U této příležitosti uspořádala na náměstí Den s folklorem, dechovkou a lidovou písničkou, kterého se zúčastnily stovky lidí.Celodenní program zahájil dechová hudba a vystoupení folklorních souborů Furiant a Šafrán. Hodinu před polednem zahrál přítomným Bělský dechový orchestr Václava Hašlara.
Poté se na náměstí seřadil krojovaný průvod s prapory, který si s ostatními vyslechl historickou promluvu o Václavu Budovcovi z Budova, patronovi hradišťské baráčnické župy. Průvod se následně odebral k Budovcovu pomníku u zámku, kde byly položeny květiny.

Odpolední část programu zahájila stylově Česká beseda v podání tanečníků zúčastněných souborů. Své umění předvedly i děti ze souboru Jičíňáček a Kominíček. Od 14. hodiny se rozjelo pásmo písniček a povídání o krojích s etnografem a historikem Jaromírem Jermářem. A to nejen o krojích svátečních, ale i o pracovních, a to včetně ukázek.

Diváky nejvíce zaujal popis mladoboleslavského pánského kroje. „Kalhoty byly z jelení nebo kozí kůže, většinou žluté nebo hnědé barvy. Vesty byly obvykle zelené či modré, pro tento kraj je typická hřebíčková barva. Speciální jsou košile se širokými rukávy dole vázané modrou tkaničkou. Rozparek košile je do polou prsou a zdobí jej podélně zlatá výšivka,“ rozšířil veřejnosti obzory historik. Na ženském kroji byly nejvíc obdivovány náročné bílé výšivky a také bohatě zdobené čepce dracouny.

Zábava pokračovala do pozdních večerních hodin, kdy baráčníky a folklorní soubory na podiu vystřídala kapela Jazz paluba.