VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Handicapovaní navštívili hasiče, Ještěd, ZOO, ale také festival

Mladá Boleslav - Sedm dní plných přání, zábavy, poznání a hudby, to je to, co mají lidé z organizace DMO POBYTY o.s. za sebou

8.8.2014
SDÍLEJ:

Handicapovaní vyrazili na výletFoto: Archiv DMO Pobyty

Koncem července se totiž zúčastnili letního pobytu, tentokrát premiérově v severních Čechách. Poprvé se také pobytu zúčastnilo rekordních devatenáct klientů.

Úžasná zábava
Týden začal občasnými přeháňkami, což ale nikomu nevadilo – po tři dny jsme měli k dispozici profesionální fyzioterapeutku, která s klienty rehabilitovala pomocí Vojtovy metody. Dále klienti mohli ve vnitřních prostorách hotelu využívat tělocvičnu, kde probíhala léčebná tělesná výchova, individuálně zaměřená na každého z nich. Velmi příjemnou byla také solná jeskyně, sauna či vířivá vana. Po tři odpoledne pak klienti společně tvořili obraz, který později dostal název Pestrobarevný pobyt a bude předmětem podzimní dražby v Mladé Boleslavi. Prostředí v okolí Lučan nad Nisou přímo vybízelo k úterní stopované do Smržovky, na konci které klienty čekala sladká odměna.

Ve čtvrtek ráno jsme se sjednaných autobusem přepravili do Liberce, kde jsme navštívili unikátní science centrum iQLANDIA. Svět vědy a techniky učaroval nejen klienty, ale i jejich asistenty a tak i po čtyřech hodinách bylo náročné vydat se na zpáteční cestu. Páteční dopoledne jsme strávili v hasičském záchranném sboru v Jablonci nad Nisou, kde nám sympatičtí profesionální hasiči představili své povolání, vyzkoušeli jsme si hasičský zásahový oblek, včetně zakouřené helmy a téměř každý z klientů využil možnosti rozhlédnout se z koše vysokozdvižné plošiny, a to až ve výšce čtyřiceti metrů nad zemí.

Odpoledne jsme věnovali výletu na Ještěd, kde většina klientů i asistentů byli vůbec poprvé. Poslední den našeho pobytu byl ve znamení hudby. Polovina klientů vyrazila do Liberce na festival Benátská, kde jsme se primárně snažili oslovit nové potenciální asistenty, druhá polovina do liberecké ZOO. Jak si také Kateřina Maxová, šéfka DMO Pobyty, posteskla, má sice v hlavě spoustu dalších plánů, ale vše je závislé na tom, kolik se podaří sehnat od sponzorů peněz, ale také kolik se seženou asistentů.

Schází asistenti
Velké naděje vkládají do stánku, který propaguje naši organizaci na festivalu Benátská. Přibývají nám klienti s těžkým postižením, kdežto nových asistentů se nám hlásí podstatně méně," posteskla si Katka Maxová. Celá parta DMO Pobyty se znovu sejde už za pár měsíců a to na tradičním lázeňském pobytu ve Vráži u Písku. Zatím však bohužel nemohou účast na něm nabídnout novým klientům, protože jim právě schází již zmínění asistenti, jejichž práce je zvláště v lázních nenahraditelná.

Pokud byste měli zájem jim přispět nebo zkusit práci dobrovolného asistenta, budou velmi rádi. Ano, mluvím pořád o penězích a asistentech, ale je to opravdu důležité. Bez peněz a bez asistentů prostě žádný náš pobyt uskutečnit nejde!
Bc. Lucie Novotná a Kateřina Maxová

Autor: Petra Kuldová

8.8.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Že má kovář Zdeněk Grausam z Úval na Praze-východ zlaté ruce, je známo nejen v širokém okolí. O jeho šikovnosti dobře vědí i filmaři – pro ty již vyráběl třeba zbraně, které se uplatnily při natáčení filmu Bathory. Nebo výstrojní součástky pro natáčení Le
2

Zlaté ruce krotící železo ocenili radní mistrovským titulem

Projekt „Řídím, piju nealko pivo“
5

Pivo při policejní akci dostali všichni. I provinilci

Nekonečných kolon se Boleslav nezbaví roky

Mladá Boleslav – Je ráno a souvislá řada vrnících automobilů se táhne od Sukorad až do centra Mladé Boleslavi. Odpoledne se situace opakuje, pouze v druhém směru. Špička vrcholí kolem 15. hodiny a auta stojí od náměstí Republiky po křižovatku mezi Plazy a Kolomuty. Z parkoviště u obchodního centra Olympia takřka nelze vyjet. Má situace řešení?

Nová stanice bude měřit kvalitu ovzduší v nejvíc zamořených oblastech

Střední Čechy - Středočeši budou mít lepší přehled o kvalitě vzduchu ve svém okolí. Kraj chce nakoupit nové mobilní zařízení, pomocí kterého by nechal monitorovat ovzduší v regionu. Jeho cena vyjde na téměř 1,2 milionu korun.

Pohřešovaná žena byla naposledy viděna v Boleslavi

Mladá Boleslav – Mladoboleslavští policisté pátrají po dvaadvacetileté ženě, jež byla naposledy viděna dne 9. srpna v ranních hodinách v Mladé Boleslavi.

Boleslavský deník hledá fotografy

Mladá Boleslav - Není vám cizí fotoaparát? Rádi fotíte vše, co se kolem vás děje? Pak byste právě vy mohli být našimi spolupracovníky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení