VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

22.12.2016

Nevena Stojanova: O Vánocích držíme půst, ale rybu pečeme

Mladá Boleslav - Nevena Stojanova. Už podle jména je jasné, že devětadvacetiletá dívka je cizinka. Do Mladé Boleslavi před pěti lety přicestovala z Makedonie na studijní stáž, kterou absolvovala v automobilce. Lákala ji sem ale i pověst českého piva a tuzemská kultura.

21.12.2016

Věřím, že nový ředitel naváže na to, co se podařilo rozjet

Mladá Boleslav - Odcházející ředitel Klaudiánovy nemocnice Luděk Kramář věří, že se jeho nástupci podaří úroveň péče udržet

21.12.2016

Policisté v Bezděčíně rozdávali nejen vesty

Mladá Boleslav - Zhruba dvacítku aut  za první hodinu bezpečnostní akce „X" včera zastavili mladoboleslavští dopravní policisté na sjezdu v Bezděčíně ve směru na Mělník. Akce na různých místech Mladoboleslavska trvala do 18 hodin a za celou dobu podle mluvčí policie Lucie Novákové zkontrolovali 143 vozidel. 

21.12.2016

Do vedení nemocnice se vrací Ladislav Řípa

Mladá Boleslav - Dlouho očekávané se stalo skutkem, včera dopoledne odvolalo nové představenstvo Klaudiánovy nemocnice ředitele Luďka Kramáře, na jeho místo nastupuje Ladislav Řípa

21.12.2016

V Naději si dárky rozdají o den dříve

Mladá Boleslav - Za čtyři dny už konečně přijdou očekávané Vánoce, které netrpělivě vyhlíží i lidé bez domova. Ani oni letos nepřijdou o nadílku. Mezi sebe zve tyto klienty opět středisko Naděje, které pravou vánoční atmosféru otevře už v předvečer Štědrého dne.

20.12.2016

Ředitel boleslavské nemocnice Luděk Kramář skončil

Mladá Boleslav - V úterý dopoledne odvolalo nové představenstvo Klaudiánovy nemocnice, které bylo oficiálně zvoleno teprve na pondělním jednání zastupitelstva Středočeského kraje, ředitele Luďka Kramáře, střídá ho Ladislav Řípa

20.12.2016

S Kosatkou dětskému centru vyplavali 42 tisíc

Mladá Boleslav - Padesátka dětských plavců se v neděli postavila na startovací bloky vánočního plaveckého závodu, který pořádal Baby club Kosatka.

20.12.2016

V Hradiště bylo kolem rozpočtu hodně hluku

Mnichovo Hradiště - Více než hodinu trvalo zastupitelům v Mnichově Hradišti, než se sedmnácti hlasy shodli na návrhu rozpočtu na příští rok. Bez odhlasovaného dokumentu by se za dva týdny nemohli pustit do naplánovaných investic, ani by nemohli přijmout dotace.

20.12.2016

Zdražení: Boleslaváci si opět připlatí za vodu!

Mladá Boleslav – Jak se v příštím roce změní ceny služeb, bude se zdražovat? Vodovody a kanalizace ceny zvyšují i pro rok 2017, i když ne o tolik jako vloni

20.12.2016

Historický milník: V automobilce v pondělí vyrobili devatenáctimiliontý vůz

Mladá Boleslav - Včera sjel z výrobní linky ve Škodovce automobil s pořadovým číslem 19 milionů. Jednalo se o oblíbený model Škoda Fabia v odstínu bílá Moon.

19.12.2016

Jak tráví Vánoce děti, které nemohou být u rodičů?

Mladá Boleslav - Děti z Dětského centra při Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi se na Vánoce těší stejně jako kdokoliv z jejich vrstevníků. Jak tady oslava v domově, kde žijí děti od narození do pěti let, probíhá?

19.12.2016

Dům kultury památka není, vzkazuje město

Mladá Boleslav - Rekonstrukce Domu kultury, která má přijít nejméně na sto milionů korun, stále vázne na hrozbě, že se stavba stane kulturní památkou. Stanovisko města i kraje je shodné, striktně odmítavé

18.12.2016

Boleslaví prošel průvod s velbloudem

Mladá Boleslav - Putování k Betlému je už tradiční předvánoční akcí v Mladé Boleslavi.

18.12.2016

Na brusle ven i pod střechu, ale za kolik?

Mladoboleslavsko - Bruslení patří k nejoblíbenějším zimním sportům, a v porovnání s lyžováním je také nepoměrně levnější.

18.12.2016

Luštěnice: pobočku ano, partnera nikdy!

Luštěnice - V začarovaném kruhu se ocitlo vedení Luštěnic, které ve čtvrtek za zavřenými dveřmi diskutovalo se zástupci České pošty o osudu tamní pobočky, která by podle všeho měla skončit 31. prosince.

18.12.2016

Vánoční těšení zaplnilo sportovní halu do posledního místečka

Mladá Boleslav - Do posledního místa zaplněná sportovní hala u 5. ZŠ v Mladé Boleslavi byla v sobotu v podvečer svědkem velké přehlídky zájmových útvarů Domu dětí a mládeže „Na Výstavišti".

17.12.2016

Škola dostala výpověď, skončí na stadionu?

Mladá Boleslav - Dvě organizace, obě pracují s lidmi s mentálním postižením, obě zřizuje kraj, obě fungují vedle sebe. Ale jak dlouho ještě? Obě se totiž potřebují rozvíjet, ale nemají kam. Základní škola speciální proto dostala od Centra 83 výpověď

16.12.2016

Lidem z Přestavlcké vadí kamiony u domů

Mnichovo Hradiště - Problémy s kamionovou dopravou již delší dobu nadzvedávají třicítku rodin, která se nastěhovala do ulice Přestavlcká v Mnichově Hradišti. Postavily si zde rodinné domy a věřily, že i když budou žít ve městě, dopravní ruch se jim vyhne.

16.12.2016

Problém číslo jedna: kruhový objezd u Fóra

Mladá Boleslav - Rozšíření třídy Václava Klementa, které Boleslav připravuje již několik let, stojí v cestě jediné rozseknout, jak bude vypadat křižovatka na pomezí Boleslavi a Kosmonos

16.12.2016

Městští strážníci z ulic Benátek zmizí

Benátky nad Jizerou - Už rok a půl kontrolují pořádek v Benátkách nad Jizerou strážníci ze sousední Lysé nad Labem. Jenže teď se zdá, že se vše zase vrátí do starých kolejí, tedy do doby, kdy tady pokuty a trestné činy řešila jen státní policie.

15.12.2016

Méně cukru, méně soli. Kuchyně Mateřské školy Kosmonosy vaří vzorně!

Kosmonosy - Zdravější školní stravování je jedním z největších témat, která se v českém školství aktuálně řeší. Ze škol mizí bufety, jejichž nabídka neodpovídá požadavkům nové vyhlášky ministerstva školství, a také školní kuchyně vyměňují staré postupy za nové. V tomto ohledu má před jinými školskými zařízeními náskok Mateřská škola Kosmonosy, jejíž kuchyně se jako první a zatím jediná v regionu dočkala certifikátu „Zdravá školní jídelna"

15.12.2016

MASka chce pomáhat přetíženým starostům

Mladoboleslavsko - Místní akční skupina neboli MASka už brzy začne distribuovat v regionu evropské dotace. Na čem aktuálně pracuje a kdo z její existence bude mít užitek, nám prozradila její jednatelka Jana Štěpánová

15.12.2016

Strážníky z Hradiště propůjčí do Březiny

Mnichovo Hradiště - Přestože je Březina samostatnou obcí, kde žije něco málo přes čtyři stovky obyvatel, na bezpečnost tam budou dohlížet strážníci.

14.12.2016

OBRAZEM: Boleslavsko zpívalo koledy

Mladoboleslavsko - Akce Česko zpívá koledy se konala už pátým rokem, a nechyběli v ní ani zástupci Mladoboleslavska

14.12.2016

Rekonstrukce kostela v Kněžmostě přišla na poslední chvíli.

Kněžmost - Doslova za pět minut dvanáct přišla před pěti lety vhod dotace ze Středočeského kraje, která pomohla zachránit střechu kostela sv. Františka Serafínského v Kněžmostě.

14.12.2016

S robotem zlikvidují požár na 300 metrů

Mladá Boleslav - Na první pohled vypadá jako taková větší hračka na ovládání, ale když se pustí do práce, dokáže zachránit nejen lidské životy, ale také drahé přístroje.

13.12.2016

Zloději dřeva pokácí klidně i vzrostlý strom

Mladoboleslavsko - Zatopit si během dlouhých zimních večerů v krbových kamnech nemá chybu. Pohled do plamenů uklidňuje, a pokud se podaří sehnat levné dřevo, jedná se o nejúspornější způsob vytápění. Ne každému se však chce platit za kubík tvrdého dřeva tisícikorunu, policie proto na Mladoboleslavsku každý rok řeší kolem deseti případů krádeže dřeva

13.12.2016

Dopravní revoluce v Boleslavi: jedenáct nových jednosměrek!

Mladá Boleslav – V okolí Štefánikovy ulice se v minulých dnech začaly objevovat nové dopravní značky, obalené zatím igelitem. Jedná se o jednosměrky a zákazy vjezdu, co to má znamenat?

13.12.2016

Česko zpívá koledy už zítra! Redakci podpoří děti ze ZUŠky i sedm obcí

Mladá Boleslav -  Už zítra úderem 18. hodiny to vypukne? A co vlastně? Přeci čtvrtý ročník celorepublikové akce Česko zpívá koledy. Trénujete? Redakce Boleslavského deníku věří, že pilně.

12.12.2016

Vypuštěné balonky možná přinesou kousek zdraví i nemocnému chlapci

Mnichovo Hradiště - Rozhovor s Alešem Janatkou, členem spolku Žijeme pro Hradiště a hlavním organizátorem akce

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies