VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Festival Krásná louka přiveze Chinaski, Vypsanou fixu, ale i místní kapelu Seven

Mladá Boleslav - Ještě sedm týdnů a město rozezní druhý ročník festivalu Krásná louka. Na co se návštěvníci mohou těšit, prozradila za tým Kateřina Čáslavová.

13.4.2015 4
SDÍLEJ:

KATEŘINA ČÁSLAVOVÁ, která patří do realizačního týmu festivalu Krásná louka, ukazuje, jaká je jeho návštěvnost.Foto: Archiv festivalu Krásná louka

Na konec května, přesněji na sobotu 30. a na neděli 31., chystáte další ročník multižánrového festivalu Krásná louka v Mladé Boleslavi. Prozraďte, na co se mohou návštěvníci těšit?
V letošním roce jsme pro návštěvníky připravili žánrový mix skupin z horní třetiny české hudební scény. Všechny bych pozvala na takové skupiny jako jsou Chinaski, Wohnout, Vypsaná fixa, Atmo, Debbie či lokální kapelu Seven.

V tuto dobu jsou práce v plném proudu. Řekněte, podle čeho jste vybírali skupiny, které na festivalu zahrají?
Inspirací pro nás byly zkušenosti z let minulých, ohlasy návštěvníků a vlastní pocity. Není úplně jednoduché zajistit kapely, které by oslovily všechny posluchače. Náš festival je multižánrový, a proto si v něm může každý najít to, co se mu líbí.

Na jakou kapelu vsázíte, že přitáhne největší zájem návštěvníků a proč?
Rozhodně to jsou Chinaski. Představují na naší hudební scéně opravdu to nejlepší, co v daném žánru lze nalézt.

Takhle známé skupiny mívají ale dlouhodobě dopředu zarezervovaná vystoupení. Kladou si třeba i další podmínky?
Určitě, jednou z otázek jsou například honoráře. Kapela si také vybírá, kde chce hrát či zda vůbec může. Některé i jiné festivaly si dávají do smluv, že měsíc před konáním jejich festivalu nesmí hrát v okruhu do padesáti kilometrů.

Co všechno musíte zvládnout zařídit, když chystáte festival? Mám na mysli například zázemí pro účinkující, techniku a podobně?
Je to organizačně velice náročné. V první řadě musíme připravit finanční rozvahu celé akce a složit fungující tým. Pak na pořad dne přichází vyřízení povolení, vyjednávání s městem či policií. Přípravy zaberou několik měsíců, a proto jsme začali již v loňském roce. Na chodu festivalu se podílí kolem čtyřiceti lidí, kteří mají na starosti technické zajištění stage, bezpečnost, údržbu, dopravu, elektrotechniku, dále stavbu, úklid, personál, sklad a samozřejmě nechybí lidé, kteří jsou k ruce kapele a řídí jejich střídání na pódiu.

Jak dlouho se vlastně připravuje samotný areál, v němž se koná tak velká kulturní akce?
Připravujeme ho tři dny předem. Stage musí postavit přibližně dvacet lidí, dále se kolem areálu musí rozvinout oplocení, rozvést elektřina, další lidé naváží veškeré technické zajištění, důležitý je i pomocný personál, který se podílí na dalších dílčích stavbách. Kromě jiného musíme zorganizovat prodejce se stánky a catering, zařídit sklad na nápoje či logistiku na zavážení stánků s pivem. Zapomenout ale nesmíme ani na ochranku, zázemí pro produkci a účinkující a jejich šatny. Vše má svá pravidla a načasování.

Ozvláštnili jste letošní ročník oproti minulému nějakou novinkou? Pokud ano, jakou?
Na louce bude stát větší a silnější stage než v loňském roce. Dále zde nainstalujeme dvě velkoplošné LED televize. Stanislav Beneš z Production 1, se kterým dlouhodobě spolupracujeme, je schopen vyjít vstříc našim požadavkům a vše sladit k dokonalému zvuku z živého koncertu, ať stojíte v kterékoliv části areálu.

Festival Krásná louka je takovou alternativou, kterou jste se rozhodli uspořádat po jednodenním festivalu Rock Air. Proč? Co vás k tomuto kroku vedlo?
Festival Krásná louka se minulý rok konal poprvé a navázali jsme jím na Rock Air, který se uskutečnil v roce 2013. Akce byla vyhodnocena jako úspěšná, ale její realizace je finančně velice náročná a je s tím spojeno i mnoho rizik. Proto jsme vymysleli festival na Krásné louce. Věříme, že se nám první ročník povedl a že si návštěvníci akci užili. Chceme ji budovat dlouhodobě a záleží nám na její úspěšnosti a spokojenosti všech, kteří si přijdou poslechnout kvalitní hudbu.

Autor: Lucie Růžková

Místo události:
13.4.2015 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Závody chrtů na Krásné louce se odehrály 19. srpna.
68

Na Krásné louce závodili chrti

Okoř 2017. Eddie Stoilow
58

Louka pod Okoří přilákala na festival tisíce návštěvníků

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Mladá Boleslav - Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech v mladoboleslavské porodnici. Přestože víme, že každé miminko je krásné, můžete hlasovat v naší anketě o miminko týdne.

Šéf mladoboleslavského infocentra: Metalová cesta nadchla na internetu celý svět

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Mladá Boleslav není pouze průmyslovým městem, což dokazuje i unikátní Metalová cesta. Jedinečné kovové sochy v mladoboleslavských ulicích lákají do města turisty a na internetu je obdivují lidé z celého světa.

Cyklistická šampionka prožila krásné dny volna. Bez kola!

Mladá Boleslav – Tahle rodina si život bez sportu neumí představit. Přesněji řečeno život bez kola.

Starosta Zálezlic: S velkou vodou se nedá bojovat, hrozbu musíte přijmout

Zálezlice /ROZHOVOR/ – Mám domluvené setkání a rozhovor se starostou Zálezlic Jiřím Čížkem. Traduje se o něm, a on sám to potvrzuje, že k médiím byl vždy vstřícný. Říká: „Kdyby se o nás nevědělo, za chvíli by se na nás zapomnělo. A to by byla škoda, protože ta vodní katastrofa byla vážně obrovská.“ Cestou do Zálezlic v autě s kolegou žertujeme, vtipkujeme, usmíváme se. Kozárovice. Obec spadající pod Zálezlice. V roce 2002 to schytaly také naplno. Najednou je v autě ticho. Oba cítíme dusno. Snad by se dalo říci, že nám naskočila husí kůže. To je ve chvíli, kdy míjíme Vltavu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení