VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

12.7.2017

Mláďata přišla na svět v zubří porodnici

Benátky nad Jizerou - Největší radost z dvou nových mláďat zubrů, která přišla na Travinách u Benátek nad Jizerou na svět během 24 hodin začátkem tohoto týdne, měla malá zubřice, která se tu narodila letos v květnu. „Poskakovala kolem obou mláďat a bylo vidět, že se těší, že si bude mít konečně s kým hrát,“ popisuje radostné chvíle Karel Bendl, ředitel benátecké lesní správy, která nad zvířaty zajišťuje chovatelský dohled. 

12.7.2017

KRÁTCE: Ovce možná honila mlsná

Mladá Boleslav – Možná dostaly chuť na něco dobrého, možná šly jen na procházku. V pondělí krátce po deváté hodině večerní se na linku 156 obrátila občanka s tím, že u restaurace McDonald's v Jičínské ulici se pohybují čtyři ovce a hrozí, že by mohly vstoupit do vozovky a ohrozit tak bezpečnost provozu.

12.7.2017

Nebezpečná žena je zpět v péči psychiatrů

Kosmonosy – Celorepublikové pátrání po dvacetileté pacientce, která se v úterý 4. července nevrátila do Psychiatrické nemocnice Kosmonosy z vycházky, na níž se vydala se svou matkou, skončilo. Ženu policisté zadrželi v místě bydliště na Trutnovsku.

12.7.2017

V Boleslavi do bazénu ženy v burkinách mohou

Mladoboleslavsko /ANKETA/ - Poté, co se na sociálních sítích objevila fotografie koupající se muslimky v burkinách v čestlickém aquaparku, rozpoutaly se velké diskuze o tom, zda muslimské plavky, zahalující téměř celé tělo, jsou hygienické. Muslimky se totiž neodhalí nejen před cizími muži, ale ani před nemuslimskými ženami.

11.7.2017

Ceny pro vítěze Tour de France navrhli designéři Škody

Mladá Boleslav - Více než 3500 kilometrů, 21 etap a tři náročná horská stoupání. Světová cyklistická špička je právě na trase extrémně náročného a prestižního závodu Tour de France.

11.7.2017

Střední Čechy jsou pro běžce učiněným rájem. Zkusíte to?

Střední Čechy - Málokterý region nabízí tak nádherné prostředí a tolik pěkných míst ke sportovnímu vyžití, jako střední Čechy. Nabízíme vám přehled zajímavých tipů ze všech koutů regionu a je už pouze na vás samotných, zda si něco vyberete. Prakticky kamkoliv ve středních Čechách vyrazíte, můžete si s sebou zabalit oblečení na běh, protože zdolat pár kilometrů se dá prakticky všude. Zaběhat si lesem? Po asfaltové cestě podél řeky či potoka? Nebo se proběhnout cestičkou na nějakou historickou památku? Každý si vybere podle chuti to své!

11.7.2017

Do polí vyrazila plechová kavalerie

Boleslavsko - Z pole u Kosmonos stoupají oblaka prachu. Široké lány obilí tu seče několik kombajnů. Zemědělská společnost Plazy v pondělí ráno poslala techniku na první z polí, která obhospodařuje. 

11.7.2017

Rally v centru města vyvolala obdiv i odpor

Mladá Boleslav /ANKETA/ – Velkým lákadlem a úplnou novinkou letošního 44. ročníku Rally Bohemia byla městská rychlostní zkouška. Závodní automobily řezaly zatáčky přímo v historickém centru, jejich motory burácely uličkami a davy diváků jen potvrzovaly atraktivitu trati. Zaznívaly však i slova kritiky.

10.7.2017

KRÁTCE: Silnice na Dolní Bousov je dočasně zavřená

Rohatsko – Letní měsíce využívá Správa železniční dopravní cesty k úpravám některých nevyhovujících míst. Jedním z nich je také železniční přejezd na jižním okraji Rohatska.

10.7.2017

Desítky nevyžádaných zpráv a hovorů. Před stalkingem se utíká těžko

Mladá Boleslav - Počet obětí trestných činů každoročně přibývá. Pomoc jim poskytuje organizace LUMA MB, která letos tuto službu rozšířila i do okresů Semily a Mělník, kde zatím poskytována nebyla.

7.7.2017

KRÁTCE: V MHD cestující už brzy zaplatí kartou

Mladá Boleslav – Již brzy budou moci cestující ve všech autobusech MHD zaplatit kartou. 

7.7.2017

Osada Chaloupky vyhrála boj o vodovod

Kosmonosy – Obyvatelé osady Chaloupky se radují, město Kosmonosy jim nechá po letech žádostí postavit vodovod. Ten někdejší chatařskou lokalitu pravděpodobně promění.

6.7.2017

FOTO: Olympiáda zpestřila závěr školního roku v Bezně

Bezno - Pořádné sousto si ukousli bezenští sedmáci ze ZŠ Václava Vaňka, kteří v hodinách mediální výchovy na konec školního roku připravili pro své spolužáky velké olympijské hry.

6.7.2017

Stoletý most v Sojovicích nahradí nový

Sojovice – Přes sto let starý most v Sojovicích zmizí. A na jeho místě vyroste nový. Úzký most na silnici mezi Lysou nad Labem a Starou Boleslaví zatím patří mezi nehorší ve Středočeském kraji.

5.7.2017

OBRAZEM: Sokolnice představila také krkavce

Mnichovo Hradiště - Až za týden bude Státní zámek Mnichovo Hradiště hostit největší slavnost hlavní turistické sezóny, a to Dobovou šlechtickou zahradní slavnost, jejíž součástí je celodenní program, na který navážou noční prohlídky zámku s herci mladoboleslavského divadla. Už tento týden však mohou zájemci po oba dva svátky sledovat, jak se v době renesance bavila šlechta, a zapojit se třeba do tanečních lekcí společně s kostýmovými dvořany. 

5.7.2017

KRÁTCE: Novinka pro cestující: Jízdní řády v mobilním telefonu

Mladá Boleslav – Dopravní podnik města přišel s novinkou, kterou nepochybně ocení řada cestujících. Nově si zájemci mohou jízdní řády městské hromadné dopravy stáhnout do mobilního telefonu, a to zdarma.

5.7.2017

Kde si v regionu zabruslit?

Střední Čechy /ANKETA/ - Prázdniny hlásí nástup! Nechce se vám k vodě, protože máte raději aktivnější relax? Tak si nazujte kolečkové brusle a vyrazte za krásami středních Čech. Kam? Podívejte se na náš přehled zajímavých míst v regionu, která stojí za vaši návštěvu.

4.7.2017

Druhá základní škola čelí personální krizi. Odchází šestnáct učitelů

Mladá Boleslav /ANKETA/ – Druhá základní škola, která sídlí na Komenského náměstí, se otřásá v základech. Na konci školního roku ji opustilo šestnáct učitelů. Asi třetina z nich kvůli sporným vztahům s ředitelem. O kritické personální situaci, která školu zasáhla, se okamžitě začaly šířit městem fámy.

3.7.2017

Mateřská škola Vlkava získala titul Ekoškola

Vlkava – Velký úspěch slaví mateřská škola Vlkava, která za svou práci získala mezinárodní titul Ekoškola. Ten symbolizuje mezinárodní zelená vlajka, logo a certifikát, které má škola právo používat.

3.7.2017

KRÁTCE: Boleslaváci jsou bez teplé vody

Mladá Boleslav – Většina obyvatel automobilového města je od neděle bez teplé vody. Odstávka horkovodů se týká domácností, jež jsou napojeny na výměníkové stanice HN1 a HN4, což je většina Mladé Boleslavi.

2.7.2017

Vítězem čtyřicátého čtvrtého ročníku Rally Bohemia se stal Jan Kopecký

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Čtyřiačtyřicátý ročník Raly Bohemia přilákal do Mladé Boleslavi ticíce návštěvníků. Vítězství obhájil Jan Kopecký navigovaný Pavlem Dreslerem s vozidlem Škoda Fabia R5. "Vyhrát v Boleslavi a navíc s vozem Škoda znamená vždy něco navíc. Jsme maximálně spokojeni," prozradil v cíli Kopecký a dodal, že závod byl letos velmi těžký. "Podmínky na trati byly hodně těžké. Byl hodně bláta a mokro," sdělil jezdec.

2.7.2017

Daniel Landa po havárii utrpěl lehké zranění

Boleslav - Šestá rychlostní zkouška Rally Bohemia musela být z důvodu havárie posádky Daniel Landa a Pavel Zalabák pozastavena. Podle dostupných informací Landa utrpě lehčí zranění, jeho navigátor naštěstí vyvázl bez zraněné. Závod už nyní pokračuje s několikaminutovým zpožděním.

1.7.2017

Rally Bohemia: motory zaduní na Starém městě

Mladá Boleslav – 44. ročník populárního závodu Rally Bohemia startuje již dnes.

30.6.2017

OBRAZEM: Jezdci se ocitli v obložení fanoušků

Boleslav /FOTOGALERIE/ - V pátek v podvečer se uskutečnila v obchodním centu Bondy autogramiáda předních jezdců čtyřiačtyřicátého ročníku Rally Bohemia, jež startuje v sobotu na Staroměstském náměstí. Fanoušci mohli získat podpisy od šesti posádek, konkrétně Kopecký-Dresler, Kresta-Starý, Pech-Uhel, Vojtěch-Ernst, Jakeš-Ehlová, Mareš-Hloušek. A že o podpisy jezdců byl velký zájem dokládá dlouhá fronta, ve které mnozí trpělivě čekali řadu minut před zahájením akce.

30.6.2017

KRÁTCE: Co se děje na Boleslavsku?

Boleslav - Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

30.6.2017

OBRAZEM: Zpustlé místo se proměnilo na oázu klidu

Benátky nad Jizerou - Sportovně rekreační areál na Urbanovce v Benátkách nad Jizerou byl slavnostně uveden do provozu. Na místě, které bylo ještě před pár měsíci naprosto zpustlé a zarostlé zelení, bylo vybudováno hřiště na plážový volejbal, workoutové hřiště, ale i písečná pláž. Nechybí ani tréninkové a vyhlídkové schodiště a také dlážděné ohniště a převlékárny.

30.6.2017

Nový objekt v Plazech obsadí úředníci a hasiči

Plazy /FOTOGALERIE/ - Desetiletá snaha a trpělivost se vyplatila. V obci Plazy začala stavba multifunkčního objektu, který bude sloužit jako městský úřad a hasičská zbrojnice zároveň. Součástí investice za více jak dvacet milionů je i garáž, kde bude uskladněna obecní technika.

30.6.2017

Kopecký, nebo Kresta? Bohemka startuje!

Mladá Boleslav – Na startovní čáře 44. ročníku Rally Bohemia stane už zítra 134 posádek. O přední příčky svede souboj favorit posledních ročníků s matadorem závodu.

30.6.2017

Anketa: Moje ideální prázdniny

Střední Čechy - Děti si dnes vyzvednou školní vysvědčení a pak už hurá na prázdniny. O tom, jak je strávit, ale mají mnohdy jinou představu než jejich rodiče. Ti se těší především na to, že si od svých ratolestí alespoň pár dní odpočinou. A malí školáci? Někdo chce na prázdniny k babičce, jiného láká táborové dobrodružství. Důležité je ale najít kompromis.

29.6.2017

KRÁTCE: Dvouletá holčička se vydala na procházku

Mladá Boleslav - Dvouletá holčička se v úterý odpoledne vydala sama na procházku. Opuštěné malé děvčátko se pohybovalo po ulici Mjr.Frymla a strážníky na ně upozornila jedna z obyvatelek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení