VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Daniel Marek: Jak jsem se stal náměstkem primátora

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/– Vše sice ještě musí posvětit zastupitelstvo, ale už teď je prakticky jasné, že novým náměstkem primátora Mladé Boleslavi bude lídr TOP09 Daniel Marek (31).

19.10.2010 21
SDÍLEJ:

Daniel Marek.Foto:

Vše sice ještě musí posvětit zastupitelstvo, ale už teď je prakticky jasné, že novým náměstkem primátora Mladé Boleslavi bude lídr TOP09 Daniel Marek (31). Co můžeme od tohoto mladého politika čekat? Co říká na to, že náměstkem bude, přestože jej hlasy voličů nedostaly do zastupitelstva? Pro Boleslavský deník odpovídá Daniel Marek.

Můžete vysvětlit, jak k tomu došlo, že jste během několika hodin náměstkem primátora Mladé Boleslavi, přestože vás lidé nezvolili do zastupitelstva?
Poslanec Jan Smutný se vzdal mandátu, protože se chce věnovat postu poslance a dále tam byl pan Milan Klipec, který ale nechtěl jít do uvolněné funkce. Je určitě velmi rád za podporu, kterou od lidí dostal, nicméně kandidoval z 26. místa a chtěl nám pomoci, nikoli jít do nějaké uvolněné funkce, a to i vzhledem ke svému věku. Přede mnou byl také pan architekt Zítka, který se chce naplno věnovat své práci v oblasti architektury a zvelebování města. Dalším na řadě jsem byl tedy já.

Pan Smutný tedy nyní nebude ani zastupitelem?
Je to přesně tak, svého mandátu se vzdal a odůvodnil to tím, že bude pro Mladou Boleslav pracovat jako poslanec.

Za jakou oblast tedy budete uvolněným náměstkem primátora?
Určitě to bude školství, sport, kultura a sociální věci.

Domníváte se, že máte předpoklady k vedení tohoto resortu v tak velkém městě, jakým je Mladá Boleslav?
Myslím si, že předpoklady určitě mám. Do voleb jsem šel s tím, že to bude týmová práce a s tím, že Mladá Boleslav ve svém vedení potřebuje také mladé lidi. Proto jsem velmi rád, že budu v tandemu s Jirkou Bouškou, který bude dělat dalšího náměstka. Oba jsme třicátníci a věřím, že do chodu města přineseme nové myšlenky a poznatky z naší generace. Co se týče kompetenci, tak jsem byl čtyři roky předsedou sportovní komise zastupitelstva, takže o sportu v Mladé Boleslavi vím opravdu hodně. Ohledně kultury, i tady máme jasno, že je na čem pracovat, například už před volbami jsme říkali, že chceme Mladou Boleslav přihlásit do soutěže o hlavní město kultury. V této oblasti máme kolem sebe hodně lidí. Co se týče sociálních věcí, i k těm mám blízko, protože se mnohdy jedná o pomoc lidem ve vysokém věku a já letos dokončuji vysokou školu, obor andragogika, což je zaměřeno na vzdělávání dospělých.

Dobře, ale přesto, nemyslíte, že váš věk i kolegy Boušky je opravdu nízký na to, abyste řídili tak velké město?
Já to beru jako výzvu, chci pracovat pro Mladou Boleslav, kde jsem se narodil. Budu pracovat pro toto město férově a tvrdě. Věk podle mě není handicapem.

Už před volbami jste naznačoval, že chcete investovat více peněz do sportu pro běžné obyvatele – amatéry a naopak profesionálním sportům dotace seškrtat. Už v této oblasti něco plánujete?
Toto byl čistě program TOP09, ale samozřejmě bude důležité, jak k této problematice přistoupí ODS a Volba pro Mladou Boleslav. Dostali jsme tři mandáty, takže naše síla není tak velká, jak jsme si představovali. Pokud se ale bude o tomto bodě hlasovat, tak my dodržíme program TOP09. Nutno dodat, že politika je také o kompromise a o názorech koaličních partnerů.

Víme, že vyjednávání o koalici, která začala již v sobotu večer a byla velmi náročná. Primátor Nwelati je prý nesl dost těžce. Můžete říci, které požadavky byly proti jeho vůli?
Já bych o tom v tuto chvíli ještě nechtěl mluvit, dohodu jsme podepsali teprve před několika hodinami. ODS potřebovala 17 mandátů, ale měla jich jen 15, takže muselo dojít ke kompromisu. My jsme samozřejmě měli své připomínky, ale konkrétní nebudu.

Jako uvolněného náměstka vás čeká opravdu hodně práce, už jste to řekl doma rodině, jak na to reagovali?
Doma jsem to ještě neřekl, pojedu tam nyní. Vyjednávání byla opravdu dlouhá a složitá, za tři dny jsem naspal opravdu jen jednotky hodin. Pro mě to ale nebude velká změna, protože jsem dosud pracoval v městské společnosti Městské sportovní a rekreační areály, takže i z tohoto pohledu mám k této oblasti sportu a kultury poměrně hodně blízko. Chci přesvědčit lidi v Mladé Boleslavi, že pracovat umím a budu.

Už víte, co důležitého si co nejdříve přinesete do nové kanceláře po panu Smutném na radnici?
Určitě to bude fotografie rodiny – manželky se synem. Budu pracovat svědomitě a tvrdě, takže budu v kanceláři trávit dost času, ale zároveň chci více chodit mezi lidi a komunikovat s občany. Přiznávám ale, že bych potřeboval, aby den měl alespoň 30 hodin. Jednoduché to nebude ani kvůli tomu, v jakém ekonomickém stavu se Česká republika aktuálně nachází.

Autor: Pavel Svačina

19.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 21
SDÍLEJ:
Pivní slavnosti September fest 2013

KRÁTCE: Krásná louka patří pivní slavnosti

Ilustrační foto

KRIMI MIX: Kriminalisté obvinili osmnáct dealerů

FOTO: Kapela strýce Michaela zahrála v Bělé

Bělá pod Bezdězem - Předposlední promenádní koncert letošního léta patřil na Masarykově náměstí zavedené jazzové Kapele strýce Michaela. 

FOTO: Velkou noční cenu Ptýrova opanoval Jan Štětina

Boleslavsko - Jen na několika místech v republice mohou fanoušci koňského parkuru sledovat závody ve skocích přes překážky v noci a za umělého osvětlení. Na Boleslavsku se tato atraktivní show odehrávala v pátek na Ptýrově. Právě tímto netradičním programem vrcholily několikadenní skokové soutěže odehrávající se v areálu Farmy Ptýrov.

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

OBRAZEM: Kolomuty žily nohejbalem

Kolomuty - Tradiční nohejbalový turnaj Štecha cup 2017 v Kolomutech, který se uskutečnil v sobotu, poznamenalo počasí. Protože jeden kurt byl po noční bouřce a lijáku pod vodou, hrálo se jen na jednom. To nic neubralo na výkonech všech pěti týmů. Hrálo se systémem každý s každým, a následně si to první čtyři týmy rozdaly o konečné pořadí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení