VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

12.6.2017

Černou silnici ničí kamiony mířící do Kofoly

Mnichovo Hradiště – Rozbitá silnice a nadměrný hluk vycházející z továrny společnosti Kofola trápí obyvatele Mnichova Hradiště už dlouhou dobu. Letos už jim došla trpělivost.

11.6.2017

Každý byl jednou dítě, vzkázal primátor kritikům

Boleslav - Dvojice sportovních hřišť, která vznikla v Mladé Boleslavi mezi ulicemi 17. listopadu a Mládežnickou v rámci revitalizace zdejšího vnitrobloku, nedá některým obyvatelům této lokality spát. A to doslova. Ruší je míče odrážející se od dřevěného hrazení hřišť, křik i hudba. Magistrát však žádné kroky podnikat nehodlá.

10.6.2017

Před Jiřím Pešánem forda vlastnil šlechtic i kovář

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - S číslem jedna na kapotě stojí každoročně na startovní čáře mladoboleslavské Oldtimer Bohemia Rally Ford T Jiřího Pešána z Mladé Boleslavi. Vůz vyrobený v roce 1915 sice neuhání rychleji než padesátkou, jeho spolehlivost mu však mohou mladší modely pouze závidět. Svého řidiče ještě nikdy nenechal ve štychu.

10.6.2017

V červnu nastala nejtěžší doba pro alergiky

Boleslavsko /ANKETA/ – Alergologické ambulance praskají ve švech. Nejhůř jsou na tom lidé alergičtí na pyl. Pylová sezona je totiž v plném proudu.

9.6.2017

Vandalové v kraji řádí. Ničí stromky i vlaky

Boleslavsko - Města se téměř denně potýkají s vandalstvím. To má nejrůznější podoby od polámaných stromků, přes zničené závory u přejezdu nebo sprejerství.

9.6.2017

Rozšíření hřbitova spodní voda neohrozí

Čejetice – Petici proti zásadnímu rozšíření hřbitova v místní části podepsalo bezmála 63 procent dospělých obyvatel, a to zdaleka nejen ti, jejichž pozemky se nacházejí v blízkosti pohřebiště. Vedle podpisů však petiční výbor rovněž shromažďuje argumenty, které nahrávají tomu, aby magistrát zvolil jinou lokalitu.

8.6.2017

OBRAZEM: Ford si drží prvenství

Mladá Boleslav - 54 posádek stanulo ve čtvrtek odpoledne na Staroměstském náměstí v Mladé Boleslavi na startovní čáře dalšího ročníku Oldtimer Bohemia Rally. Boleslav tak mohla opět obdivovat nádheru letitých automobilů i motocyklů. Jako první startoval dlouholetý účastník soutěže Jiří Pešán s chotí, které stále vozí jejich Ford T z roku 1915.

8.6.2017

Dýdžejové probudí koupaliště k životu

Kosmonosy – Koupaliště v Kosmonosích zahájilo provoz a letošní sezónu teprve minulý víkend a už zítra bude dějištěm velké letní akce, která ve městě nemá obdoby. Areál koupaliště bude v pátek patřit dýdžejům a elektronické hudbě.

8.6.2017

V parcích začíná růst smrtelně jedovatá vláknice

Boleslavsko – V parcích, sadech a listnatých lesích začínají růst vláknice začervenalé, smrtelně jedovaté houby, které si laici mohou splést s májovkami. Potvrdil to boleslavský mykolog Stanislav Tutka, podle kterého v místních lesích hlavní čas vláknice začervenalé teprve přijde. „Rozhodně to ale neznamená, že na ni houbaři na Boleslavsku nemohouuž teď narazit," varuje mykolog.

8.6.2017

Dobrovolníci pomáhají překonat těžké chvíle

Mladá Boleslav - V boleslavské Klaudiánově nemocnici působí stálý tým asi osmdesáti dobrovolníků. Už deset let věnují svůj volný čas lidem, kteří jsou nemocní nebo se nacházejí v tíživé životní situaci. Bez nároku na odměnu.

7.6.2017

Malá šelma nadchla děti i dospělé

Kosmonosy - Hvězdou dětského dne, který na Černínském náměstí v Kosmonosech uspořádal zdejší Klub turistů, byla malá lví slečna. A třebaže šlo o náhradu, nadšení ze sametově hebkého kotěte nebralo konce.

7.6.2017

Bez střechy nad hlavou bývají často staří lidé

Boleslavsko - Lidí bez domova v posledních letech přibývá. Přes léto přespávají kdekoli na veřejných místech. Často pohoršují kolemjdoucí, kteří se obracejí na městské strážníky. Ti však mají k řešení pouze omezené možnosti.

7.6.2017

Při opravách zámku našli dělníci unikátní fresky

Mnichovo Hradiště - Zámek Svijany, který leží zhruba dvanáct kilometrů od Mnichova Hradiště, prošel rozsáhlou rekonstrukcí. Během první etapy se mu tak podařilo navrátit podobu z přelomu 17. a 18. století, tedy takovou, jakou měl za vlády Valdštejnů. Druhá etapa měla za úkol odvedení vlhkosti v rámci celé stavby a výraznou úpravou prošly i rozlehlé zámecké zahrady.

7.6.2017

Cestující zaplatí v nových autobusech i kartou

Mladá Boleslav – Dvě třetiny vozového parku Dopravního podniku MB čeká obměna. Nové autobusy budou mít pohon na CNG a bude v nich možné platit platební kartou.

6.6.2017

FOTO: Studenti převzali maturitní vysvědčení

Mladá Boleslav - Studenti středních škol se v těchto dnech loučí se svými školami, které opouštějí po úspěšném složení maturitních zkoušek. Maturitní vysvědčení převzali také absolventi SŠ gastronomie a hotelnictví, z nichž letos u zkoušky uspěli všichni jak z denního, tak dálkového studia.

6.6.2017

Tábory hlásí: Máme plno!

Boleslavsko /ANKETA/ - Do prázdnin zbývá sotva měsíc a většina letních táborů už má skoro všechna místa obsazená. Rodiče ještě na poslední chvíli přihlašují své děti na pobytové i příměstské tábory, ze kterých se školáci vracejí na noc domů. Na některé tábory už jsou dokonce dlouhé seznamy náhradníků.

6.6.2017

Z léčebny na ulici? Platí rozhodnutí pacienta

Mladoboleslavsko – Bezdomovec z Chotětova skončil po propuštění z léčebny dlouhodobě nemocných na návsi, na invalidním vozíku a s pár taškami. 

5.6.2017

Své "ano" si snoubenci řekli pod Babou

Boleslavso - Prožít svatební den přesně tak, jak si jej vysnily, a neslevit ze svých přání chtějí dnes mnohé páry. Přestože se mnohdy jedná o dlouhý boj s matričním úřadem, zhruba polovina sňatků se v regionu uzavírá mimo obřadní síně obecních úřadů.

5.6.2017

Elektronické cigarety možná nahradí v hospodách tabák

Boleslavsko - Od minulého týdne už si kuřáci v hospodách a na dalších místech běžné tabákové cigarety nezapálí, podle zákona tam ale smí kouřit cigarety elektronické.

5.6.2017

Mezi skauty chce patřit stále více dětí, chybí však vedoucí

Benátky nad Jizerou /ROZHOVOR/ - Na nedávné slavnostní otevření Centra ekologické výchovy v Benátkách nad Jizerou přijela také místonáčelní spolku Junák – český skaut Vendula Bušková. Skauting je podle ní po letech opět na vzestupu, schází ale vedoucí.

5.6.2017

Na zvýšené mzdy řidičů mají přispět i obce

Mladoboleslavsko – Autobusová společnost Arriva navýšila obcím poplatky za spoje o třicet procent. Starostové se proti tomu bouří.

4.6.2017

Na dětském dni se představili hasiči i kynologové

Mnichovo Hradiště - Tak trochu netradiční dětský den se konal v sobotu v Mnichově Hradišti. Třetí ročník opět připravil Mnichovohradišťský sportovní klub ve spolupráci se spolkem Žijeme pro Hradiště a kromě spousta soutěží byly k vidění i praktické ukázky například místního kynologického spolku, Českého červeného kříže a mnoha dalších.

4.6.2017

OBRAZEM: Majitelé se pochlubili svými Rapidy

Mnichovo Hradiště - Majitelé automobilů Škoda Rapid se o víkendu sešli na letišti Hoškovice nedaleko Mnichova Hradiště. Na srazu bylo k vidění zhruba dvacet těchto škodovek, z toho tři pocházely z roku 1989.

3.6.2017

Město chce spor kvůli Štěpánce řešit soudně

Mladá Boleslav – Petici proti záměru postavit u Koliby tři domy se skoro sto byty podepsalo šest tisíc lidí.

2.6.2017

FOTO: Cyklotour pomáhá nemocným dětem

Mladá Boleslav - Přibližně stovka cyklistů se v Mladé Boleslavi zapojila do projektu Na kole dětem, jehož cílem je podpora onkologicky nemocných dětí. Osmý ročník cyklotour, která se jede napříč republikou, zatím provází krásné počasí a dobrá nálada. Akce skončí 10. června a účastníci, kteří pojedou celou trasu, by tou dobou měli mít v pedálech přibližně patnáct set kilometrů.

2.6.2017

FOTO: Pohádkový vláček zakončil svou letošní pouť

Mladá Boleslav - Děti měly možnost v Mladé Boleslavi navštívit kino na kolejích. Kinematovlak, který má speciálně upravený vagón na projekční sál a jeho součástí je i vláček hráček, svou několika denní pouť ve městě automobilů letos zakončil.

2.6.2017

Většina firem nekuřákům žádné bonusy nenabízí

Boleslavsko - Ve středu začal platit zákaz kouření v hospodách a barech, na autobusových zastávkách a dalších místech. Kouření na pracovištích zatím v Česku zákon nezatrhnul. Záleží na benevolentnosti majitelů firem a zásadách, které pro své zaměstnance stanoví.

2.6.2017

Bezdomovce na vozíku vrátili z léčebny na náves

Chotětov - Na chotětovské návsi zastavila ve středu dopoledne sanitka, zdravotník z ní vysadil staršího muže na kolečkovém křesle a vyložil tašky s jeho věcmi. A odjel.

1.6.2017

OBRAZEM: Baráčníci udržují tradice už 90 let

Boleslavsko - Trikolóry, vyšívané kroje, vlající prapory. Průvod kosmonoských baráčníků, kteří si letos připomínají 90. výročí založení své obce, kráčel za státní vlajkou a praporem města od staré pošty směrem na Horní Stakory, poté zamířil k zámku, na jehož nádvoří se odehrála baráčnická slavnost.

AKTUALIZOVÁNO
1.6.2017

Provokace? Nebo dokonce terorismus? Nehoda vlaku spustila vlnu spekulací

Boleslavsko - Železniční dopravu mezi Debří a Bakovem nad Jizerou ve čtvrtek ráno zastavila nehoda. Do kmene padlého do kolejiště narazil vlak. Nikomu z devíti cestujících se nic nestalo, okolnosti nehody však na Boleslavsko upřely zraky celé země.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies