VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Boleslavi ničí gamblery až tisíc hracích automatů

MLADÁ BOLESLAV - Město rozjíždí boj s hazardem, který v Ml. Boleslavi ubližuje stovkám lidí a podílí se na vyšší kriminalitě ve městě

26.11.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Archiv

Zatočí konečně někdo s hazardem v Mladé Boleslavi? Vedení města připravilo návrh, jak ve městě omezit negativní působení míst s výherními hracími přístroji. Chce vytvořit komisi, která by na základě přesně daných kritérií hodnotila současné provozovny hracích automatů a doporučila, které zachovat a které ne. „Zároveň plánujeme, že znemožníme vznik nových heren,“ informoval primátor Raduan Nwelati.

Výherních hracích automatů je v Boleslavi přes tisíc, což představuje výrazný nadprůměr v celé republice. „Na zastupitelstvu 18. prosince bude projednána vyhláška, která bude omezovat výherní automaty na určité lokality ve městě,“ řekl primátor. Vyhláška by měla přesně vyjmenovat všechna současná místa s výherními hracími automaty s tím, že jejich provoz bude umožněn do 30. června 2008. Tím se zároveň znemožní, aby herny a podobná zařízení vznikaly na nových místech.

Následně má být vytvořena komise se zástupci všech politických stran v zastupitelstvu, zástupci magistrátu, městské a státní policie i profesních sdružení. Ta by poté navštívila všechna místa s automaty a doporučila na základě přesně daných kritérií, která místa zachovat a která ne. Při tomto rozhodování by se měl klást důraz na úroveň a kvalitu dozoru, způsob ochrany prostředí, zabezpečení proti obtěžování hlukem i například zabezpečení kamerovým systémem.

„Poté by došlo na zastupitelstvu k projednání a schválení aktualizované obecně závazné vyhlášky,“ vysvětlil primátor.

26.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

MOL CUP, FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram
21

Příbram se hodinu držela na dostřel

Ilustrační foto.

K vrcholům turistické sezony bude patřit příjezd harleyářů

OBRAZEM: Sokol otevřel své brány veřejnosti

Mladá Boleslav - Tělocvičná jednota Sokol Mladá Boleslav se stejně jako v loňském roce zapojila do projektu Sokol - spolu v pohybu se svou již tradiční akcí Sokolení. Více než stovka dětí si mohla zasportovat na šesti stanovištích, kde bylo možné si vyzkoušet obratnost, postřeh i důmyslnost. Za své výkony získávaly děti razítka do účastnických kartiček. Ty pak mohly směnit za drobné dárky. 

Do Boleslavi se znovu sjedou fanoušci veteránů

Mladá Boleslav – Další, již patnáctý ročník Svatováclavské jízdy historických vozidel, už klepe na dveře. Jízda se tradičně uskuteční 28. září.

KRÁTCE: Boleslav bude mít Havlovu lavičku

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

KRÁTCE: Kino vyděsí i pobaví

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení