VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

7.1.2017

V boleslavských ulicích je méně bezdomovců

Mladá Boleslav - Počty lidí bez domova na území Mladé Boleslavi se neustále mění. Někteří se tu zdržují dlouhodobě, jiní se snaží najít práci, další jen projíždějí. Jedno je však jisté jejich počty jsou aktuálně rekordně nízké.

6.1.2017

Nemocných chřipkou přibývá, hrozí epidemie

Mladá Boleslav - Zatímco ve většině okresů Středočeského kraje na konci roku zaznamenali lékaři pokles výskytu virových onemocnění, Mladá Boleslav i navzdory prázdninám a svátkům vykazovala jejich nárůst, i když jen o necelé procento

6.1.2017

Hradišťáci pomáhají řešit nedostatky města

Mnichovo Hradiště - I když se mnichohradišťská radnice snaží starat o chod i podobu města, jak nejlépe umí, nemůže mít oči všude. A proto využívá pomoc obyvatel, kteří si nedostatků ve městě všímají a často na ně také upozorňují.

6.1.2017

Michalovickou skládku čeká další zvětšování

Mladá Boleslav - Zpráva, kterou obyvatelé Michalovic v novém roce rozhodně nechtěli slyšet chystá se další zkapacitnění tamní skládky. O kolik metrů krychlových a kdy?

5.1.2017

V hradišťském kině vloni padaly rekordy

Mnichovo Hradiště - Bezmála patnáct tisíc diváků usedlo během roku 2016 v sále nedávno digitalizovaného kina v Mnichově Hradišti. Jaké snímky táhly vloni nejvíc? Čekají kino nějaké úpravy? A na jaké filmové hity se můžeme těšit letos? To nám prozradila Marcela Jindříšková.

5.1.2017

Parkovací dům nabízí přes tisíc nových míst

Mladá Boleslav - Ve středu ráno byl slavnostně uveden do provozu nový parkovací dům nedaleko plynáren u 6. brány Škoda Auto

4.1.2017

Sněžení komplikovalo dopravu i v Boleslavi

Mladoboleslavsko - Několik centimetrů sněhu, husté sněžení, nárazový vítr, sněhové jazyky. S takovými podmínkami se museli během středečního dopoledne poprat řidiči osobních automobilů, dodávek a náklaďáků na Boleslavsku.

4.1.2017

Nemohl bych pracovat na sto procent, proto raději končím

Mnichovo Hradiště - Rozhovor s Miroslavem Smutným, bývalým zastupitelem Mnichova Hradiště, který rezignoval

4.1.2017

V Benátkách chtějí hlavně opravit ulice

Benátky nad Jizerou - Rekonstrukce ulic, oprava základní umělecké školy, vybudování cyklostezek či investice do stavebních pozemků v lokalitě Obodř. Nejen to mají ve výdajové stránce letošního rozpočtu připravené Benátky nad Jizerou.

3.1.2017

Radnici bez bariér má jen polovina měst

Mladoboleslavsko - Schody. Překážka, která člověka upoutaného na invalidní vozík stojí nejen mnoho sil, ale také řadu minut. Největší problém mají handicapovaní často ve veřejných budovách. Jak jsou na tom s bezbariérovostí úřady v osmi městech na Mladoboleslavsku? Udělali jsme průzkum.

3.1.2017

Bělá se zadluží, půjčí si deset milionů korun

Bělá pod Bezdězem - Rozpočet. Tradiční evergreen, jehož schvalování takřka se železnou pravidelností provází řada emočních vyjádření a sporů napříč politickými stranami.

2.1.2017

Silvestrovský běh pokořil opět Vošvrda

Mladá Boleslav - Lesopark Štěpánka v Mladé Boleslavi byl poslední den starého roku opět dějištěm tradičního silvestrovského běhu. Tentokrát přilákal desítky běžců všech věkových kategorií.

2.1.2017

Malá Bělá se stala dějištěm silvestrovského sáňkování. I bez sněhu!

Malá Bělá - K zimním radovánkám jednoznačně patří sáňkování. Jenže, jak sáňkovat, když široko daleko žádný sníh zkrátka není?

2.1.2017

Hodinu po půlnoci už zakřičela Adélka

Mladá Boleslav - Průběh silvestrovských oslav se podle středočeských hasičů a záchranářů řadí k těm klidnějším.

31.12.2016

Padl první trest za rány od pyrotechniky!

Mladá Boleslav - Petardy, římské svíce, pumy, kompakty či malé ohňostroje. Zábavní pyrotechnika, která už za pár hodin dostane svůj prostor. Jenže, někteří nedočkavci se už své zásoby barevných a bouchacích efektů rozhodli prověřit.

31.12.2016

Strážníky v Benátkách nahradí preventisté

Benátky nad Jizerou - Posledním dnem, kdy se ulicemi Benátek nad Jizerou mihnou strážníci ze sousední Lysé nad Labem, bude tato sobota. Poté veřejnoprávní smlouva spolupráce obou měst definitivně skončí. Záměr před Vánoci posvětili i tamní zastupitelé

30.12.2016

Pošta v Luštěnicích zavře v únoru. Co ale dál?

Luštěnice - Pobočka České pošty v Luštěnicích ani její dvě zaměstnankyně se zatím stěhovat nemusí. Zůstanou do konce února. Do té doby obec rozhodne, co dál.

29.12.2016

Získá podnikatelský inkubátor další tisíce metrů?

Židněves - Technologický park a podnikatelský inkubátor, který sídlí v areálu firmy Vyrtych v Židněvsi, plánuje rozšiřování. Uspěje-li se svým projektem, rozroste se o 3600 metrů čtverečních

AKTUALIZOVÁNO
28.12.2016

Středeční nehoda na dálnici D10 má tragickou dohru, hledají se svědci

Mladoboleslavsko - Ve středu kolem půl jedenácté došlo na dvaatřicátém kilometru dálnice D10 k vážné dopravní nehodě, při níž byli zraněni čtyři lidé. Dítě, které zdravotníci na místě resuscitovali, v nemocnici zraněním podlehlo. Dálnice byla několik hodin uzavřena

28.12.2016

Proč v Boleslavi uvažují o dalším bazénu?

Mladá Boleslav - V současné době řeší vedení Mladé Boleslavi dilema. Nový bazén na Štěpánce potřebám obyvatel města kapacitně nestačí, a bazén v sokolovně vázne na dohodě s majiteli, tedy TJ Sokol

27.12.2016

Ježíšek nezapomněl ani na opuštěné psy

Lysá nad Labem - Ten pohled skoro dojímal. Dopoledne 24. prosince. Celé rodiny procházely branou psího útulku v Lysé nad Labem. Tátové nesli na ramenou velké pytle granulí, děti se držely maminek a těšily se, až psy bez páníčků potěší nějakou laskominou, areálem zněly vánoční koledy. Tradiční Štědrý den v psím útulku se letos těšil mimořádnému zájmu

26.12.2016

Příběh hodný Vánoc: dopis doletěl až k Ježíškovi

Mladá Boleslav - Když prvňáčci z boleslavské 2. základní školy posílali Ježíškovi přáníčka na baloncích naplněných heliem, možná ani nevěřili, že přání k Ježíškovi opravdu doletí. A přece se stalo. A Ježíšek dokonce naděloval ještě před Štědrým dnem

26.12.2016

Nwelati: Výzdoba města bude příští rok ještě bohatší

Mladá Boleslav - Letošní mohutná výzdoba boleslavských ulic mnohé překvapila a vzbudila různorodé reakce. Na vánoční dekorace i výhled do příštího roku jsme se zeptali primátora Raduana Nwelatiho

24.12.2016

Otužilci přivítali Štědrý den koupáním v Jizeře i letos

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Zhruba tři desítky odvážlivců se sešly na pláži u Jizery na Podlázkách v Mladé Boleslavi, aby se všichni úderem desáté dopolední vrhli do studených vln. Jako každý rok nechyběla početná divácká obec, čítající několik stovek lidí.

24.12.2016

Mladá Boleslav zahájí rok 2017 s rozpočtovým provizoriem

Mladá Boleslav - Stejně jako v předchozích dvou letech, i letos vstoupí Boleslav do nového roku srozpočtovým provizoriem.

23.12.2016

Bazén v sokolovně: dohoda vázne na nájmu

Mladá Boleslav - Právě v těchto dnech by se mělo jednat o podmínkách, za nichž si město Mladá Boleslav pronajme bazén v budově sokolovny.

23.12.2016

Předvánoční stres: nepodléhejte reklamám

Mladá Boleslav - Zítra Vánoce a hospodyňky neví, kam dřív skočit. Cítíte to stejně? Pokud ano, je nejvyšší čas zatáhnout ruční brzdu, dodělat vše, co se reálně dá stihnout a zbytek nechat plavat stejně, jako za tři dny odplavou Vánoce …

23.12.2016

Balónky pro Ježíška pomohly nemocnému

Mnichovo Hradiště - Na první pohled vypadá téměř tříletý Honzík Hanuš z Mnichova Hradiště jako zdravé batole. Jenže, pohled do velkých modrých očí prozradí, že při příchodu na svět neměl příliš štěstí. Narodil se totiž s vrozenou vývojovou vadou pravé ruky, kde má pouze dva prsty palec a prsteníček.

22.12.2016

Děti z Celna našly v bazénu překvapení

Mladá Boleslav - Jak vypadá příprava Vánoc v Dětském domově Na Celně? Podle ředitelky Ivany Pacovské je úplně stejná jako v kterékoli domácnosti – peče se cukroví, vyrábí se vánoční dárky. Jeden si už ale tamní děti rozbalily předčasně.

22.12.2016

Zkáza Boleslavi na prahu tisíciletí, zničující požár i prusko-rakouská válka

Mladá Boleslav - Už dnes po 17. hodině pokřtí v okresním archivu na boleslavském hradě Jan Juřena a Jiří Filip nový vlastivědný sborník Boleslavica. Aktuální vydání je věnováno regionálnímu historikovi, oblíbenému pedagogovi a významnému popularizátorovi historie Pojizeří Karlu Herčíkovi, který letos oslavil 80. narozeniny, a obsahuje celou řadu velmi atraktivních příspěvků

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies