VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Ekocentrum Zahrada je nově otevřeno, zpět jsou i kajmani

Mladá Boleslav – V pátek byla oficiálně ukončena další investice, na níž se měsíce pracovalo. Hotovo v ekocentru ale stále není

13.9.2014
SDÍLEJ:

Ekocentrum Zahrada je po rekonstrukci otevřenoFoto: Deník / Šárka Charousková

Úplně nová budova kavárny, vylepšené zázemí v učebnách i důstojný prostor pro zaměstnance Ekocentra Zahrada, které patří pod zdejší Dům dětí a mládeže.

V pátek odpoledne byl objekt konečně oficiálně otevřen také pro veřejnost a přivítali tu už i první návštěvníky, kteří byli na novou podobu velmi zvědaví. Připraven byl zábavný program pro děti, které v areálu luštily tajenku.

„Moc se mi tu líbí, chodili jsme sem dřív se školkou a bylo nám líto, že minulý rok to tu bylo zavřené," svěřila se druhačka Sára, která si zrekonstruovanou zahradu přišla prohlédnout se svým dědečkem.

Této možnosti využilo hned první den na dvě stovky lidí. Další příležitost k návštěvě bude zítra, kdy má Zahrada také otevřeno, provozní doba zůstala stejná jako v minulosti.

V pátek byla přístupná kromě úplně nové kavárny s oblíbenými teplými oplatkami i zdejší minizoo a také zrekonstruované učebny.
Kompletně hotovo však ještě není, a návštěvníci to poznají na první pohled. Některé venkovní i vnitřní prostory jsou totiž obehnány páskou a je tam zakázaný vstup.

Problémem je především budova mezi skleníky, která před rekonstrukcí sloužila jako zázemí zaměstnanců. Přestože ještě na jaře vedení města vyjádřilo naději, že se alespoň střechu podaří opravit před znovuotevřením ekocentra, peníze se nenašly.

„Popraskanou nezateplenou střechou do budovy dlouhodobě zatéká, některé díly azbestové střechy jsou uvolněné a za silného větru mohou být okolí nebezpečné," vysvětlila ředitelka DDM Hana Suková Pelantová.

V březnu navíc vítr shodil komín a od té doby zatéká i do stropních svítidel a elektroinstalace v bývalé provozní kanceláři.

Dosavadní rekonstrukce stála 12 milionů korun a peníze šly z pětaosmdesáti procent z dotace, zbytek zaplatilo město.

Objekt i pozemky patří Mladé Boleslavi, ovšem zřizovatelem DDM je Středočeský kraj. Ten také slíbil peníze na další úpravy, které by se měly tentokrát týkat zeleně a venkovní části Ekocentra Zahrada.

Bikepark 

V pátek byla oficiálně otevřena ale i další novinka, určená rovněž především dětem.

Ještě před uvedením Ekocentra do provozu se dopoledne konalo další slavnostní přestřihávání pásky – tentokrát v bikeparku (nebo chcete-li cyklo-parku) na Štěpánce, v areálu bývalého letního kina.

Ten bude přístupný veřejnosti každý den od 9 do 19.hodin, v zimě bude zavírat už v 16 hodin a přes tu bude zamčeno.

Bikepark stál více než tři miliony korun a rovněž byl hrazen z dotace, jeho provozovatelem je městská společnost Sportovní a rekreační areály.

Autor: Šárka Charousková

13.9.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Patronem soutěže se stal Jakub Štáfek Lavi z kultovního seriálu Vyšehrad (na snímku). „Chance je zábavná, odvážná a drzá, stejně jako on,“ řekla mluvčí firmy Markéta Světlíková.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Bývalý zaměstnanec kraje je podezřelý ze zpronevěry

Střední Čechy – Co vysvětlovat nejen bývalému zaměstnavateli, ale i kriminalistům má nyní dnes již propuštěný zaměstnanec středočeského hejtmanství, na kterého krajský úřad podal trestní oznámení kvůli podezření ze pronevěry peněz. Vnitřní šetření napovídá, že muž, jenž na úřadě pracoval devátým rokem, zneužil ve svůj prospěch dřívějších znalostí mechanismů peněžních operací v rámci účtárny. Způsobenou škodu úřad vyčíslil na 1,9 milionu korun.

OBRAZEM: V Branžeži se veselili

Branžež - Posvícení v Branžeži bylo pořádáno Spolkem pro obnovu tradic, SDH  Branžež a Obecním úřadem  Branžež. Pro děti byla možnost vyrobit si dekorace z keramiky, obrázky z listí, případně vytvořit kresby na kameny. Návštěvníci měli možnost hlasovat v soutěži o nejlepší štrůdl či ochutnat z rozmanitého množství koláčů, buchet, chlebíčků nebo ochutnat domácí řízek s bramborovým salátem. Posvícení navštívilo asi 100 návštěvníků z Branžeže, Nové Vsi a okolí.

OBRAZEM: V Kolomutech soutěžily děti

Kolomuty - Ukončení letní sportovní sezóny v Kolomutech pojali uspořádáním zábavné akce pro děti, kterou pořádal Obecní úřad Kolomuty, Sbor dobrovolných hasičů Kolomuty a sportovní klub Sportovní Areál Kolomuty. Děti si užívaly skákacího hradu, zasoutěžily si v různých disciplínách (skok do dálky, hod na cíl, slalom, skákání v pytli, chytání ryb, střelba na terč z luku a ze vzduchovky, opičí dráha a cyklistický závod). Za každou disciplínu děti dostaly razítko do kartičky a na konci sportovních vícebojů byly odměněny medailemi. Soutěží se zúčastnilo 29 dětí.

OBRAZEM: V Dobrovici se konala výstava králíků, holubů a drůbeže

Dobrovice - V sobotu se v Dobrovici konala výstava králíků, holubů a drůbeže. Děti nejvíce lákala tombola, ve které byla spousta zajímavých cen. Někteří si domů mohli odnést i nějakého mazlíčka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení