VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

25.7.2017

Boleslavská škola je zachráněna. Ale jen dočasně

Mladá Boleslav – Řešení se objevilo skutečně za pět minut dvanáct. Když ředitelka mladoboleslavské Základní školy speciální (ZŠS) Gabriela Solničková začátkem roku konstatovala, že nenajde-li škola vhodné kapacity pro dvě nové třídy do dubna, kdy probíhá zápis nových dětí, bude to malér, netušila, jak vyhrocená situace školu teprve čeká.

24.7.2017

KRÁTCE: Na koupališti padl rekord

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

24.7.2017

František Jungmann: Byli jsme vandráci, neseděli jsme ale celý den u hospody

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ - Před třiceti lety se František Jungmann vracel do Českého ráje, kde s batohem na zádech po turistických stezkách i mimo ně nachodil pěšky stovky kilometrů, několikrát do roka. Tehdy netušil, že po Lounech, kde bydlel a pracoval v tamním pivovaru, se stane jeho osudem Pivovar Rohozec v samém srdci Českého ráje. V jeho čele stojí už dvanáct let.

24.7.2017

Smečka psů z domu hrůzy skončí v útulku

Mladá Boleslav – Několik desítek dospělých psů a štěňat žije v centru Mladé Boleslavi v otřesných podmínkách. Ve velkém rodinném domě Na Kozině, který patří Václavu Hrbáčkovi, běhají zvířata mezi haldami odpadků. Do zadní části, kde mají přístřešek, se dá sotva projít.

22.7.2017

Na černé skládce v lese loví domácí kutilové součástky

Lipník /FOTOGALERIE/ – Stará pračka, skříň, židle, gril, matrace… To všechno se válelo na kraji lesa, jen pár metrů od silnice mezi Lipníkem a Benátkami nad Jizerou. Neznámý pachatel, který černou skládku založil, se musel pořádně nadřít, než tam všechno dostal.

22.7.2017

V chovech na Boleslavsku řádí králičí mor

Boleslavsko – České chovy zaplavuje nový kmen smrtelného králičího moru. Na Boleslavsku už řádí na několika místech, například v Jemníkách a Horních Stakorách.

21.7.2017

OBRAZEM: Knihovna se přeměnila na malou pevnost

Mladá Boleslav - Městská knihovna Mladá Boleslav se ve středu odpoledne proměnila na malé bojiště. Odpoledne tu patřilo dětem a tatínkům, kteří si společně užili hru inspirovanou Pevností Boyard. Na deseti stanovištích tu plnili zábavné a dobrodružné úkoly, a sbírali tak indicie, které je dovedly až do cíle. Po úspěšném absolvování hry na každého odvážlivce čekala malá odměna.

21.7.2017

Kde a za kolik zaparkujete ve středočeských městech

Boleslavsko /INFOGRAFIKA/ - Ta nejvhodnější místa k parkování v okolí vlastního bydliště zná každý řidič jako své boty, co ale když vyrazíte k sousedům? Třeba na nákupy, nebo prostě jen na výlet. Většina parkovišť, zejména v centrech měst je dnes už zpoplatněna. Deník pro vás proto provedl průzkum kde a za kolik zaparkujete, ať už na Boleslavsku, nebo ve větších středočeských městech. Nádavkem přidáváme pár tipů, kde můžete poblíž centra měst parkovat ještě pořád zcela zdarma.

21.7.2017

KRÁTCE: Pavouk spustil poplach ve škole

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

21.7.2017

Psi žijí v otřesných podmínkách. Až mi je vezmou, pořídím si další, říká majitel

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Vstup do domu Na Kozině, jenž patří Václavovi Hrbáčkovi, který vlastní několik psů, je jen na vlastní nebezpečí. Ještě před dveřmi vás přivítá nesnesitelný zápach a hlasité štěkání a kňučení několika desítek psů, kteří tu žijí v naprosto otřesných podmínkách. 

20.7.2017

Expedice skončila v Íránu, nebezpečí bylo moc velké

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ – Expedici Adama Kouta, Ondřeje Gilara a Jakuba Kotuly, kteří se vydali na dvou čezetách a jedné jawě z Mladé Boleslavi do Singapuru, předčasně ukončily nesnáze v Íránu. Přestože všem potížím trojice motocyklových nadšenců do té doby čelila s úspěchem, bombový útok v Teheránu, nebezpečná situace v sousedním Pákistánu a náhlý nedostatek finanční hotovosti vedl k vynucenému rozhodnutí změny naplánované trasy.

20.7.2017

KRÁTCE: Škoda slaví další rekord

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

20.7.2017

Mnichovo Hradiště láká nové obyvatele

Mnichovo Hradiště – Až o dva tisíce obyvatel by se město mohlo rozrůst do několika let. V územním plánu se totiž nachází pozemek o velikosti zhruba devatenáct hektarů, který už roky zeje prázdnotou. A právě zde by mělo vyrůst malé satelitní městečko, které by bylo součástí Hradiště.

19.7.2017

KRÁTCE: Práce na silnici mezi Jemníky s Bojeticemi pokračují až do října

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

19.7.2017

Kombajny stojí v garážích, žně přerušil déšť

Mladoboleslavsko – „U nás lije jako z konve. Pokud vyjde předpověď a na přelomu července a srpna se budou přeháňky vracet, bude nám letos každá hodina dobrá,“ krčí rameny Václav Hrabě, soukromý zemědělec ze Sedlce u Benátek nad Jizerou. Stejné trápení mají zemědělci po celém Boleslavsku. Ve sklizni jim brání už jen déšť.

18.7.2017

OBRAZEM: Dělníky nezastavil ani déšť. Úprava Dukelské pokračuje

Mladá Boleslav - I přes nepříznivé počasí pokračuje úprava Dukelské ulice. Křižovatka Dukelské a Štefánikovy je tak zcela uzavřena, a to do konce tohoto týdne. Na prvním úseku nyní dokončuje práce firma Vodovody a kanalizace. Po skončení této etapy by s opravami rádo pokračovalo město, které především zrekonstruuje křižovatku obou zmíněných ulic, ale do pořádku dá také chodníky a zeleň.

18.7.2017

KRÁTCE: Bakov chce obnovit alej

Bakov nad Jizerou – Nadace Partnerství, největší česká environmentální nadace, rozdává peníze na výsadbu stromů a město Bakov by z nich rádo část získalo. Využilo by je totiž na obnovu ovocné aleje mezi Zvířeticemi a Bítouchovem.

18.7.2017

Květinové válce jsou podle lidí nádhera i kýč

Mladá Boleslav /ANKETA/ – Nápadnou výzdobu města, která vychází z nové koncepce zkrášlování veřejného prostoru, představil magistrát poprvé před Vánoci, kdy se kruhový objezd U Sportu proměnil v adventní věnec a kašna na Českobratrském náměstí ve svícen. Výrazné dekorace následovaly o Velikonocích. Letní novinkou jsou válce osazené truhlíky plnými květin.

17.7.2017

Městská doprava je bez omezení. Dopravní podnik zajistil náhradní autobusy

Mladá Boleslav – Provoz linek městské hromadné dopravy nebude nijak omezen. Vedení se podařilo sehnat náhradní autobusy.

17.7.2017

Hospodští nadávají na protikuřácký zákon

Mladoboleslavsko – Návštěvníci hospod diskutují u piva už několik týdnů o novém protikuřáckém zákonu. Ten zakazuje kouření nejen v restauracích a divadlech, ale také v barech, hospodách a na autobusových zastávkách. Jedni na něj nadávají, jiní s ním souhlasí. Jisté ale je, že se provozovatelé restauračních zařízení museli přizpůsobit a zákazníci kuřáci museli dát sbohem cigaretě, kterou si mnozí z nich u piva rádi zapálili.

16.7.2017

Vandal poničil devět autobusů městské hromadné dopravy

Mladá Boleslav - V noci ze soboty na neděli došlo k násilnému vniknutí do budovy Dopravního podniku Mladá Boleslav. Vandal poničil nejen kanceláře, ale bohužel také čelní skla devíti autobusů. V současnou chvíli vedení dopravního podniku intenzivně situaci řeší. 

16.7.2017

OBRAZEM: Krásná louka patřila chlupáčům

Mladá Boleslav - O víkendu se v Mladé Boleslavi na Krásné louce konala Česká Národní výstava psů. Pořadatelé přijali dva tisíce sedm set přihlášek a k vidění bylo okolo dvě stě sedmdesáti plemen. Účastnili se psi z dvanácti států Evropy a jeden čtyřnohý chlupáč přicestoval až z Japonska.

16.7.2017

Sadaři bědují: Přišli jsme o třešně a většinu hrušek

Boleslavsko – Skoro ztracená úroda třešní a višní, mizerná úroda meruněk, výrazný úbytek hrušek. Letošní rok není pro sadaře příznivý. Přestože ve středních Čechách na tom byli o poznání lépe než na Moravě a v dalších koutech země, sezona je pro ně hořkým zklamáním.

15.7.2017

KRÁTCE: Na parkovišti u Klaudiánovy nemocnice jsou závory

Mladá Boleslav – Parkoviště Klaudiánovy nemocnice přechází na modernější systém. Nově jsou tam nainstalovány tři závory, které zajistí kvalitnější kontrolu a především kompletní správu parkovišť.

14.7.2017

Už zase rostou!

Boleslavsko - Horko a pak déšť, to jsou ideální podmínky, ve kterých se daří houbám. A houbaři nejen z Mladoboleslavska už to samozřejmě zjistili. Okraje lesního porostu mezi Bělou pod Bezdězem a Mnichovým Hradištěm lemují každý den desítky automobilů a houbaři nosí z lesa naplněné košíky.

14.7.2017

KRÁTCE: V lese ležela vojenská střela

Vlkava – Poplach pyrotechniků a policie ve čtvrtek vyvolal nález nevybuchlé vojenské munice. Tu nalezl v lesním porostu v katastru obce Vlkava padesátiletý muž.

14.7.2017

Politici z Boleslavska: vláda starostů je nesmysl

Mladoboleslavsko /ANKETA/ – Žádný senát, žádné vedení krajů, žádná obecní zastupitelstva. S ničím z toho Andrej Babiš, bývalý ministr financí a předseda hnutí ANO 2011, do budoucna nepočítá. Tedy alespoň ve své knize, v níž popisuje ideální vizi České republiky v roce 2035. Co si od zásadní proměny správy věcí veřejných slibuje? A co si o těchto názorech myslí jeho političtí souputníci?

13.7.2017

Čejetice protestují proti hřbitovu

Mladá Boleslav - Čejetice se brání proti záměru vedení města rozšířit zdejší hřbitov a učinit z něj hlavní mladoboleslavské pohřebiště. Vedle petice se tak místní rozhodli i pro další podobu aktivismu – v poli na okraji obce se objevil transparent s textem „2x více hrobů než obyvatel, chcete je?“. 

13.7.2017

KRÁTCE: Laurinova ulice je uzavřena

Mladá Boleslav – Laurinova ulice je až do konce srpna uzavřena. Důvodem je položení kabelu nízkého napětí u nově budovaného obchodního domu.

13.7.2017

Boleslavská vinice má naději na větší úrodu

Mladá Boleslav – Ani pozdně jarní mrazy, ani suchý začátek léta. Nic z toho by podle vinařů nemělo mít zásadní vliv na letošní úrodu vín.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení