VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

7.5.2017

Dotované obědy pomáhají dětem z chudých rodin

Boleslavsko - Projekt ministerstva práce a sociálních věcí, který hradí už druhý rok obědy dětem ze sociálně slabých rodin, provází stoupající zájem.

6.5.2017

Nad novým sídlem kliniky zavlála glajcha plná pentlí

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Opentlená břízka, tedy glajcha, která od středy vlaje na nejvyšším místě rozestavěné nové budovy Kliniky Dr. Pírka na okraji Štěpánky, dává na vědomost, že hrubá stavba byla dokončena. Na zahájení provozu objektu, kam se přestěhuje většina ambulancí, si však pacienti počkají přinejmenším do listopadu.

5.5.2017

Soutěž zemědělských dovedností ovládli studenti z Horek

Horky nad Jizerou – Domácí kralovali. Zemědělští učni ze střední školy v Horkách na Mladoboleslavsku ovládli krajskou meziškolní odbornou soutěž zemědělských dovedností žáků učebních oborů. Soutěže se zúčastnili zástupci ze středních škol z Čáslavi, Vlašimi, Hubálova na Mladoboleslavsku, Jesenice, Středokluk na Kladensku a z pořádající školy v Horkách.

5.5.2017

Zmizení nazdobené májky vyvolalo v Hradišti poprask

Mnichovo Hradiště/ Ptýrov - Odpoledne ji postavili, večer už byla pryč. Mnichovohradišťskou májku místní nedokázali uhlídat, a tak jim ji podle dávné tradice vyfoukla parta mládenců z Ptýrova. Šlo o rychlou akci, která nezabrala víc než minutu. Ani strážníci nestihli zasáhnout, i když se to odehrálo přímo v záběru městských kamer.

5.5.2017

KRÁTCE: Národní pouť uctí padlé

Ledce – Už po dvaasedmdesáté se bude v obci v sobotu konat Národní pouť k uctění památky padlých v květnu 1945.

5.5.2017

OBRAZEM: Děti poznávaly krásy přírody

Bezno - Originálně pojali oslavu Dne Země žáci Základní a mateřské školy Bezno, která je jedinou ekoškolou na Boleslavsku. Děti ze školky a prvního stupně plnily na několika stanovištích úkoly, jež si pro ně připravili žáci druhého stupně. Za jejich správné splnění pak získávaly nejen body, ale i písmenka, z nichž následně sestavily tajenku. Ta jim prozradila asi nejdůležitější vlastnost jejich školní zahrady, a tou je rozmanitost. Starší děti se například učily rozpoznávat ptáky nebo si vyzkoušely stavbu hnízda, ti mladší pak rozeznávaly ovoce a zeleninu nebo se seznamovaly se zahrádkářským náčiním.

5.5.2017

Taneční skupina Ameera Shahrazad uspěla na soutěži Mia dance

Mladá Boleslav - Boleslavská taneční skupina Ameera Shahrazad uspěla na soutěži Mia dance. V každé z kategorií, kterých se účastnila, zaznamenala úspěch.

4.5.2017

Hrad Valečov se na týden vrátí do časů Shakespeara

Boseň - Na zřícenině hradu Valečov začíná letošní turistická sezona už za dva dny. Návštěvníky tam v sobotu čeká bohatý kulturní program, na kterém se budou podílet šermíři, herci i muzikanti.

4.5.2017

Kvůli oknům protopili za měsíc půl milionu

Mladá Boleslav – Rámy napadené houbou, vlhkost a některá okna raději zatlučená, protože nedoléhají. To je realita, se kterou se v posledních letech setkávají děti i učitelé v sídle boleslavské 9. základní školy Pastelka v severním sídlišti. Ta už roky volá po výměně oken, zatím však marně.

4.5.2017

KRÁTCE: Uzavírka mostu v Debři potrvá déle

Mladá Boleslav - Dopravní uzavírka mostu přes Jizeru v Debři, která měla podle původního plánu trvat do 9. května, se prodlužuje až do 27. května. Důvodem je špatné počasí posledních dní.

4.5.2017

Elektromobily dobijí řidiči už u sedmdesáti stanic

Boleslavsko - Elektromobily charakterizuje sice vysoká pořizovací cena, provozní náklady jsou ale příznivé. Za elektřinu nutnou k ujetí jednoho kilometru zaplatí totiž majitel elektromobilu jen asi třicet až padesát haléřů.

4.5.2017

Ochránci přírody se bojí odpovědnosti za Štěpánku

Mladá Boleslav - Danajský dar? Na posledním zasedání na sklonku minulého týdne boleslavští zastupitelé takřka jednohlasně schválili negativní postoj města vůči připravované výstavbě bytových domů v areálu Koliby na Štěpánce. Spolu s ním však rovněž rozhodli o tom, aby město v jednáních nebo případném sporu s developerem zastupovala Základní organizace Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) Klenice. Boleslavští ochránci přírody s tím ovšem nesouhlasí.

3.5.2017

Adrenalinový nářez v Hoškovicích. Letištěm zaburácí motory dragsterů

Hoškovice - O víkendu bude hoškovické letiště u Mnichova Hradiště opět patřit závodům dragsterů, nejrychlejších motocyklů, které z nuly na sto zrychlí za 1,5 sekundy a do cíle dojíždějí i rychlostí 300 km/h. Začíná tu Czech Drag Serie, mezinárodní mistrovství ČR.

3.5.2017

KRÁTCE: Parts Centrum se rozšiřuje

Mladá Boleslav – V areálu Škoda Parts Centra ve východní průmyslové zóně vzniká nová skladovací hala, která logistické centrum firmy Škoda Auto výrazně rozšíří.

3.5.2017

Na čarodějnické hranici měl hořet i starý nábytek a okna

Dolní Stakory - Na spornou filipojakubskou noc, která se měla odehrát v obci Dolní Stakory, Deník upozornil jeden ze čtenářů. Podle něho tam byla varta při pálení čarodějnic plná starého nábytku a dalších věcí.

2.5.2017

Zastupitele při práci sledují lidé raději na internetu

Mladá Boleslav /ANKETA/ - Sledovat zastupitele při práci na veřejných zasedáních není populární. Ve městech i vesnicích ve středních Čechách je většinou navštěvuje jen pár lidí. Zpravidla se přitom opakují stejné tváře. A není výjimkou, že hlediště zůstávají úplně prázdná.

2.5.2017

KRÁTCE: Kontrola v automobilce odhalila krádež

Mladá Boleslav – Devětačtyřicetiletý zaměstnanec boleslavské automobilky si od prosince loňského roku přilepšoval k výplatě. Z práce si domů postupně odvážel autobaterie a multifunkční volanty, a to až do prvního dubnového týdne, kdy jeho trestnou činnost odhalila ostraha závodu při namátkové kontrole na bráně.

1.5.2017

Za požárem skutečně stojí jiskra z vatry

Horní Slivno - Ranní požár v Horním Slivnu skutečně způsobila jiskra z čarodějnické vatry. Tuto informaci potvrdil v pondělí večer mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda, který zároveň vyvrátil to, že hořet měly dva rodinné domy.

1.5.2017

Kouzelný výhled nabízí přes padesát rozhleden

Ve středních Čechách je přes padesát rozhleden, kamenných, železných nebo dřevěných. Nejstarší je vyhlídkový gloriet v průhonickém parku, který pochází z roku 1830. Má ale velkou vadu na kráse, kvůli okolním stromům nečeká návštěvníky žádný pohled do kraje. Nejnovější rozhlednou je Čížovka na Mladoboleslavsku, otevřená na jaře letošního roku.

1.5.2017

Vlajka pro republiku: lepší osvěta by mohla děti vést k větší pokoře a úctě

Mnichovo Hradiště - Na oknech domůa bytů v Mnichově Hradišti budou vlát ve druhém májovém státním svátku české vlajky. Radnice je rozdává místním lidem zadarmo nebo za dobrovolný příspěvek.

1.5.2017

Škoda Karoq: nástupce Yetiho je konečně tu!

Mladá Boleslav – Volkswagen má Tiguana a Touarega, Škoda bude mít Kodiaqa a Karoqa. Boleslavská automobilka však překvapivě nenavazuje na model Yeti, jak se očekávalo, místo toho přichází se svébytným novým modelem, který bude mít svou premiéru 18. května ve Stockholmu. Na trhu by se měl objevit v druhé polovině letošního roku.

1.5.2017

Klub dostane od města vyšší příspěvek na kulturu

Mnichovo Hradiště – Bohatšího kulturního programu se mohou dočkat občané Mnichova Hradiště. Tamní zastupitelé totiž schválili vyšší příspěvek pro Klub s.r.o., který ve městě pořádá například koncerty, divadelní představení, pořady pro děti nebo zájezdy do pražských divadel.

30.4.2017

Povinné průvody s mávátky nahradily recesistické akce

Region - První máj je lásky čas. Alespoň podle jednoho z českých básníků Karla Hynka Máchy. Je ale také Svátkem práce, který za komunismu připomínal spíš sílu totalitního režimu s povinností účastnit se manifestací.

29.4.2017

Hasiče čeká krušná noc

Region - Zítra po setmění budou na kopcích v téměř každém městě a vesnici plát tradiční čarodějnické ohně. Zatímco pro děti je filipojakubská noc zábavou a pro teenagery bujarým večírkem, hasiči mají napilno. Často jim přibývají vrásky na čele zbytečně, když vyjíždějí k požárům, aby na místě zjistili, že jde o neohlášené pálení čarodějnic.

29.4.2017

Odmítavý postoj vůči stavbě na Štěpánce sílí

Mladá Boleslav – Se stavbou bytových domů u Koliby boleslavští zastupitelé nesouhlasí. Ochráncům přírody nabízejí maximální pravomoci.

28.4.2017

KRÁTCE: Sokolnice představí dravé ptáky

Mnichovo Hradiště - Zámek v Mnichově Hradišti navázal pro letošní sezonu spolupráci se sokolnicí Věrou Gilovou, která bude v zámecké zahradě v sezoně představovat dravé ptáky, například raroha, káně, poštolku nebo výra. Návštěvníky čeká komentovaná výstava dravců i letové ukázky.

28.4.2017

Zvěř hyne pod koly aut mezi lesy a poli i na dálnicích

Boleslavsko - K nehodám, při kterých auta srazí zvěř z volné přírody, dochází na jaře skoro každý den. Stává se to v lesích, mezi poli, ale i na dálnicích. Jsou přitom místa, kde musí být řidiči zvlášť ostražití.

28.4.2017

OBRAZEM: Děti se učily zastavit krvácení

Mladá Boleslav - Zbavit se strachu z ošklivě vypadajících poranění a zachovat v krizové situaci chladnou hlavu, to bylo cílem Dnů pro záchranu života, které v boleslavské 9. základní škole nazvané Pastelka pořádali profesionální záchranáři ze vzdělávací společnosti Zdravotníci.

27.4.2017

Vlek pro vodní lyžaře není černou stavbou

Veselá - Vlek pro vodní lyžaře na pískovně ve Veselé, který vadí místním lidem, není černou stavbou. Potvrdil to stavební úřad v Mnichově Hradišti. „Vlek podle stavebního zákona nepodléhá žádnému povolovacímu režimu," vysvětlila Zuzana Kuntošová, vedoucí stavebního úřadu, který se případem zabýval právě na základě stížností.

27.4.2017

KRÁTCE: Získá prestižní cenu Katka Maxová?

Mladá Boleslav – Katka Maxová, předsedkyně organizace DMO pobyty, jejímž cílem je aktivní život lidí s dětskou mozkovou obrnou, je opět nominovaná na Cenu Olgy Havlové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies