VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

28.1.2017

Ceny bytů v regionu v posledních letech stále rostou

Mladá Boleslav – Ceny bytů v posledních dvou letech raketově vzrostly, shodují se realitní makléři.

28.1.2017

Beznoska: Za ten boleslavský manšaft jsem hrál rád

Mladá Boleslav - Prsty klepe o stůl, probírá se vzpomínkami a je na něm znát, že pro něj končí jedna velká životní etapa. Je čtvrtek 26. ledna a za dvě hodiny Adolf Beznoska, poslanec a brzy také člen kolegia Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), opustí svou už takřka prázdnou boleslavskou kancelář a naposledy zamíří na magistrát rozloučit se s boleslavskými zastupiteli, mezi nimiž rozhodoval v posledních 15 letech o směřování Mladé Boleslavi

27.1.2017

Kodiaq se na jaře představí v terénní verzi

Mladá Boleslav - Škodováci na nic nečekají. Nové SUV Škoda Kodiaq se teprve dostává k prvním majitelům a společnost už oznámila, že na březnovém autosalonu v Ženevě představí verzi Škoda Kodiaq Scout, která si hravě poradí i s terénem

26.1.2017

Dárců krve v Boleslavi přibývá, uspokojí zájem rozšířené odběry plasmy?

Mladá Boleslav - Hematologicko-transfuzní oddělení Klaudiánovy nemocnice navštěvuje s větší nebo menší pravidelností více než 3900 aktivních dárců krve. Ti jen v loňském roce absolvovali 12 537 odběrů krve či jejích složek.

25.1.2017

Zima už stála Boleslav pět milionů korun

Mladá Boleslav - Zatímco v loňském roce se v Boleslavi radovali z úspor za zimní údržbu, první dva chladné měsíce letošní zimy tahaly peníze z městské kasy.

25.1.2017

Boleslav plánuje další podzemní kontejnery

Mladá Boleslav - Odpad třídí stále více lidí. Řada měst proto od známých barevných kontejnerů, které bývají často přeplněné, přechází k podzemní variantě.

25.1.2017

Pozdější zápisy mohou provázet problémy

Mladoboleslavsko - Nad dubnovými zápisy prvňáčků někteří ředitelé škol kroutili hlavou. Skutečně tím ubudou odklady nevyzrálých dětí?

24.1.2017

Dominanta náměstí dostala novou fasádu

Mladá Boleslav - Sbor českých bratří, výrazná stavba v historické části Mladé Boleslavi, je uprostřed velké rekonstrukce

24.1.2017

Vyplatí se Boleslavákům alternativní topení?

Mladá Boleslav – V poslední době přibývá nabídek na alternativní zdroje vytápění, od tepelných čerpadel po solární panely. Skutečně díky tomu lidé za topení ušetří?

23.1.2017

Kopytníci si potravu vyhrabou i pod sněhem

Benátky nad Jizerou -  Přestože noční teploty v rezervaci v bývalém vojenském prostoru u Benátek nad Jizerou klesaly v minulých dnech až k mínus dvaceti stupňům Celsia, divokým koním, zubrům ani zpětně šlechtěným praturům kruté mrazy nevadí.

23.1.2017

Řidiči vesty mají. Často ale až v kufru!

Benátky nad Jizerou - Policisté vyrazili do terénu. Kontrolovali reflexní vesty, technický stav vozidel a také alkohol u řidičů.

23.1.2017

Dobrovolní hasiči mají letitou techniku

Mladoboleslavsko - S jakou technikou jezdí dobrovolní hasiči k nehodám či živelným katastrofám? Průzkum Boleslavského deníku

23.1.2017

Vandalové ničí města. Kamery nepomáhají!

Mnichovo Hradiště - Mnichovo Hradiště bojuje s vandaly. Modernizuje kamerový systém a přemýšlí i o fotopastech. Škody jdou ročně až do 200 tisíc.

22.1.2017

Tragických nehod loni na silnicích přibylo

Mladá Boleslav - Patnáct lidí. Přesně tolik jich přišlov loňském roce o život na boleslavských silnicích.

22.1.2017

V Bakově chtějí lépe třídit odpad, vybudují pět nových stanovišť

Bakov nad Jizerou - To, že životnímu prostředí prospívá třídit odpad na papír, sklo, kov a směs, ví každé malé dítě. Aby tento krok byl v Bakově nad Jizerou ještě kvalitnější než dosud, radnice v letošním roce zřídí pět ministanovišť na tříděný odpad.

22.1.2017

Sněhové zábrany? Minulost. Z polí u silnic se ztrácely

Mladoboleslavsko - Dřevěné zásněžky lákaly zloděje. A plastové ještě častěji.

22.1.2017

Adolf Beznoska míří do Nejvyššího kontrolního úřadu, jako poslanec končí

Mladá Boleslav - Adolf Beznoska složí funkci poslance i městského zastupitele, v NKÚ bude dohlížet na hospodaření státu či zadávání státních zakázek.

21.1.2017

Za výrobu pervitinu může strávit až pět let ve vězení

Bělá pod Bezdězem - Až pět let za mřížemi může strávit šestadvacetiletý muž z Mladoboleslavska, kterého policisté obvinili z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

21.1.2017

Mají-li ptáci co jíst, mrazy jim nevadí. Najdou se i ti, kteří nocují za komínem

Mladá Boleslav - Čím posloužit zpěvným ptákům, aby snáz přečkali zimu? To nám připomněl ornitolog Pavel Kverek

21.1.2017

Hejtmanka přijela podpořit mladé firmy

Mladá Boleslav - Středočeský kraj a Škoda Auto Vysoká škola uzavřely partnerství, ze kterého budou těžit mladí podnikatelé. Ti už nyní žádají o podporu pro své smělé projekty.

21.1.2017

Kam s opilci? Záchytka je často nedostupná

Mladoboleslavsko – Alkoholem zmožení lidé končí na záchytné stanici, problém je ale ten, že v celém Středočeském kraji jsou záchytky jen tři, v Boleslavi, Kolíně a Kladně

20.1.2017

Přípravná třída je šancí pro prvňáčky s odkladem, připraví je do školy

Mladá Boleslav - Půl roku trvalo Anně Petrčkové, zástupkyni ředitelky základní školy Na Celně, než připravila pevné stavební kameny pro zrod přípravné třídy základní školy pro děti, které dostanou odklad od vstupu do první třídy.

20.1.2017

Bazén v sokolovně je ohrožen, spor nekončí

Mladá Boleslav - Školní plavání, tréninky plaveckých oddílů, senioři nebo odboráři, ti všichni by měli znovu nalézt útočiště v krytém bazénu v sokolovně. Jenže dohoda o jeho pronájmu vázne

19.1.2017

Havárie vody změnila část města v kluziště

Mladá Boleslav - Prasklé potrubí proměnilo v noci na úterý ulici 17. listopadu na Severním sídlišti v ledové kluziště. Během středy tudy neprojela auta ani městské autobusy.

18.1.2017

Světový rekord: auto a 275 lidí v bublině

Mladá Boleslav - Vzdělávací centrum Na Karmeli bylo dějištěm pokusu o zápis do Guinessovy knihy rekordů. Do bubliny se povedlo vměstnat 275 lidí a novou Škodu Kodiaq. Cesta k tomu ale nebyla snadná.

18.1.2017

Čeká koně a zubry stěhování pod Chlum?

Mladá Boleslav - Jaro se blíží a s ním se ohrady u Benátek nad Jizerou a Milovic, které jsou od přelomu roku 2015 a 2016 domovem divokých koní, zubrů a praturů, zaplní mladými zvířaty. Jak upozorňuje Karel Bendl, ředitel benátecké správy městských lesů, která má nad zvířaty chovatelský dohled, nebude trvat dlouho a bude třeba uvažovat nad tím, kam pastvinu rozšířit, aby se v ní zvířata netísnila. Jednou z možností je vznik nové pastviny pod Chlumem, o které se už jedná

18.1.2017

Azylové středisko: lůžek je málo, zájem velký

Mladá Boleslav - Azylovému středisku Naděje v silných mrazech nestačí ubytovací kapacita pro lidi bez domova. Teploty pod bodem mrazu si přitom vyžádaly už dva životy.

18.1.2017

Boleslavská záchytka hlásí rekordní počty opilců, nemocnici dluží téměř milion

Mladá Boleslav - Počet lidí, kteří v uplynulém roce strávili noc na záchytné stanici v Klaudiánově nemocnici, opět narostl

18.1.2017

Epidemie chřipky u nás ještě nedosáhla vrcholu

Mladoboleslavsko - Počty nemocných jdou nahoru, na Boleslavsku jich je však méně než ve zbytku kraje. Nemoc tentokrát dorazila dříve než obvykle

17.1.2017

Pomohli padesátce obětí trestných činů

Mladá Boleslav - Přes padesát obětí trestných činů v loňském roce vyhledalo pomoc občanského sdružení Jekhetani Luma Společný Svět. Informovala o tom vedoucí Martina Brzobohatá.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies