VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

2.4.2017

Daně? Poslední šance

Finanční úřady podle daňového řádu tolerují pětidenní zpoždění dodaného formuláře bez sankce.

1.4.2017

Dušan Žďárský: Nedostatek policistů nám brání sestavovat nepřetržitou službu

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ – Není žádným tajemstvím, že Policii ČR celorepublikově trápí podstav jejích členů. Lépe na tom není ani Mladá Boleslav. Dušan Žďárský, vedoucí zdejšího územního odboru v rozhovoru prozradil, nejen kolik policistů mu aktuálně chybí, ale co je podle něj důvodem.

1.4.2017

Rostoucí zájem o Zvířetice je má pomoct zachránit

Málokterá česká památka žije v současnosti tak bohatým životem jako zřícenina zámku Zvířetice u Bakova nad Jizerou, málokterá česká památka rovněž aspiruje na to nabídnout turistům servis světové úrovně. Pomiňme nyní, že právě dnes na Zvířeticích začala turistická sezóna a pojďme se podívat na to, jak hodlá tým seskupený kolem Vojtěcha Dvořáka Zvířetice zachránit a šířit jejich věhlas do světa. Každopádně to bude ve velkém stylu!

1.4.2017

Apríl? Žertovná tradice se datuje asi do 17. století

/ANKETA/ - Pro bublinky do vodováhy, mezery do žebříku či komáří sádlo se už dnes 1. dubna neposílá, přesto je první aprílový den potřeba být ve střehu a nevypínat moc mozkové závity. Tento den je totiž od nepaměti dnem všelijakých žertů a šprýmů. V anglosaském světě je nazýván "dnem všech bláznů" a v Itálii či Francii se mu říká "aprílová ryba". Ve Španělsku ale pozor, tam se podobné taškařiny obyčejně dělají 28. prosince na Den svatých neviňátek.

31.3.2017

V Dolním Slivně vznikne komplex pro seniory a děti

Není úplně běžné, aby na vesnicích vznikaly stavby typu domovy seniorů, případně komunitní domy. Právě posledně jmenovaný už možná brzy začne růst v Dolním Slivně.

31.3.2017

Zastupitelé Bělé se na jednání málem nesešli

Bělá pod Bezdězem – Je středa, krátce před sedmnáctou hodinou a do Základní školy v Máchově ulici v Bělé pod Bezdězem se pomalu trousí zastupitelé.

31.3.2017

KRÁTCE: Mondíci přivítají jaro

Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

31.3.2017

Odbory vyjednávají podmínky

Mladá Boleslav - Jednání mezi Škodou Auto a odborovou organizací se opět zadrhlo. Přestože tarifní podmínky byly dojednány v roce 2016 na dva roky dopředu, nad tématem humanizace pracovní doby opět nepanuje shoda.

31.3.2017

Agresivní pacienti kopou, občas vytáhnou i pistoli

Neurvalí pacienti se před zdravotníky neberou servítky. Místo slova děkuji zaútočí na posádku záchranky šťouchanci, kopanci či ránou pěstí. Někteří na své zachránce vezmou i zbraň. Jiní si vybíjejí agresi na sanitních vozech. K řadě případů tak s vozidly zdravotnické záchranky vyjíždí i strážníci, případně policie.

31.3.2017

Novorozence pohlídají monitory

Sedmnáct nových  monitorů dechu má od včerejška dětské oddělení Klaudiánovy nemocnice Mladá Boleslav. Přístroje v hodnotě více než padesát tisíc jí darovala Nadace Křižovatka, se kterou spolupracuje přes patnáct let.

30.3.2017

Tak jak to je? Máme o hernu víc, nebo míň?

Mladá Boleslav – Vzniká u Kauflandu nová herna? Město seznam adres, na kterých je provozování hazardních her povoleno, nerozšířilo. Hrozí tedy majiteli postih?

30.3.2017

Lidé čím dál častěji využívají úklidové firmy

/ANKETA/ - Zatímco ještě před několika lety bychom si jen těžko dokázali představit, že by jarní úklid domácnosti za nás udělala firma, dnes je tomu naopak.

30.3.2017

Potíže s chrápáním vyřeší nový screeningový přístroj

Chrápete? A chcete s tím přestat? Plicní oddělení Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi má pro vás možná už konečně řešení. Lékaři totiž mají k dispozici MiniScreen, tedy přístroj, který usnadní vyšetření lidí, jež s chrápáním zatím marně bojují.

30.3.2017

KRÁTCE: Mladík pobíhal mezi auty, Kofola omezuje hlučnost

Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

29.3.2017

Ledy tají! Město a Škoda opět spolupracují

Mladá Boleslav – Rozšíření hřbitova v Čejeticích, rekultivace zeleného pásu mezi areálem automobilky a dálnicí a dopravní řešení problematických křižovatek, to jsou první tři velké projekty v hodnotě asi 80 milionů korun, k jejichž řešení se ve středu zavázali zástupci města a automobilky na společném setkání ve Škoda Muzeu. Zasedání výboru pro spolupráci s automobilkou Škoda Auto vyvrcholilo podpisem tří smluv. Podle primátora Raduana Nwelatiho se jedná o historický moment.

29.3.2017

Nadměrný náklad bojoval se zatáčkami, vypnout se muselo i osvětlení a rozhlas

Mnichovo Hradiště – Neobvyklou podívanou zažili po úterní deváté večerní obyvatelé Mnichova Hradiště a obcí, které leží na komunikaci ve směru na Kuřivody.

29.3.2017

KRÁTCE: Brána nemocnice bude v noci zavřená

Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

29.3.2017

Seniorky provětraly šatníky a naplnily desítky tašek

Mladá Boleslav – Dvaasedmdesát igelitových tašek naplněných dámským a pánským oblečením, ale i vyřazenými botami či nepotřebným ložním prádlem. Tolik jich na mladoboleslavský magistrát přinesly členky Městského klubu seniorů společně s Lucií Vernerovou z odboru školství, kultury a tělovýchovy.

29.3.2017

Velké šachy na hradě nekončí u ředitele muzea

Už v letošním roce začíná série změn, které se v Muzeu Mladoboleslavska i Státním okresním archivu Mladá Boleslav projeví výrazněji příští rok. Končí ředitelé obou institucí sídlících na Boleslavském hradě i někteří další zaměstnanci. Je snad provoz muzea a archivu ohrožen? Mají badatelé počítat s omezením hodin pro veřejnost? A skutečně se do muzea hodlá po vypršení senátorského mandátu vrátit Jaromír Jermář?

29.3.2017

Klíšťata se probudila. Je nejvyšší čas na očkování

/ANKETA/ - S jarním počasím se do přírody vrátilo i nebezpečí v podobě zákeřných klíšťat, která přenášejí nebezpečné nemoci. Lidé by měli být opatrní od jara až do podzimu především v listnatých a smíšených lesích, na pastvinách, zahradách i v parcích.

29.3.2017

Studenti diskutovali s Janem Hamáčkem

Jan Hamáček, předseda Poslanecké sněmovny, včera dopoledne navštívil studenty Gymnázia Palackého v Mladé Boleslavi. Více než třicet minut s nimi diskutoval v anglickém jazyce na téma mezinárodní a zahraniční politika. Jan Hamáček studentům například vysvětlil, proč je důležité setrvání České republiky v Evropské unii, naopak studenti se zase ptali na jeho názory ohledně brexitu či spolupráce s Ruskem a USA. Poté předseda krátce podebatoval s vedením školy a mimo jiné odpoledne stihl navštívit i hasiče, kteří mu ukázali techniku, s níž zasahují u požárů či dopravních nehod.

28.3.2017

KRÁTCE: Boleslav rozdělila dotace, starosta debatuje se seniory

Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

28.3.2017

Sálem hýbaly divoké orientální rytmy

Už poosmé do Mladé Boleslavi zamířily desítky tanečnic z šesti zemí, aby představily své umění, vzájemně se inspirovaly a rovněž změřily síly.

28.3.2017

KRÁTCE: Autobusy přibrzdí semafory, na zahradě přistál dron

Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

27.3.2017

Kardinál Vlk byl jeho vzor, v sobotu se s ním rozloučil

Zádušní mše za zesnulého kardinála Miloslava Vlka, jehož pohřeb se uskutečnil v sobotu v pražské katedrále sv. Víta, se zúčastnil i farář z Mnichova Hradiště Pavel Mach.

27.3.2017

OBRAZEM: Návštěvníci utíkali z vězení

Sportovní areál u Pavilonu Domu dětí a mládeže v Mladé Boleslavi se v sobotu odpoledne proměnil ve vězení. Samozřejmě šlo o hru, kdy se více než stovka dětí a jejich rodičů dobrovolně stali uvězněnými delikventy.

27.3.2017

Stavba cyklostezek je drahá, přesto přibývají

Na Mělnicku a Nymbursku jsou nejhezčí cyklostezky v celém kraji.

27.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Boleslavsku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

27.3.2017

S Karlem Hynkem Máchou v čele na opičí hrad

Mladoboleslavsko – Lidová tvořivost mu zkomolila jméno na Affenburk, tedy opičí hrad. Prý proto, že jednomu z jeho někdejších pánů utekl pár opic, který se v přírodě rozmnožil a početná tlupa opic následně děsila venkovany. Tajemné čerty muselo podle zkazek pobít až vojsko.

27.3.2017

Konečně! V autobusech se cestující obejdou bez drobných

Řidič už by rád pokračoval v cestě, protože nabírá zpoždění, na nástupišti se nervózně tísní ještě dalších deset lidí a zrovinka vám automat ne a ne spolknout zánovní minci. Takovým výjevům už by letos měl být konec. Mladá Boleslav se hodlá zařadit po bok měst, která využívají technického pokroku, a zavést do praxe inovaci, na kterou cestující MHD léta čekají – bezkontaktní platbu jízdného i bez držení městské karty.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies