VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Přidělování bytů v Boleslavi: konec spekulacím a korupci!

MLADÁ BOLESLAV - Nový systém pořadníků a podmínek má zajistit větší průhlednost přidělování městských bytů žadatelům. Výsledky budou vystaveny dokonce i na internetu

20.11.2007
SDÍLEJ:

Chcete městský byt v Mladé Boleslavi? Musíte být v novém pořadníku. Foto: DENÍK/Pavel Svačina

Žádná korupce, průhlednost a jasná pravidla. Tak má teď vypadat přidělování městských bytů v Mladé Boleslavi. Město Mladá Boleslav totiž sestavilo nový systém, jehož součástí jsou tři nové pořadníky na městské byty. Na základně nového systému bodového hodnocení do nich bylo zařazeno 442 uchazečů.

„Do dvou týdnů bude toto pořadí zveřejněno na internetových stránkách města, a každý obyvatel tak bude mít možnost zjistit aktuální pořadí v těchto seznamech,“ řekl Boleslavskému deníku náměstek primátora Adolf Beznoska.

Město zrušilo původní směrnici a vytvořilo nový systém, který hodnotí uchazeče podle bodů. V tomto systému se zohledňuje počet členů v domácnosti žadatele, násobek životního minima, bydliště uchazeče, informace o zaměstnání a datum podání žádosti. „Na internetu pak bude nejen aktuální pořadí, ale každé přidělení bytu tam také bude odůvodněno,“ vysvětlil náměstek.

Pořadníky jsou zatím tři. Jeden je určen pro byty 1+1 a 1+0, druhý na byty 2+1 a 2+0 a třetí na byty větší. Připravuje se ještě pořadník na byty v domech s pečovatelskou službou. Také zde by měla být dána jasná pravidla a pořadí bude podléhat veřejné kontrole.

V původních seznamech magistrátu bylo ještě na jaře zhruba 700 uchazečů. Někteří ale nesplnili některé základní podmínky nutné pro to, aby byl zájemce do seznamu vůbec zařazen. Na základě nového hodnocení nemohou o městský byt žádat například dlužníci města, nebo ti, kteří již v minulosti městský být koupili do osobního vlastnictví.

„Zamezí se tím spekulacím a obchodování s byty. Dříve se stávalo, že někdo byt koupil, pak ho prodal a za nějaký čas byl nějakým záhadným způsobem znovu na prvním místě v seznamu uchazečů o městský byt,“ řekl primátor Raduan Nwelati.

Město má v současné době ve vlastnictví zhruba 700 bytů, mezi nimi jsou ovšem i byty správcovské, startovací a byty v ubytovnách. Zároveň se v případě desítek bytů jedná o prodeji nájemníkům.

20.11.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

MOL CUP, FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram
21

Příbram se hodinu držela na dostřel

Ilustrační foto.

K vrcholům turistické sezony bude patřit příjezd harleyářů

OBRAZEM: Sokol otevřel své brány veřejnosti

Mladá Boleslav - Tělocvičná jednota Sokol Mladá Boleslav se stejně jako v loňském roce zapojila do projektu Sokol - spolu v pohybu se svou již tradiční akcí Sokolení. Více než stovka dětí si mohla zasportovat na šesti stanovištích, kde bylo možné si vyzkoušet obratnost, postřeh i důmyslnost. Za své výkony získávaly děti razítka do účastnických kartiček. Ty pak mohly směnit za drobné dárky. 

Do Boleslavi se znovu sjedou fanoušci veteránů

Mladá Boleslav – Další, již patnáctý ročník Svatováclavské jízdy historických vozidel, už klepe na dveře. Jízda se tradičně uskuteční 28. září.

KRÁTCE: Boleslav bude mít Havlovu lavičku

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

KRÁTCE: Kino vyděsí i pobaví

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení