VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hrdlořezy budou mít svou první školku

Hrdlořezy -Hrdlořezy budou mít svou historicky první školku. Velký počet dětí, které se do okolních školek nevejdou, najdou zázemí ve své obci.

8.11.2011 1
SDÍLEJ:

Budova Obecního úřadu HrdlořezyFoto: Petra Kuldová

Od nápadu k realizaci uplynul asi rok a půl. Maminky v Hrdlořezích toužily po vlastní školce, protože jejich děti byly ve školkách okolních mnohdy odmítány.

Důvod byl jednoduchý, dětí je prostě moc a školky praskají ve švech. Každá školka samozřejmě nejdříve umístí děti ze svého města a okolí a na ty ostatní se nedostávalo.

Starosta Hrdlořez Petr Hejl tedy vyslyšel maminky v obci a pustil se spolu se zastupiteli do práce. Jak sám říká, tak velká akce, má vždy tři třetiny. První je ta přípravná, neboli papírová, druhá je realizační a ta třetí hodnotící a zkušební. Jedna bez druhé existovat nemohou a každá je vlastně nepostradatelná.

Vše začalo hledáním místa. Po zvážení všech aspektů, ale jednoznačně vyhrála budova obecního úřadu. „Přišli jsme na to, že budova Obecního úřadu je nejideálnější a zároveň se s tím spláchne oprava staré budovy.

Budova se totiž skládá ze staré a novější části. Vzhledem k tomu, že stará část byla poslední dobou využívána pouze jako sklad nepotřebných věcí, nebo potřebných jednou za rok, starosta ani ostatní členové úřadu se nebudou muset nijak uskromnit.

Vybudování nové školky, včetně oprav úřadu bude stát více než osm miliónů korun. Z toho přes šest miliónů získala obec z krajských fondů. „Kraji velice děkuji, bez nich bychom novou školku vybudovat opravdu nemohli,” říká starosta Hrdlořez Petr Hejl. Podílet se na financování školky a opravách bude i samotná obec ze svého rozpočtu. „Obec si vzala úvěr ve výši jeden milión pět set tisíc,” doplňuje Petr Hejl.

Obec ke školce samotné chce zvelebit také kus zahrady, která se nachází pod budovou úřadu ze zadní strany. Již nyní obec ze zahrady vykácela některé stromy. Konečné podoby se ale zahrada dočká v průběhu příštího roku.

Obec se nebrání ani tomu, že v letech budoucích nabídne místa ve školce, pokud samozřejmě pokryjí potřebu obce, místa i dětem z okolí. „Momentálně je nová školka koncipována na dvacet čtyři míst, podle našich propočtů, by tato kapacita měla být pro obec Hrdlořezy dostačující”, říká starosta Hejl.

Vybudováním nové školky vzniknou také pracovní místa. „Máme v plánu vyhlásit výběrové řízení na ředitele, či ředitelku školky. Ty nebo ten by se měl podílet již na vnitřním zařizování, úpravě zahrady a také parkoviště, které tady vznikne,” podotýká starosta Hrdlořez Petr Hejl.
K řediteli nebo ředitelce přibude ještě učitelka a pomocnice.

Ve školce se nebude vařit a tak by právě pomocnice měla mít na starost výdej jídel, mytí nádobí, úklid. Celkem tedy vzniknou tři pracovní místa.
Shrnuto a podtrženo od nápadu k realizaci vybudovat mateřskou školku v budově Obecního úřadu uplynula velmi krátká doba.Svědčí to o tom, že starosta a celé vedení obce poslouchá prosby svých obyvatel a snaží se je také plnit.

V obci Hrdlořezy tak v budově Obecního úřadu vznikne historicky první školka, která bude sloužit místním.

Autor: Petra Kuldová

8.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Patronem soutěže se stal Jakub Štáfek Lavi z kultovního seriálu Vyšehrad (na snímku). „Chance je zábavná, odvážná a drzá, stejně jako on,“ řekla mluvčí firmy Markéta Světlíková.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Bývalý zaměstnanec kraje je podezřelý ze zpronevěry

Střední Čechy – Co vysvětlovat nejen bývalému zaměstnavateli, ale i kriminalistům má nyní dnes již propuštěný zaměstnanec středočeského hejtmanství, na kterého krajský úřad podal trestní oznámení kvůli podezření ze pronevěry peněz. Vnitřní šetření napovídá, že muž, jenž na úřadě pracoval devátým rokem, zneužil ve svůj prospěch dřívějších znalostí mechanismů peněžních operací v rámci účtárny. Způsobenou škodu úřad vyčíslil na 1,9 milionu korun.

OBRAZEM: V Branžeži se veselili

Branžež - Posvícení v Branžeži bylo pořádáno Spolkem pro obnovu tradic, SDH  Branžež a Obecním úřadem  Branžež. Pro děti byla možnost vyrobit si dekorace z keramiky, obrázky z listí, případně vytvořit kresby na kameny. Návštěvníci měli možnost hlasovat v soutěži o nejlepší štrůdl či ochutnat z rozmanitého množství koláčů, buchet, chlebíčků nebo ochutnat domácí řízek s bramborovým salátem. Posvícení navštívilo asi 100 návštěvníků z Branžeže, Nové Vsi a okolí.

OBRAZEM: V Kolomutech soutěžily děti

Kolomuty - Ukončení letní sportovní sezóny v Kolomutech pojali uspořádáním zábavné akce pro děti, kterou pořádal Obecní úřad Kolomuty, Sbor dobrovolných hasičů Kolomuty a sportovní klub Sportovní Areál Kolomuty. Děti si užívaly skákacího hradu, zasoutěžily si v různých disciplínách (skok do dálky, hod na cíl, slalom, skákání v pytli, chytání ryb, střelba na terč z luku a ze vzduchovky, opičí dráha a cyklistický závod). Za každou disciplínu děti dostaly razítko do kartičky a na konci sportovních vícebojů byly odměněny medailemi. Soutěží se zúčastnilo 29 dětí.

OBRAZEM: V Dobrovici se konala výstava králíků, holubů a drůbeže

Dobrovice - V sobotu se v Dobrovici konala výstava králíků, holubů a drůbeže. Děti nejvíce lákala tombola, ve které byla spousta zajímavých cen. Někteří si domů mohli odnést i nějakého mazlíčka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení