VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Co čeká Dům kultury? Knihovna v něm nebude!

Mladá Boleslav - Vedení města už má v hrubých obrysech o rekonstrukci hlavního kulturního stánku Mladé Boleslavi jasno. Knihovna se do jeho útrob stěhovat nebude, vznikne tu však její pobočka. A co dalšího už je jisté?

3.6.2016 1
SDÍLEJ:

Dům kultury v Mladé BoleslaviFoto: Boleslavský deník

Už během dubnových prezentací ideových studií, jejichž autory jsou studenti architekturyz liberecké univerzity, bylo patrné, že ani jedna ze dvou představených variant nebude mít bezvýhradnou podporu. To se později potvrdilo a začala se rodit třetí varianta. Ta v sobě kombinuje nejzajímavější momenty obou studií i připomínky veřejnosti.

„Mohu potvrdit, že aktuálně už vzniká třetí varianta, která neřeší stěhování knihovny do DK. Přesto s vedením knihovny nadále jednáme hodláme v DK vytvořit literární kavárnu vybavenou menším podiem a čítárnou denního tisku a magazínů," uvádí náměstek primátora Daniel Marek.

V prvním patře nevznikne kongresové centrum, o čemž se rovněž uvažovalo, nýbrž víceúčelový přednáškový sál s kapacitou 60 až 80 lidí. V úvaze je stále výstavní síň, která by mohla být otevřena jak krátkodobým výstavám, tak poskytnout zázemí pro stálou expozici pláten v majetku města.

V přízemí se dočká důkladné rekonstrukce divadelní sál, v jehož foyeru vznikne kavárna, i starý přednáškový sál, jenž by měl být přestavěn na hudební klub. Prostory přiléhající na Táborskou ulici budou přestavěny na klubovny pro zájmové spolky, ve spolupráci s Domem dětí a mládeže Na Výstavišti se jedná o vytvoření klubu pro teenagery starší 15 let, kteří nemají podle vedení města ve městě mnoho příležitostí ke konstruktivnímu trávení volného času.

Úpravou projdou rovněž prostory restaurace, jejíž balkón bude demontován a zrušen, hudebních zkušeben, důstojné úpravy se dočká hlavní vstup, v přízemí vznikne centrum pro nejmenší děti i zázemí pro jejich maminky a celá budova se dočká úpravy opláštění a zvelebení okolí. Jakého, to ještě jasné není. Lze však předpokládat, že půjde spíše o kosmetické úpravy než o nákladnou razantní proměnu.

Na přelomu léta a podzimu se zastupitelům dostane do rukou návrh varianty modernizace číslo tři. Po jejím projednání bude zadáno zpracování finální studie, následně zpracována projektová dokumentace a vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele. Staveniště by mělo být předáno v první polovině příštího roku.

„Rekonstrukce bude zahájena v průběhu roku 2017 a bude rozložena do dvou let. Nechceme Dům kultury na čas zcela zavřít, takže postupovat budeme po etapách. Například plesová sezóna rozhodně ohrožena není," dodává Marek.

V souvislosti s rekonstrukcí DK se dočká úprav i sousední parkoviště. To se dočká jednoho nového nadzemního patra, takže jeho plocha se zdvojnásobí. Půjde však o dočasné řešení, nikoliv o parkovací dům.

Autor: Martin Weiss

3.6.2016 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Měření kvality ovzduší. Ilustrační foto.

Nová stanice bude měřit kvalitu ovzduší v nejvíc zamořených oblastech

Mladoboleslavští policisté pátrají po dvaadvacetileté ženě.

Pohřešovaná žena byla naposledy viděna v Boleslavi

Boleslavský deník hledá fotografy

Mladá Boleslav - Není vám cizí fotoaparát? Rádi fotíte vše, co se kolem vás děje? Pak byste právě vy mohli být našimi spolupracovníky.

Na Mladoboleslavsku utekl vězeň. Nebezpečný není

Boleslavsko - Policie pátrá po třicetiletém Martinu Pálovi, který ve středu odešel z nestřeženého pracoviště. Podle policie není muž nebezpečný, přesto by se ho lidé neměli sami pokoušet zadržet.

Štrůdl vás provede erotickou komunikací i uměním zevlingu

Praha - Tomáš Klus, Suvereno, Daniel Nekonečný, Filip Říha nebo sexuoložka Gaia Poupětová  provedou prvními narozeninami akce zvané Štrůdl. Oslavy doprovázené workshopy a hudbou se budou konat na střeše galerie Vanguard v Praze. Ty se uskuteční v neděli 20. srpna od patnácti hodin.

Kam za letní zábavou?

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení