VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO, VIDEO: Boleslav má konečně akvapark. Vítejte!

Mladá Bolesla /VELKÝ PŘEHLED, CENÍK, PARKOVÁNÍ/ - Mladá Boleslav otevřela konečně vlastní vodní centrum s atrakcemi v čele s tobogánem. Jak si lidé užívali první ofociální den sezóny? Podívejte se!

28.6.2009 9
SDÍLEJ:

Vnadné krásky obletované mladými muži na koupališti v Mladé Boleslavi.Foto: Deník/Pavel Svačina

Mladá Boleslav má opravdu špičkové zábavní vodní centrum. To lze s klidem konstatovat o včera oficiálně otevřeném areálu koupaliště v Jičínské ulici v Mladé Boleslavi, které město postupně už dva roky rekonstruuje.

Už přes 55 milionů

Právě před pár dny byla dokončena druhá etapa rekonstrukce koupaliště, jež přinesla modernizaci velkého bazénu a konečně také dlouho vytoužené a chybějící „vodní“ atrakce.

VIDEOREPORTÁŽ z otevření koupaliště si pustíte klinutím na video vpravo v mediaboxu, nebo kliknutím ZDE!

Do koupaliště zatím nateklo kolem 55 milionů korun. Dalších 20 milionů schválili zastupitelé ve čtvrtek na třetí etapu, kterou je zakrytí vodních atrakcí. Celkem se investice do koupaliště vyšplhají až na 130 milionů korun.

To, co primátor Raduan Nwelati vytvořil ze zchátralého areálu, kam se Boleslaváci báli jít, aby se v lepším případě nenakazili nějakou nemocí, doslova bere dech.

Nové parkoviště i vstup

Po pravé straně areálu za benzinkou OMV město vybudovalo zbrusu nové parkoviště, odkud vede přístupová cesta ke vstupní bráně s pokladnou pro prodej vstupenek. Hned za branou vítá návštěvníky občerstvení s posezením a do očí praští hlavní dominanta koupaliště – velký žlutý 66 metrů dlouhý tubus tobogánu, který je prakticky stále v obležení malých i velkých zájemců o rychlou jízdu.

V AKCI. Rychlý dojezd tobogánu.

„Jen mě trochu mrzí, že návštěvníci nedodržují řád ani pokyny a jezdí na toboganu rychle za sebou, hrozí jim, že se zraní,“ řekl Deníku dodavatel těchto atrakcí pro významné české akvaparky, který apeluje na návštěvníky nového toboganu, aby řádně dodržovali pravidla.

VODNÍ ATRAKCE KOUPALIŠTĚ MLADÁ BOLESLAV

REKREAČNÍ BAZÉN
Skluzavka tobogán délky 13 m
Chrlič se třemi hlavicemi
Chrlič široký
Stěnové trysky
Vzduchová masáž
Dětská skluzavka CobraBoleslavský tobogán
Podvodní reproduktory

DĚTSKÝ BAZÉN
Vzduchový rošt s dmychadlem
Chrlič
Skluzavka s přívodem vody
Vodní ježek

VÍCEÚČELOVÝ BAZÉN
Tobogán – celková délka 66 m
Chrliče
Divoká řeka
AQUATOWER s vodní tříští
Stěnové trysky
Plováková opičí dráha se sítí
Podvodní osvětlení
Podvodní reproduktory
Skokanská věž –1 m, 3 m

Smutný, Nwelati a Polívka přestřihli pásku.

Mojito rovnou u bazénu

Novinkou je také takzvaný plážový bar, tedy bar s kruhovým půdorysem přímo u bazénu, jaké známe leda z exotických dovolených. „Myslím, že lidé uvítají možnost občerstvit se přímo u bazénu,“ řekl Boleslavskému deníku primátor Raduan Nwelati. A lidé toho opravdu využívali. Nejvíce letěl ledový míchaný drink mojito.

Šedá eminence - na koupališti makali, teď si dali mojito.

Hned vedle tobogánu jsou zbrusu nové skokanské můstky ve výšce 1 a 3 metry, odkud mohou zájemci skákat do hlubší vody (hloubka je zde 3,8 metru) a ostatní mohou jejich dopady pozorovat prosklenými průhledy. Tento hluboký vodní prostor budou nicméně využívat i potápěči pro své výcviky.

PROVOZNÍ PARAMETRY KOUPALIŠTĚ MLADÁ BOLESLAV

Předpokládaná maximální denní návštěvnost areálu: 4 700 osob.
Kapacita samostatného parkoviště 200 osobních automobilů.

Vodní hospodářství
K zajištění čistoty vody jak to požaduje Zákon o ochraně veřejného zdraví, je cirkulace pro její úpravu v provozu 24 hodin denně. Vodní hospodářství areálu je rozděleno do tří samostatných technologických okruhů recirkulační úpravy vody.

Okruh A - Rekreační bazén - 1280 m2, 1425 m3
Okruh B - Dětský bazén - 13 m2, 50 m3
Okruh C - Víceúčelový bazén včetně skokanského - 1007 m2, 1517 m3

Filtrace je u okruhů A, C zajištěna třemi tlakovými filtry s pískovou filtrační náplní o průměru 2350 mm. U okruhu B dvěma tlakovými filtry s pískovou filtrační náplní o průměru 650 mm.

Bazény jsou napouštěny a doplňovány vodou z vodovodního řadu „VaK Mladá Boleslav“. Dle hygienické vyhlášky se voda nemusí z bazénů okruhů A, C vypouštět, pokud je hygienicky nezávadná. U okruhu B – dětský bazén, se s pravidelnou úplnou obměnou vody počítá. Voda v dětském bazénu je ohřívána elektrickým ohřívačem.

Po plovácích na druhou stranu

Opravdovou perličkou pak jsou ale speciální plováky, po nichž se mohou zájemci pokoušet dostat z jedné části bazénu na druhou a pomáhat si přitom držením se sítě. „Tato atrakce je opravdu unikátní. Zatím ji nemají ani v pražském akvaparku, který byl nedávno otevřen a je o ni velký zájem,“ potvrdil Bohuslav Devátý, šéf odboru rozvoje města.

Voda z velkého vědra chladí vnadné krásky, děti i mládence.

Hodně lidí se také rádo nechává chladit pod obrovským vědrem, jež se plní vodou a pak se z výšky asi šesti metrů převrhne na čekající milovníky vody. A sprška je to pořádná, i když proud vody zbrzdí speciální stříška. I tato atrakce zatím v česku nikde není. Pro dovádějící děti jsou pak rájem různé výřiče a chrliče vody či divoká řeka. Samozřejmostí pak jsou 25metrové pruhy pro plavce.

Lehátka - pohada asluníčko

Nový atraktivní bazén lemují lehátka, která jsou stále v obležení opalujících se návštěvníků, ti rovněž mohou využívat i zrekonstruovanou tribunu, respektive velké betonové schody. Opodál se nabízí i první boleslavská nudapláž, jež je ale schovaná zrakům ostatních ve stínu stromů. Jestli bude hojně navštěvovaná, je otázkou.

Ostatní atrakce na koupališti jsou známé už z loňska, pouze rekreační bazén s 13metrovou skluzavkou dostal nový povrch a filtrace se ukryla za dřevěnou konstrukci. Přibyly také stany pro dětský klub a byly dokončeny některé resty z loňska. K dispozici je opět i bazének pro nejmenší s atrakcemi a multifunkční hřiště na fotbal i plážový volejbal či pirátská loď.

Smutný opět otevřel sezónu skokem "dalekým"

Zahajovací šipka náměstka Smutného.

Na plavce dohlíží všudypřítomní plavčíci, které poznáte podle bílých triček a oranžových kraťasů. Ti jsou v případě jakéhokoliv problému připraveni ihned zasáhnout a pomoci.

„Velmi děkuji všem, kteří se na rekonstrukci koupaliště podíleli,“ řekl před slavnostním pátečním zahájením provozu primátor Raduan Nwelati. A jak je již tradicí při zahájení provozu mladoboleslavských koupališť, náměstek primátora Jan Smutný, skočil do bazénu „zahajovací“ šipku.

CENÍK VSTUPNÉHO

Děti do 100 cm zdarma
Děti 100 - 149 cm (bez velkého tobogánu) 35,- Kč
Děti 100 - 149 cm (včetně velkého tobogánu) 55,- Kč
Důchodci do 70 let 35,- Kč
Důchodci nad 70 let zdarma
Ostatní (bez velkého tobogánu) 55,- Kč
Ostatní (včetně velkého tobogánu) 80,- Kč
Vozíčkáři zdarma

V AKCE. Šipka do bazénu

Dokončením druhé etapy rekonstrukce, výstavba v areálu na Jičínské ulici nekončí. Jak řekl Raduan Nwelati: „Na stávající prostory bude navazovat ještě výstavba zázemí pro celoroční provoz. To bychom chtěli stihnout do podzimu 2010.“ Společně s touto výstavbou dozná změn také nově vybudované parkoviště pro 200 osobních automobilů přístupné z Jičínské ulice za čerpací stanicí OMV.

Jak na koupališti v Boleslavi zaparkovat?

Pozor! Neparkujte již v ulici Kollárova, kde je zákaz zastavení, původní mnoho let využívaný vchod zde byl zrušen. Nyní se parkuje na parkovišti za benzinkou OMV, kam sjedete přes benzinku s ulice Jičínská. Parkování je zde pohodlné, je zdarma a vejde se sem cca 200 aut. Po provizorním chodníčku s pískovým povrchem se dostanete kolem fotbalového hřiště ke zcela nové vstupní bráně s pokladnou.

Z HISTORIE KOUPALIŠTĚ

Koupaliště v Mladé Boleslavi začalo město stavět od konce 50. let 20. století. Podle historika Karla Herčíka postupovaly práce pomalu a byly prováděny v takzvané akci „Z“. Nejprve byl dán do provozu dětský bazén, později velký 50-metrový pro dospělé a skokanská věž. Než vyrostla dnes bujná vegetace, chyběl na mladoboleslavském koupališti stín a lidé často jezdili raději do blízkých obcí Dobrovice nebo Bělé pod Bezdězem.

V letech po roce 1989 bylo technicky zaostalé a nevyhovující koupaliště často kritizováno a různými představiteli města byla slibována náprava v podobě výstavby nového akvaparku nebo rekonstrukce stávajícího areálu. Dlouhá léta se však na toto téma pouze hlasitě diskutovalo a v předvolebních obdobích politicky slibovalo. Teprve v roce 2008 rekonstrukce opravdu začala a letos je již moderní koupaliště opět naplno připraveno sloužit veřejnosti z Mladé Boleslavi a širokého okolí.

Jak šel čas na koupališti.

Vyzkoušejte potápění, přijďte na koncert

Pro zájemce nabízí koupaliště v Mladé Boleslavi zajímavou možnost vyzkoušet si potápění se vzduchovými lahvemi za asistence profesionálních potápěčů. Jak řekl Miroslav Šulitka, obchodní ředitel městské společnosti SARA MB která koupaliště provozuje.

„To není zdaleka vše, připravujeme pro návštěvníky například také koncerty přímo v areálu. Jako první na koupališti v Mladé Boleslavi vystoupí známá skupina MIG 21 s Jiřím Macháčkem.“

Autor: Pavel Svačina

Jak se vám líbí zrekonstruované koupaliště v Mladé Boleslavi?

Líbí se mi moc, je to tam fajn.

72 %

Ujde to, ale už jsem viděl lepší.

18 %

Koupaliště se mi vůbec nelíbí.

10 %

Hlasovalo: 39

Anketa byla ukončena

Místo události:
28.6.2009 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:
Pivní slavnosti September fest 2013

KRÁTCE: Krásná louka patří pivní slavnosti

Ilustrační foto

KRIMI MIX: Kriminalisté obvinili osmnáct dealerů

FOTO: Kapela strýce Michaela zahrála v Bělé

Bělá pod Bezdězem - Předposlední promenádní koncert letošního léta patřil na Masarykově náměstí zavedené jazzové Kapele strýce Michaela. 

FOTO: Velkou noční cenu Ptýrova opanoval Jan Štětina

Boleslavsko - Jen na několika místech v republice mohou fanoušci koňského parkuru sledovat závody ve skocích přes překážky v noci a za umělého osvětlení. Na Boleslavsku se tato atraktivní show odehrávala v pátek na Ptýrově. Právě tímto netradičním programem vrcholily několikadenní skokové soutěže odehrávající se v areálu Farmy Ptýrov.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

OBRAZEM: Kolomuty žily nohejbalem

Kolomuty - Tradiční nohejbalový turnaj Štecha cup 2017 v Kolomutech, který se uskutečnil v sobotu, poznamenalo počasí. Protože jeden kurt byl po noční bouřce a lijáku pod vodou, hrálo se jen na jednom. To nic neubralo na výkonech všech pěti týmů. Hrálo se systémem každý s každým, a následně si to první čtyři týmy rozdaly o konečné pořadí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení