VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

2.6.2017

FOTO: Cyklotour pomáhá nemocným dětem

Mladá Boleslav - Přibližně stovka cyklistů se v Mladé Boleslavi zapojila do projektu Na kole dětem, jehož cílem je podpora onkologicky nemocných dětí. Osmý ročník cyklotour, která se jede napříč republikou, zatím provází krásné počasí a dobrá nálada. Akce skončí 10. června a účastníci, kteří pojedou celou trasu, by tou dobou měli mít v pedálech přibližně patnáct set kilometrů.

2.6.2017

FOTO: Pohádkový vláček zakončil svou letošní pouť

Mladá Boleslav - Děti měly možnost v Mladé Boleslavi navštívit kino na kolejích. Kinematovlak, který má speciálně upravený vagón na projekční sál a jeho součástí je i vláček hráček, svou několika denní pouť ve městě automobilů letos zakončil.

2.6.2017

Většina firem nekuřákům žádné bonusy nenabízí

Boleslavsko - Ve středu začal platit zákaz kouření v hospodách a barech, na autobusových zastávkách a dalších místech. Kouření na pracovištích zatím v Česku zákon nezatrhnul. Záleží na benevolentnosti majitelů firem a zásadách, které pro své zaměstnance stanoví.

2.6.2017

Bezdomovce na vozíku vrátili z léčebny na náves

Chotětov - Na chotětovské návsi zastavila ve středu dopoledne sanitka, zdravotník z ní vysadil staršího muže na kolečkovém křesle a vyložil tašky s jeho věcmi. A odjel.

1.6.2017

OBRAZEM: Baráčníci udržují tradice už 90 let

Boleslavsko - Trikolóry, vyšívané kroje, vlající prapory. Průvod kosmonoských baráčníků, kteří si letos připomínají 90. výročí založení své obce, kráčel za státní vlajkou a praporem města od staré pošty směrem na Horní Stakory, poté zamířil k zámku, na jehož nádvoří se odehrála baráčnická slavnost.

AKTUALIZOVÁNO
1.6.2017

Provokace? Nebo dokonce terorismus? Nehoda vlaku spustila vlnu spekulací

Boleslavsko - Železniční dopravu mezi Debří a Bakovem nad Jizerou ve čtvrtek ráno zastavila nehoda. Do kmene padlého do kolejiště narazil vlak. Nikomu z devíti cestujících se nic nestalo, okolnosti nehody však na Boleslavsko upřely zraky celé země.

1.6.2017

Ředitel nemocnice Řípa: Chci dokončit věci, které jsem před lety započal

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Ladislav Řípa už jednou v čele Klaudiánovy nemocnice stál. V roce 2008 ho z vedení, poté co se hejtmanem středočeského kraje stal David Rath, odvolala rada kraje. Řípa donedávna působil jako právník města Mladá Boleslav. V lednu letošního roku po devíti letech opět usedl do ředitelského křesla nemocnice. Jeho úkolem je mimo jiného stabilizace personálu a ekonomické situace nemocnice a zlepšení zdravotní péče. Sám Řípa by pak rád dokončil věci, které před devíti lety započal.

1.6.2017

Kuřákům nahrává teplo. Využívají zatím zahrádky

Boleslavsko – Kuřákům se od středy citelně zmenšil prostor, kde si mohou dát svou oblíbenou drogu. Nový protikuřácký zákon jim v podstatě omezil možnost kouřit už jen doma, nebo na ulici.

31.5.2017

Preventivní akce odhalila čtyři melanomy

Mladá Boleslav – V úterý se konal již posedmnácté evropský Den melanomu. Připojila se k němu i Klaudiánova nemocnice, a to preventivní akcí, kdy si veřejnost mohla nechat bezplatně vyšetřit znaménka.

31.5.2017

Zákaz kouření! Odlivu štamgastů se bojí v pivnicích a na venkově

Boleslavsko /ANKETA/ - Dnes je onen Den D, dnes se mnohá restaurační zařízení otřásají v základech, dnes začíná platit bezvýhradný zákaz kouření v restauracích, hospodách i barech. Co na to podniky, kde se nekouřilo už dávno? Nemají obavu z odlivu zákazníků? A jak novinku vnímá veřejnost?

30.5.2017

OBRAZEM: Němečtí piloti navštívili Boleslav

Mladá Boleslav - V Leteckém muzeu Metoděje Vlacha v Mladé Boleslavi se sešli piloti ultra lehkých letadel, kteří do města automobilů přiletěli se svými stroji až z Německa. Skupina letců už řadu let pořádá maraton, jehož součástí je právě i návštěva jiných měst, například v Polsku nebo Česku. Letiště tak zaplnilo více jak sedmdesát malých letadel.

30.5.2017

OBRAZEM: Horkyfest vyvrcholil volbou Miss

Horky nad Jizerou - Horkyfest, o je každoroční slavnost, kterou si SOŠ a SOU Horky nad Jizerou připomíná své založení, od něhož letos uplynulo 65 let, a zároveň příležitost, aby studenti a žáci předvedli to nejlepší, co v nich je. Své schopnosti a talenty předvedli během slavnostního týdne obecenstvu při číšnickém běhu, farmářském víceboji, barmanské a cukrářské show či v soutěži o nejkrásnější svatební kytici. Nejatraktivnější částí programu však jako již tradičně byla volba Miss a Gentlemana školy. Titulem se nakonec mohou pyšnit Adéla Hrůšová z 3.A a Přemysl Táborský z 1.E, kteří se dočkali mohutných ovací.

30.5.2017

Dotace nebude, město o ni musí žádat znovu

Mnichovo Hradiště – Dotační kauza na ministerstvu školství zasáhla i Mnichovo Hradiště.

30.5.2017

Spojení s úřadem usnadní neslyšícím Tichá linka

Mladá Boleslav - Lidé se sluchovým postižením mohou v Mělníku, Mladé Boleslavi, Nymburce a dalších městech snadněji vyřizovat své záležitosti na úřadech práce. Komunikační bariéru pomáhá odstranit nová, zdarma poskytovaná služba Tichá linka, kterou provozuje obecně prospěšná společnost Tichý svět.

30.5.2017

ANKETA: Od středy zakazuje zákon kouřit v hospodách. Je to správný krok?

Zeptali jsme se, co si lidé myslí o protikuřáckém zákonu. Jsou pro nebo proti?

29.5.2017

OBRAZEM: Škola funguje již devadesát let

Mladá Boleslav - Základní škola T. G. Masaryka Mladá Boleslav letos slaví své devadesáté narozeniny. Žáci společně s pedagogickým sborem připravili pro veřejnost oslavy s bohatým doprovodným programem, který zahájila školní akademie.

29.5.2017

Zlaté lány řepky pomáhají zemědělcům i včelařům

Boleslavsko /ANKETA/ - Žluté lány řepky, které zaplavily střední Čechy i další kraje, přinášejí zisk zemědělcům. Myslivci jsou z nich ale nešťastní. Je totiž zabijákem pro srny, které ji s chutí spásají. Předseda mysliveckého sdružení v Lysé nad Labem Radomír Koňák potvrzuje, že každý rok hynou stovky kusů srnčí zvěře, které otráví vražedná kombinace látek obsažených právě v řepce.

29.5.2017

Čejetice chystané rozšíření hřbitova odmítají

Mladá Boleslav – Důrazné „ne" říkají obyvatelé Čejetic záměru města rozšířit tamní hřbitov a vybudovat z něj hlavní městské pohřebiště. Petici podepsaly stovky lidí.

29.5.2017

Podzámecký park vzkvétá. Společný domov se skauty mohou sdílet i mufloni

Benátky nad Jizerou - V památkově chráněném podzámeckém praku v Benátkách nad Jizerou bylo před třemi dny slavnostně otevřeno Centrum ekologické výchovy, které bude sloužit především jako klubovna místních skautů. Zázemí tam vedle nich nejdou i jiné ekologické kroužky, které ve městě působí.

28.5.2017

Fretka potřebuje hlavně lásku, změny snáší špatně

Plužná /FOTOGALERIE/ - V malé vesnici Plužná u Mladé Boleslavi se nachází jediný oficiální útulek v České republice pro fretky. Před sedmi lety ho tam otevřela Alena Nedbalová, která malým šelmám věnovala celé první patro svého domu. V současné době se stará o šestačtyřicet dospělých fretek a osm mláďat.

27.5.2017

Houbaři čekají na déšť

Boleslavsko – Hub je v lesích zatím málo. Sem tam pár voňavých májovek, kačenek nebo smržů. Stačí ale pořádný déšť a houbaři se mohou těšit i na hříbky.

26.5.2017

Nadměrný náklad projel Boleslaví

Mladoboleslavsko – Už ve čtvrtek se vydal na cestu další nadměrný náklad z hradecké firmy Hapex. Šlo o velkokapacitní nádrž vyrobenou ve firmě ZVU Strojírny směřující do 200 kilometrů vzdáleného Litvínova. Cíle má náklad dosáhnout v pondělí večer.

26.5.2017

Dojíždění dětí do školky zastaví šedá Myšička

Mnichovo Hradiště – Novela zákona, podle které jsou od letošního podzimu školky povinné pro pětileté děti, zvýšila napětí v Mnichově Hradišti. Radnice se totiž už dlouhou dobu marně snažila najít řešení problému s nedostatkem míst v mateřských školách.

26.5.2017

Sebevrazi volí nejčastěji smrt pod koly vlaků

Boleslavsko - Jaro je podle statistik obdobím, kdy lidé páchají sebevraždy nejčastěji. Příčinami jsou většinou rodinné a finanční problémy nebo deprese. Právě ty mohou lidi dovést až na kraj propasti. První příznaky přitom nemusí být pro jejich okolí jasně patrné. V poslední době je jednoznačně nejhojnějším způsobem dobrovolného odchodu ze života smrt na kolejích.

25.5.2017

Boleslavsko by se mohlo obejít bez úpravny vody

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Na Boleslavsku teče z kohoutků možná ta úplně nejkvalitnější voda v celém Česku. Také proto místní společnost Vodovody a kanalizace už před několika lety upustila od chlorování i jiných způsobů hygienického zabezpečování vody. Potvrdil to Tomáš Zahrádka, které v boleslavské firmě šéfuje výrobně vody.

25.5.2017

O část snůšky včelaři přišli, med ale bude

Boleslavsko – Včelaři jsou stejně jako zemědělci odkázáni na rozmary počasí. To s nimi a jejich včelami letos sehrálo pěkně divokou hru. Po velmi teplých dnech na začátku jara nastalo prudké ochlazení, včely přišly o část snůšky z ovocných stromů a některé méně zakrmené se rozplodovaly a následně umíraly hlady.

24.5.2017

Díky strážníkům se v obci Březina výrazně zklidnila doprava

Mnichovo Hradiště/ Březina - Městští strážníci z Mnichova Hradiště od února pomáhají také v obci Březina.

24.5.2017

Známe návrh nového parkovacího systému!

Mladá Boleslav – Na jedné straně velká očekávání, na druhé velké obavy. Už nyní je bez pochyb, že zavedení nového parkovacího systému na celém území Mladé Boleslavi budou provázet zjitřené emoce.

23.5.2017

OBRAZEM: Okresní kolo mají rybáři za sebou

Boleslavsko - Zlatá udice je tradiční rybářský závod, jehož okresní kola aktuálně probíhají v regionech. Do toho mladoboleslavského se tentokrát sice přihlásil pouze tým místní organizace Českého rybářského svazu, který automaticky postoupil do krajského kola, ale zápolení mezi jednotlivci přineslo řadu zajímavých momentů.

23.5.2017

Boleslav jako líheň talentů: mladí umělci zazářili

Mladá Boleslav – Tři první místa a další skvělá umístění přivezli žáci boleslavské základní umělecké školy z Liberce, kde se konala celostátní soutěž Základních uměleckých škol ve hře na smyčcové nástroje. Boleslav potvrdila svou sílu na poli hry na tyto instrumenty, úspěchy některých interpretů rovněž naznačily, že talent se v některých rodinách zkrátka dědí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení