VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

10.4.2017

KRÁTCE: Bude letos zubrů přes sto?

Benátky nad Jizerou - K poslednímu dni loňského roku žilo v Čechách 93 zubrů, což představuje meziroční nárůst populace tohoto zvířecího druhu na našem území o celou pětinu. A to ještě v roce 1993 žili v ČR zubři pouze v zoologických zahradách, kde jich bylo pouhých 16 kusů.

10.4.2017

Žádné směny navíc! Kolektivní jednání brzdí výrobu

Mladá Boleslav – Vedení automobilky Škoda Auto a odborový svaz Kovo uzavřeli v roce 2016 kolektivní smlouvu na dva roky. Ta se však týkala především mzdových tarifů.

9.4.2017

Nechat si nalezené peníze? Může to skončit i vězením!

Odevzdat nebo si nechat pro sebe? Dilema nálezců peněženek a cenných věcí, které většina řeší tím druhým způsobem.

8.4.2017

Prohlášení památkou: průšvih i důvod k radosti

Region – Zatímco Nymburk prohlášení svého krematoria národní kulturní památkou vítá, vedení Mladé Boleslavi dělá maximum proto, aby boleslavský Dům kultury památkou prohlášen nebyl. Obě strany mají ke svému postoji dobré důvody.

8.4.2017

Protestující proti výstavbě na Štěpánce poslali zastupitelům otevřený dopis

Mladá Boleslav – Ochránci přírody ze Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Klenice rozeslali ve čtvrtek všem boleslavským zastupitelům otevřený dopis, ve kterém odmítají připravovanou bytovou výstavbu na Štěpánce, o které jsme psali v minulých týdnech.

8.4.2017

Klinika se rozšiřuje, hodlá přesouvat ambulance

Mladá Boleslav - Na prostranství mezi městským bazénem a Klinikou Dr. Pírka panuje čilý stavební ruch. Vzniká tu nový objekt tohoto zdravotnického zařízení.

7.4.2017

Památkáři mají jasno: Dům kultury je klenot

Mladá Boleslav – Podle města socialistický skanzen, podle památkářů unikátní příklad dobové architektury. Zájem proměnit boleslavský Dům kultury (DK) v moderní kulturní stánek a snaha uchránit jedinečnou stavbu před nepřiměřenými zákroky stojí proti sobě. Spor, zda by se měl stát kulturní památkou, tak musí rozhodnout ministerstvo kultury.

7.4.2017

KRÁTCE: Nerovný boj nemohl pudl vyhrát. Napadení pitbulem nepřežil

Mladá Boleslav – Když majitelé křížence pitbula a trpasličího pudla vyšli ve středu krátce osmou hodinou večerní na procházku do ulice Čechova, ještě netušili, jaké drama s tragickým koncem se tam odehraje.

7.4.2017

KRÁTCE: Policistky rozdávaly úkolníčky

Mladá Boleslav - Několik desítek dětí, které mířily do 8. základní školy v Mladé Boleslavi, čekalo před přechodem pro chodce ve Václavkově ulici nečekané překvapení. Dvě policistky. Nekontrovaly ale napsané úkoly, ačkoliv dětem rozdávaly úkolníčky.

7.4.2017

KRÁTCE: Záchrana Zvířetic začíná

Bakov nad Jizerou – Přilákat pozornost ke zřícenině Zvířetice se týmu, který stojí za virtuální prohlídkou zámkem v době jeho největší slávy, už podařilo. Nyní se rozebíhá další projekt, jehož cílem je využít získaného zájmu veřejnosti k záchraně zříceniny.

6.4.2017

Neléčená deprese člověka zavede až na hranici života

Stres, nedostatek času a náročné zaměstnání. Podle psychiatrů nejčastější spouštěče, které u přetížených lidí mohou vyvolat deprese.

6.4.2017

KRÁTCE: Školáci dostanou tělocvičnu

Benátky nad Jizerou – Nápad radnice postavit pro ZŠ Husovo náměstí neobvyklou tělocvičnu nabírá na konkrétních rozměrech. V současné době už má město k záměru vypracovanou studii na umístění objektu. A protože zamýšlená tělocvična bude v památkové zóně, musel se k záměru vyjádřit i zástupce Památkového úřadu.

6.4.2017

Bezpečnost Pražského hradu. Lidé ve frontách a výměny na pozici velitele stráže

Praha – V maskáčích či uniformách hlídají Pražský hrad a zámek v Lánech. Od loňského léta však vojákům přibyla práce kvůli bezpečnostním opatřením na Hradě. Problémem Hradní stráže však je, že se jí dlouhodobě nedaří vyřešit podstav svých členů.

5.4.2017

S odborníky projdou celé Příhrazské skály

Mnichovo Hradiště – Neobvyklou procházku po Příhrazských skalách mohou zažít návštěvníci už tuto sobotu 8. dubna. V 10 hodin se na ni mohou vydat od parkoviště v Dnebohu v doprovodu Petra Jenče, Jiřího Bruthanse a Lenky Šoltysové, kteří rokle, jeskyně, ale i převisy v této lokalitě dlouhodobě zkoumají.

5.4.2017

Školáky čekají přijímačky, letos poprvé budou pro všechny stejné

Boleslavsko - Jednotné přijímací zkoušky se týkají všech typů středních škol zakončených maturitní zkouškou vyjma uměleckých škol a konzervatoří.

5.4.2017

KRÁTCE: Bělá rozdává půjčky na opravy

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

5.4.2017

Výstavba na Štěpánce dělí Boleslav na dva tábory

Mladá Boleslav - Rezidence Štěpánka, ambiciózní developerský projekt, který by ráda do poloviny roku 2019 zrealizovala stejnojmenná firma v areálu restaurace Koliba, se začíná odhalovat veřejnosti. Přestože podrobnosti o připravované výstavbě bytových domů v atraktivní lokalitě představil jednatel firmy exkluzivně Boleslavskému deníku teprve před několika dny, někteří Boleslaváci už se vůči stavbě vymezili, když na světlo začaly vyplouvat prvotní informace. A to kladně i záporně.

4.4.2017

Přízemí dětského oddělení zatím neotevřou

Mladá Boleslav – Dětské oddělení Klaudiánovy nemocnice už přes měsíc funguje jen v jednom ze dvou pater.

4.4.2017

Vraky, které si neodvezete, nechají radnice odtáhnout

Boleslavsko - Nepotřebná auta, tedy vraky, které už jejich majitelé odmítají nechat opravit a neplatí za ně povinné ručení, se čas od času objevují v ulicích měst, na parkovištích nebo i na odlehlejších místech, kde mohou mnohdy vadit třeba hasičské technice.

4.4.2017

KRÁTCE: V Benátkách přibudou parkovací místa

Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

4.4.2017

Štěpánku radikálně promění bytový komplex

Mladá Boleslav – Boleslavský deník získal exkluzivní informace o projektu Rezidence Štěpánka. S výstavbou obytného komplexu by se mohlo začít už příští rok.

3.4.2017

Škodovka představila Kodiaqa jako rendez–vous

Mladá Boleslav – Už brzy budeme na silnicích potkávat Kodiaqa v barvách zdravotnické záchranné služby. Lékařský vůz určený pro rendez-vouz bude v odstínu RAL s retroreflexními plochami s pravidelně se střídajícími obdélníkovými poli zelené a žluté barvy.

3.4.2017

Výstavba nové cyklostezky do Dražic se komplikuje

Přestože se zprvu zdálo, že vybudovat cyklostezku z Benátek nad Jizerou do městské části Dražice nebude nic složitého, teď se ukázal první problém.

3.4.2017

Padesátníci vzpomínají: Peníze z brigád jsme utráceli v Tuzexu

Dnešní padesátníci, kteří byli ve studentském věku v osmdesátých letech minulého století, to měli s letními brigádami snadné. Brigádníky tehdy sháněl na dobu dovolených skoro každý státní podnik.

3.4.2017

Jitka Brychová opět triumfovala

Nadšeným aplausem nejen třeťáků, kteří fandili své paní učitelce až do úplného konce pátečního vyhlašování výsledků, vrcholil 2. ročník ankety Sportovec roku 2016 Bakova nad Jizerou.

3.4.2017

Brigádník si denně vydělá pár stovek i tisíc korun

Vydělat si na nový mobilní telefon, počítač, motorku nebo na cestovní výlohy. To jsou nejčastější důvody, které vedou studenty k tomu, aby o prázdninách obětovali část svého volného času a našli si brigádu. Právě teď, na začátku jara, je přitom podle zaměstnavatelů správná doba si brigádu rezervovat. Na některých lukrativních místech však může být i s předstihem několika měsíců pozdě.

3.4.2017

KRÁTCE: Na Celně se bude stavět

Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

3.4.2017

KRÁTCE: Cestující potrápí výluky

Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

3.4.2017

Na most v Dražicích musí peníze najít kraj

Benátky nad Jizerou – Zahájení rekonstrukcí dvou mostů, v Benátkách nad Jizerou a Dražicích, je zatím stále nejasné. U obou jsou opravy nezbytné, zároveň však zavřené být nemohou, protože přes ně mají véstv době prací objízdné trasy.

2.4.2017

Nejčastější chyba? Daňové zvýhodnění na děti u obou rodičů

Daňoví poplatníci se často při vyplňování přiznání nevyvarují chyb.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies