VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hrdlořezy budou mít svou první školku

Hrdlořezy -Hrdlořezy budou mít svou historicky první školku. Velký počet dětí, které se do okolních školek nevejdou, najdou zázemí ve své obci.

8.11.2011 1
SDÍLEJ:

Budova Obecního úřadu HrdlořezyFoto: Petra Kuldová

Od nápadu k realizaci uplynul asi rok a půl. Maminky v Hrdlořezích toužily po vlastní školce, protože jejich děti byly ve školkách okolních mnohdy odmítány.

Důvod byl jednoduchý, dětí je prostě moc a školky praskají ve švech. Každá školka samozřejmě nejdříve umístí děti ze svého města a okolí a na ty ostatní se nedostávalo.

Starosta Hrdlořez Petr Hejl tedy vyslyšel maminky v obci a pustil se spolu se zastupiteli do práce. Jak sám říká, tak velká akce, má vždy tři třetiny. První je ta přípravná, neboli papírová, druhá je realizační a ta třetí hodnotící a zkušební. Jedna bez druhé existovat nemohou a každá je vlastně nepostradatelná.

Vše začalo hledáním místa. Po zvážení všech aspektů, ale jednoznačně vyhrála budova obecního úřadu. „Přišli jsme na to, že budova Obecního úřadu je nejideálnější a zároveň se s tím spláchne oprava staré budovy.

Budova se totiž skládá ze staré a novější části. Vzhledem k tomu, že stará část byla poslední dobou využívána pouze jako sklad nepotřebných věcí, nebo potřebných jednou za rok, starosta ani ostatní členové úřadu se nebudou muset nijak uskromnit.

Vybudování nové školky, včetně oprav úřadu bude stát více než osm miliónů korun. Z toho přes šest miliónů získala obec z krajských fondů. „Kraji velice děkuji, bez nich bychom novou školku vybudovat opravdu nemohli,” říká starosta Hrdlořez Petr Hejl. Podílet se na financování školky a opravách bude i samotná obec ze svého rozpočtu. „Obec si vzala úvěr ve výši jeden milión pět set tisíc,” doplňuje Petr Hejl.

Obec ke školce samotné chce zvelebit také kus zahrady, která se nachází pod budovou úřadu ze zadní strany. Již nyní obec ze zahrady vykácela některé stromy. Konečné podoby se ale zahrada dočká v průběhu příštího roku.

Obec se nebrání ani tomu, že v letech budoucích nabídne místa ve školce, pokud samozřejmě pokryjí potřebu obce, místa i dětem z okolí. „Momentálně je nová školka koncipována na dvacet čtyři míst, podle našich propočtů, by tato kapacita měla být pro obec Hrdlořezy dostačující”, říká starosta Hejl.

Vybudováním nové školky vzniknou také pracovní místa. „Máme v plánu vyhlásit výběrové řízení na ředitele, či ředitelku školky. Ty nebo ten by se měl podílet již na vnitřním zařizování, úpravě zahrady a také parkoviště, které tady vznikne,” podotýká starosta Hrdlořez Petr Hejl.
K řediteli nebo ředitelce přibude ještě učitelka a pomocnice.

Ve školce se nebude vařit a tak by právě pomocnice měla mít na starost výdej jídel, mytí nádobí, úklid. Celkem tedy vzniknou tři pracovní místa.
Shrnuto a podtrženo od nápadu k realizaci vybudovat mateřskou školku v budově Obecního úřadu uplynula velmi krátká doba.Svědčí to o tom, že starosta a celé vedení obce poslouchá prosby svých obyvatel a snaží se je také plnit.

V obci Hrdlořezy tak v budově Obecního úřadu vznikne historicky první školka, která bude sloužit místním.

Autor: Petra Kuldová

8.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Závodu Cyklotřicítka Hrabalovým Polabím se mezi 213 účastníky na startovní listině objevil i osmasedmdesátiletý Bohuslav Hanuš z Poděbrad.
8

V 78 letech ujel 900 kilometrů do Hamburku

Dětský den v Nepřevázce u Mladé Boleslavi.
82

Dětský den v Nepřevázce: pohoda a šílené vedro

Mladoboleslavský Fotoklub Sokol je jedním z nejstarších v republice

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Mladoboleslavský fotoklub Sokol letos slaví své 95. narozeniny a je tak pravděpodobně nejstarším klubem u nás. Podle předsedy Zdeňka Halíře za úspěchem stojí nejen tvrdá dřina, ale i trocha obyčejného štěstí. Po první světové válce, když nastal první boom fotografie, žil shodou okolností v Boleslavi člověk, pro kterého fotografování bylo velkým koníčkem. V roce 1922 následně profesor Járský založil fotoklub, který funguje dodnes.

Syfilis je opět na postupu, může za to lehkomyslnost

Praha – Aktuální situace je alarmující. To k tématu syfilis a ostatních pohlavních chorob uvedl Martin Šalek z Nemocnice na Bulovce. Před lehkomyslností, s níž si někteří lidé počínají ve svých vztazích, chtějí před začátkem hlavní sezony letních dovolených a prázdnin příští týden varovat nejen odborníci z Bulovky.

AKTUALIZOVÁNO

Večerní drama v Benátkách. V garáži vybuchly plynové lahve

Benátky nad Jizerou /FOTOGALERIE/ – Několik výbuchů v pátek večer před osmou hodinou probralo z klidu obyvatele Smetanovy ulice v historické části města. Plynové láhve tam vybuchly v garáži, která naštěstí nebyla součástí rodinného domu.

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Sázava /FOTOGALERIE/ - Festival Slunovrat v areálu Sázavského ostrova zahájili pořadatelé v pátek v 17 hodin. Možná právě nultý ročník či krásné počasí ke koupání předurčilo, že na začátek akce přišel malý počet návštěvníků. I tak ale areál během následujících hodin vítal nové a nové příchozí.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies