových dokumentacích. Zásadnější investice plánujeme na rok 2018.

Zdeněk Volf, starosta


Dobrovice

Hlavní investicí bude dokončení rekonstrukce nejfrekventovanější místní komunikace Husovy ulice. V roce 2016 jsme realizovali první část, na rok 2017 počítáme s investicí kolem sedmi milionů. Akci řešíme s firmou VaK Mladá Boleslav, která rekonstruuje své sítě, následně město vybuduje novou vozovku, chodníky a osvětlení. Současně s tím by měla proběhnout i oprava chodníků v přilehlé Fučíkově ulici a části ulice Družstevní.

Tomáš Sedláček, starosta


Brodce

Chystáme nové oplocení ZŠ a MŠ a vydláždění plochy před školou. Obě tyto investice pro provoz školy nutné nejsou, ale špatný technický stav kazí vzhled školy. Ta to dostane jako dárek k oslavě 90. výročí otevření, takže musíme být hotovi do 1. září 2017. Jde současně i o nejdražší investici. Počítáme zhruba s 1,3 milionu korun. Pak bude ještě probíhat oprava sociálních zařízení v sokolovně. Jinak plánujeme jen běžné opravy šetříme na kanalizaci.

Edita Nová, starostka


Dolní Bousov

Stěžejním projektem bude II. etapa opravy krajské komunikace, tedy průtahu městem, který se měl realizovat už vloni. Doufáme, že kraj již najde volné finanční prostředky a projekt se po desetiletém snažení podaří dotáhnout ke zdárnému konci. Největší investicí však bude intenzifikace čistírny odpadních vod. Stávající kapacita čističky je prakticky vyčerpaná, což by neumožňovalo připojení nových obyvatel. Stávající kapacita by také omezovala rozvoj města v budoucnu. Dojde rovněž k doplnění technologické linky ČOV o zařízení pro snížení koncentrace fosforu ve vyčištěných vodách vypouštěných do Klenice. Celkové náklady jsou odhadovány na devět milionů korun. Dalším velkým projektem je modernizace a oprava vodojemu Horní Bousov, na kterou město získalo grant 1,7 milionu korun. Jedná se o celkovou modernizaci a opravu stavby z roku 1974. Další investice budou do infrastruktury v nové lokalitě rodiných domků za benzinkou. Investice tři miliony korun.

Miroslav Boček, starosta

Autor: Martin Weiss

9.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zdravotní sestra. Ilustrační foto.

Zdravotní sestry se dočkají navýšení platů o dva tisíce korun

Jiřina Šiklová přednášela v Čáslavi.

KRÁTCE: Setkají se s Jiřinou Šiklovou

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Výzkum si posvítí na kvalitu zdravotnických služeb

Střední Čechy - Jak jste byl spokojen s přístupem lékaře? Dostal jste všechny informace? Takové dotazy mohou během podzimu zastihnout pacienta v některé z pěti krajských nemocnic. Středočeský kraj totiž rozjíždí projekt Kvalita očima pacientů, který má poskytovat nemocnicím a lékařům zpětnou vazbu.

KRÁTCE: Inline dráha bude uzavřena

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

KRIMI MIX: Uprchlého vězně stále hledají

Od středy 16. srpna, kdy svévolně opustil nestřežený výrobní podnik v Hlavenci, je na útěku 30letý vězeň, který si má odpykávat v jiřické věznici trest za omezování osobní svobody a krádež.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení