Oběti trestných činů se mohou se svou tíživou situací obrátit na pracovníky Centra pro pomoc obětem, které sídlí od prosince minulého roku také přímo v Mladé Boleslavi.

Na pracovníky se mohou oběti obrátit z nejrůznějších důvodů. „Pracovníci Centra pro pomoc obětem poskytují odbornou pomoc osobám ve věku od osmnácti let výše, které se staly obětí trestného činu. Těmto osobám jsou poskytovány služby ve formě sociálně-právního poradenství, psychické podpory, pomoci při sestavování nejrůznějších podání (například trestního oznámení) a zprostředkování kontaktů na jiné organizace, jako jsou azylové domy,“ řekla Boleslavskému deníku Ivana Pokorná, pracovnice Centra.

Oběti se mohou na centrum obrátit v podstatě kdykoli. „Poradenství je poskytováno osobně, telefonicky, emailem či na základě dopisu. Osobní poradenství v prostorách Centra pro pomoc obětem je poskytováno na základě předchozí telefonické domluvy, uvádí Ivana Pokorná.

Na stránkách centra www.pomocobetem,cz se dozvíte spoustu zajímavých věcí. Najdete tam samozřejmě veškeré kontakty, informace, jak se chovat v případě napadení a dokonce si můžete přečíst příběhy, které se staly některým z vás. 

Důležité je si také uvědomit, že pod pojmem domácí násilí se neskrývá jen násilí fyzické. „Pojem domácí násilí zahrnuje veškeré formy násilí (fyzické, psychické, emocionální, sociální ekonomické a sexuální), k nimž dochází mezi blízkými osobami – nejčastěji mezi partnery či bývalými partnery,“ uvedla 
Pokorná.

Zřizovatelem Centra pro pomoc obětem je Občanská poradna Nymburk, o.s., která vznikla v roce 2003 jako občanské sdružení a která od doby svého vzniku podstatně rozšířila spektrum poskytovaných služeb včetně svých poboček.

Jednou z nich je právě pobočka v Mladé Boleslavi, kterou najdete v Sirotkově ulici 1242. Podobná Centra pomáhají i v dalších městech Středočeského kraje. Nejbližšími jsou například Milovice, Brandýs nad Labem, nebo Nymburk.  Obrátit se můžete na jakékoli z nich.