VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

10.5.2017

Dvůr s Dobrovicí natrénoval penalty a dotírá na Hradec

Střední Čechy – Fotbalisté Králova Dvora vyhráli po dlouhém penaltovém rozstřelu krajské derby s Dobrovicí a dotáhli čelo ČFL na pouhý bod. Vedoucí hradecká Olympia má ale k dobru zápas s Benešovem. Ze Středočechů se ve vloženém 33. kole nejvíce dařilo Jirnům a Štěchovicím.

10.5.2017

Chybné parkování? Řidiči se snaží hájit výmluvami

Boleslavsko /ANKETA/ - Dopravní přestupky, špatné parkování, znečišťování veřejných prostranství lidmi i psy. To jsou situace, kdy přichází na řadu udělování pokut městskými strážníky.

10.5.2017

Dražický most čeká oprava, benátecký bude až druhý

Benátky nad Jizerou - Dražický most dostal přednost před benáteckým a ještě v tomto roce jej čeká náročná rekonstrukce.

10.5.2017

Další přírůstek na pastvině u Benátek, narodilo se první mládě zubra

Benátky n. J. - Na pastvině u Benátek přišlo ve středu ráno na svět první mládě zdejších zubrů. S největší pravděpodobností jde o samičku.

10.5.2017

KRÁTCE: Hradiště má nové obyvatele

Mnichovo Hradiště – Čapí rodinku žijící v hnízdě u železničního přejezdu v Jiráskově ulici znái díky online kameře téměř každý. Že má ale město ve svém katastru ještě jeden čapí pár, už ví málokdo. Páreček, jenž dostal jména Karel a Anička, se uhnízdil u rybníčku na kraji Hošovic.

10.5.2017

KRIMI MIX: Strážníci chytali srnce

Mladá Boleslav – Odchyt toulavých psů je pro městské strážníky denním chlebem. Mladého srnce, kterého odchytávali v sobotu dopoledne na jedné ze zahrad v Dukelské ulici, však nepotkávají v ulicích města každý den.

10.5.2017

Speciální škola zatím marně hledá zázemí

Mladá Boleslav – Situace je kritická. Základní škola speciální v Mladé Boleslavi, která sídlí ve Václavkově ulici, přijala v dubnu třináct nových žáků do dvou tříd. Není přitom jasné, kde se bude výuka odehrávat. Ze stávajících prostor škola dostala výpověď a marné hledání nového sídla se táhne už řadu měsíců.

9.5.2017

OBRAZEM: Krásná louka patřila psům

Mladá Boleslav - Krásná louka v Mladé Boleslavi patřila v pondělí čtyřnohým kamarádům. Konal se tu totiž další ročník Pojizerské výstavy všech plemen. K vidění zde bylo 644 psů a více jak sto ras. Součástí akce byly i klubové a speciální výstavy některých plemen jako například jorkšírského teriéra nebo německé dogy. Nejkrásnějším psem osmnáctého ročníku Pojizerské výstavy se nakonec stala fenka španělského mastina, v kategorii junior si pak cenu odnesl pes plemene barzoj – ruský chrt. Výstava proběhla bez komplikací a celý den ji provázelo slunečné počasí a pohodová atmosféra.

9.5.2017

Cena za nerozhodnost? Někdy i ztracené životy

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Páteř a hrudník poraněné pádem z prolézačky nebo následky výbuchu amatérské pyrotechniky, která způsobila ošklivé popáleniny a masivní krvácení. S takovými situacemi si musely poradit týmy záchranářů, kteří se v závěru minulého týdne v Mladé Boleslavi ucházeli o postup do krajského kola Soutěže mladých zdravotníků.

9.5.2017

Spory vedou k novým volbám

Boleslavsko – Pět zastupitelů podle zákona stačí. Neshody mezi nimi ale mohou obce na čas ochromit.

9.5.2017

OBRAZEM: Den vítězství na Holých Vrších

Holé Vrchy - Podesáté si výročí konce druhé světové války v pondělí společně připomínaly Holé Vrchy. Zazněla připomínka historických okolností, básně a na revoluční dny nechali vzpomenout i členové obce legionářské, tentokrát v dobovém civilu.

9.5.2017

KRÁTCE: Bakovská škola žila historií

Bakov n. J. - Do Bakova se sjelo několik desítek žákovských týmů z celé ČR, aby změřily své znalosti z historie, ale také prokázaly, že je dovedou použít v praxi.

9.5.2017

Nebezpečné stromy v Mnichově Hradišti padnou k zemi

Mnichovo Hradiště – Ve městě pokračuje revitalizace zeleně, k níž patří i kácení stromů. Radnice si nechala už v loňském roce zpracovat dendrologický průzkum na stromy, jehož výsledky teď podrobně prochází.

8.5.2017

Ptejte se on-line Petra Steklého, šéfa Prostoru Plus a Lepšího místa

Na dotazy čtenářů bude tuto středu od 15 hodin odpovídat Petr Steklý z Prostoru Plus, který provozuje službu Lepší místo. Ta si dává za cíl zlepšovat veřejný prostor s pomocí občanů.

8.5.2017

Národní pouť uctila památku padlých

Krásné slunečné počasí provázelo o víkendu již dvaasedmdesátou Národní pouť v Ledcích, která tradičně přilákala mnoho lidí. Účastníci se sešli před budovou základní školy, odkud se za doprovodu dechového orchestru Dobrovanka vydali k pomníku padlých, kde proběhl krátký pietní akt k uctění památky třiceti čtyř padlých v květnu 1945. Poté se návštěvníci přemístili do přírodního amfiteátru, kde mohli shlédnout divadelní představení Taková ženská na krku. Pouť byla jako každoročně zakončena taneční zábavou, kdy k poslechu a tanci zahrála skupina Difur Band.

8.5.2017

Zahájení sezony na letních koupalištích ohrožuje počasí

Boleslavsko - Letní sezona je za dveřmi, i když tomu rozmarné počasí zrovna neodpovídá. Provozovatelé koupališť ve středních Čechách jsou připraveni jejich brány otevřít, jen co začne slunce pořádně hřát.

7.5.2017

Dotované obědy pomáhají dětem z chudých rodin

Boleslavsko - Projekt ministerstva práce a sociálních věcí, který hradí už druhý rok obědy dětem ze sociálně slabých rodin, provází stoupající zájem.

6.5.2017

Nad novým sídlem kliniky zavlála glajcha plná pentlí

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Opentlená břízka, tedy glajcha, která od středy vlaje na nejvyšším místě rozestavěné nové budovy Kliniky Dr. Pírka na okraji Štěpánky, dává na vědomost, že hrubá stavba byla dokončena. Na zahájení provozu objektu, kam se přestěhuje většina ambulancí, si však pacienti počkají přinejmenším do listopadu.

5.5.2017

Soutěž zemědělských dovedností ovládli studenti z Horek

Horky nad Jizerou – Domácí kralovali. Zemědělští učni ze střední školy v Horkách na Mladoboleslavsku ovládli krajskou meziškolní odbornou soutěž zemědělských dovedností žáků učebních oborů. Soutěže se zúčastnili zástupci ze středních škol z Čáslavi, Vlašimi, Hubálova na Mladoboleslavsku, Jesenice, Středokluk na Kladensku a z pořádající školy v Horkách.

5.5.2017

Zmizení nazdobené májky vyvolalo v Hradišti poprask

Mnichovo Hradiště/ Ptýrov - Odpoledne ji postavili, večer už byla pryč. Mnichovohradišťskou májku místní nedokázali uhlídat, a tak jim ji podle dávné tradice vyfoukla parta mládenců z Ptýrova. Šlo o rychlou akci, která nezabrala víc než minutu. Ani strážníci nestihli zasáhnout, i když se to odehrálo přímo v záběru městských kamer.

5.5.2017

KRÁTCE: Národní pouť uctí padlé

Ledce – Už po dvaasedmdesáté se bude v obci v sobotu konat Národní pouť k uctění památky padlých v květnu 1945.

5.5.2017

OBRAZEM: Děti poznávaly krásy přírody

Bezno - Originálně pojali oslavu Dne Země žáci Základní a mateřské školy Bezno, která je jedinou ekoškolou na Boleslavsku. Děti ze školky a prvního stupně plnily na několika stanovištích úkoly, jež si pro ně připravili žáci druhého stupně. Za jejich správné splnění pak získávaly nejen body, ale i písmenka, z nichž následně sestavily tajenku. Ta jim prozradila asi nejdůležitější vlastnost jejich školní zahrady, a tou je rozmanitost. Starší děti se například učily rozpoznávat ptáky nebo si vyzkoušely stavbu hnízda, ti mladší pak rozeznávaly ovoce a zeleninu nebo se seznamovaly se zahrádkářským náčiním.

5.5.2017

Taneční skupina Ameera Shahrazad uspěla na soutěži Mia dance

Mladá Boleslav - Boleslavská taneční skupina Ameera Shahrazad uspěla na soutěži Mia dance. V každé z kategorií, kterých se účastnila, zaznamenala úspěch.

4.5.2017

Hrad Valečov se na týden vrátí do časů Shakespeara

Boseň - Na zřícenině hradu Valečov začíná letošní turistická sezona už za dva dny. Návštěvníky tam v sobotu čeká bohatý kulturní program, na kterém se budou podílet šermíři, herci i muzikanti.

4.5.2017

Kvůli oknům protopili za měsíc půl milionu

Mladá Boleslav – Rámy napadené houbou, vlhkost a některá okna raději zatlučená, protože nedoléhají. To je realita, se kterou se v posledních letech setkávají děti i učitelé v sídle boleslavské 9. základní školy Pastelka v severním sídlišti. Ta už roky volá po výměně oken, zatím však marně.

4.5.2017

KRÁTCE: Uzavírka mostu v Debři potrvá déle

Mladá Boleslav - Dopravní uzavírka mostu přes Jizeru v Debři, která měla podle původního plánu trvat do 9. května, se prodlužuje až do 27. května. Důvodem je špatné počasí posledních dní.

4.5.2017

Elektromobily dobijí řidiči už u sedmdesáti stanic

Boleslavsko - Elektromobily charakterizuje sice vysoká pořizovací cena, provozní náklady jsou ale příznivé. Za elektřinu nutnou k ujetí jednoho kilometru zaplatí totiž majitel elektromobilu jen asi třicet až padesát haléřů.

4.5.2017

Ochránci přírody se bojí odpovědnosti za Štěpánku

Mladá Boleslav - Danajský dar? Na posledním zasedání na sklonku minulého týdne boleslavští zastupitelé takřka jednohlasně schválili negativní postoj města vůči připravované výstavbě bytových domů v areálu Koliby na Štěpánce. Spolu s ním však rovněž rozhodli o tom, aby město v jednáních nebo případném sporu s developerem zastupovala Základní organizace Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) Klenice. Boleslavští ochránci přírody s tím ovšem nesouhlasí.

3.5.2017

Adrenalinový nářez v Hoškovicích. Letištěm zaburácí motory dragsterů

Hoškovice - O víkendu bude hoškovické letiště u Mnichova Hradiště opět patřit závodům dragsterů, nejrychlejších motocyklů, které z nuly na sto zrychlí za 1,5 sekundy a do cíle dojíždějí i rychlostí 300 km/h. Začíná tu Czech Drag Serie, mezinárodní mistrovství ČR.

3.5.2017

KRÁTCE: Parts Centrum se rozšiřuje

Mladá Boleslav – V areálu Škoda Parts Centra ve východní průmyslové zóně vzniká nová skladovací hala, která logistické centrum firmy Škoda Auto výrazně rozšíří.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies