VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

8.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Boleslavsku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

8.3.2017

Ve stanu pro bezdomovce letos topili víc než měsíc

Jak příjemné bylo vracet se letos v zimě, která mnohým z nás právem připadala tužší než několik zim předcházejících, z venkovní sloty do tepla domova. Ne každý se však má kam vracet a kde večer složit hlavu. Lidem bez domova proto v Mladé Boleslavi opět během zimy sloužil vytápěný stan v areálu Poplužního dvora.

8.3.2017

Kormoráni útočí. Škody jdou do milionů korun

Černá smrt. I tak někdy nazývají rybáři ptačí predátory, kormorány velké, kteří v posledních letech doslova devastují na některých místech rybí společenstva. Pro rybáře jejich hejna znamenají obrovské škody, které jim bohužel nikdo nezaplatí. Dočkají se pouze částečných kompenzací ze zvláštního programu od ministerstva zemědělství.

7.3.2017

Boleslavsko hledá talent: do soutěže se přihlásila stovka nadaných dětí

Mladá Boleslav – Soutěž Boleslavsko hledá talent, kterou organizuje nadační fond Šance pro děti, má před sebou třetí ročník.

7.3.2017

Cyklostezka povede přímo podél nebezpečné silnice

Dražice a Benátky nad Jizerou propojí cyklostezka. Pokud se radnici podaří včas vyřídit veškerou dokumentaci a případně zajistit i dotační financování, mohla by realizace odstartovat v polovině letošního roku.

7.3.2017

O městské byty je velký zájem, šance je ale malá

Získat do pronájmu městský byt znamená pro budoucího nájemníka často obrnit se trpělivostí a čekat, až na něj vyjde řada.

6.3.2017

Extra peníze? Divadlo by koupilo nové auto. Ve hře je i hvězdná režie

Mladá Boleslav – Krajští zastupitelé rozhodli o každoroční podpoře středočeským profesionálním divadlům v roce 2015. Nyní budou jednat o jejím zvýšení. Navrhuje to Daniel Marek, náměstek hejtmanky a náměstek boleslavského primátora. Extra peníze pro divadla by rád vzal z přebytku hospodaření kraje.

6.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Boleslavsku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

5.3.2017

OBRAZEM: Veselský masopust 2017

V sobotu ve 13:13 hodin na Sedlákovic statku tři císaři, František Josef I., car Mikuláš a pruský princ Vilém I., udělili masopustnímu průvodu povolení projít Veselou. Zároveň se tu představily masky. Za zvuku veselé hudby se asi desítka masek vydala k prvnímu stavení, kde už bylo připraveno pohoštění. Nechyběl tanec paní domu s medvědem, postupně se přidaly i další masky. K vidění byl i šavlový tanec. Pilo se, jedlo a v průvodu nechyběl ani veselský maskot - kachna. Ptačí chřipce navzdory!

5.3.2017

Dobrovická muzea přivítala stotisícího návštěvníka

Dobrovická muzea přivítala stotisícího návštěvníka. Po necelých sedmi letech provozu se jím stala Marcela Friedrichová z Bakova nad Jizerou, která do muzeí v areálu cukrovaru přijela s kolegy a klienty Denního centra pro seniory Jizera. Přivedla je sem výstava o patchworku a malování na vodní hladinu. Jubilanta obdarovala ředitelka muzeí i zástupce cukrovaru.

5.3.2017

O bakovském Sportovci roku se rozhodne za týden!

A deptů na vítěze je celá řada. Vždyť mezi nominovanými jsou sportovci republikové, evropské i světové úrovně. Jenže popularita je věc vrtkavá. Obhájí tak svůj loňský triumf fotbalista Lukáš Bláha? Jak se povede házenkářkám Sokola? Kdo bude prohlášen novou legendou bakovského sportu? Odpovědi už za pár týdnů přinese vyhlášení 2. ročníku ankety Sportovec města Bakova nad Jizerou. Hlasování je v plném proudu!

4.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Boleslavsku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

4.3.2017

Nahnutou korouhev z vyhlídkové věže raději odstranili

Mladá Boleslav – Neobvyklá podívaná se naskytla lidem, kteří se v pátek dopoledne pohybovali na Staroměstském náměstí.

3.3.2017

Hosté klubu Fénix se rvou a zvrací před zraky policie

Střepy, louže moči, pozvracená dlažba, rvačky, rušení nočního klidu… Tak to podle místních vypadá v okolí Retro Clubu Fénix v ulici Jana Palacha v Mladé Boleslavi každou chvíli. Kdo by měl zasáhnout? Městská policie, nebo Policie ČR, jejíž služebna je hned v sousedství klubu? A nepřipomíná tento popis jiný problematický, nyní již zavřený podnik v okolí Výstaviště?

3.3.2017

Luštěnice bojují za novou školku s moderní kuchyní

Zatímco před šesti lety byla kapacita luštěnické mateřinky pětašedesát dětí, v současnosti už počet nestačí.

3.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Boleslavsku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

3.3.2017

Motivovat žáky ke studiu řemesel se stále nedaří

Gymnázium, nebo škola s ekonomickým zaměřením. To jsou školy, které si podle ředitelů škol nejčastěji vybírají absolventi devátých tříd. Přihlášky jsou od 1. března podané. Ředitelé však vidí, že ne všechny děti mají na studium, raději by viděli mnohé z nich na středním odborném učilišti, kde by se mohli věnovat řemeslu, ke kterému mají vlohy.

2.3.2017

Jinde pošty končí, v Chotětově otevřeli novou

Chotětov – Zatímco lidé z Luštěnic se o budoucnost své pošty bojí, protože dlouho hrozilo dokonce její úplné zrušení, v Chotětově otevřeli 1. března zbrusu novou pobočku, a to přímo na náměstí.

2.3.2017

Kapka naděje podpořila nemocnici

Tři nové infuzní pumpy a odsávačku hlenů má od středy Dětské oddělení v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi. Vendula Pizingerová, zakladatelka Kapky naděje, přístroje předala do rukou primářky Jaroslavy Chrtkové. Pumpy, které lékařům slouží k tomu, aby mohli podávat léčiva, krev či výživu malým pacientům, stály 100 tisíc korun. O částku se rovným dílem podělil výtěžek z akce Koně pro Kapku naděje a Středočeský kraj.

2.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Boleslavsku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

2.3.2017

Po zimě jsou v ulicích měst metráky psích exkrementů

S tunami soli, písku a dalšího posypového materiálu se musí po letošní dlouhé zimě v nadcházejících dnech popasovat radnice měst a obcí. Navíc pod sněhem bylo ukryto množství dalšího nepořádku včetně psích exkrementů. „Je to doslova tragédie. Psí výkaly jsou opravdu téměř všude a odpadky nevyjímaje. Nejhorší situace je tradičně na sídlištích, kde odpad házejí lidé klidně na zem," říká Stanislav Hejduk z kralupských technických služeb.

2.3.2017

Amatérští genealogové možná objevili vzdálená příbuzenství

Svět je malý. O této velké pravdě se přesvědčili amatérští genealogové, kteří se zúčastnili prvního setkání neformálního spolku genealogů z Mnichovohradišťska, které uspořádal koncem února Petr Novák.

1.3.2017

Preventisté by už brzy mohli střežit ulice Benátek

Benátky nad Jizerou se již brzy stanou třetím městem na Mladoboleslavsku, které bude využívat služeb asistentů Bezpečnosti města, neboli preventistů. Minulý rok v červnu vyrazili do ulic v Mladé Boleslavi, od srpna se k projektu přidalo i Mnichovo Hradiště.

1.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Boleslavsku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

AKTUALIZOVÁNO
28.2.2017

Šťastný konec! Čížovka se po letech otevřela

Čížovka – Nadšené výrazy, slova chvály i momenty plné adrenalinu. Dlouhé čekání skončilo a čtyřicetimetrová rozhledna Čížovka se otevírá turistům. Sice s několikaletým zpožděním, ale přece.

28.2.2017

Božena Šnáblová oslavila 101. narozeniny

Sto jedna let. Takové narozeniny oslavila Božena Šnáblová z Mladé Boleslavi. A protože její jubileum si zasloužilo pozornost, pro jeden z dárků si v doprovodu syna přišla na magistrát, kde ji přivítal náměstek primátora Daniel Marek.

28.2.2017

Řidiči kritizují křižovatku, která se změní v retardér

Mladá Boleslav – Obyvatelé deseti ulic ležících mezi Dukelskou a Jičínskou ulicí si zvykají na nový dopravní režim. Zatímco mnozí si úpravu pochvalují a vyzdvihují zklidnění okolí svého bydliště, jiní upozorňují na mouchy a stěžují si, že jim změna komplikuje život.

28.2.2017

Dobrovolníci pomáhají seniorům i dětem

Doučují děti, zmírňují osamělost seniorů, snaží se potěšit nemocné, pomáhají plnit sny lidem s postižením. Dobrovolníci bez nároku na mzdu věnují svůj čas těm, kteří to potřebují. Stále jich ale není dost.

27.2.2017

Dostane most v Dražicích přednost v opravě?

Benátky nad Jizerou - Kraj řeší dilema. Rekonstruovat prioritně havarijní most v Dražicích, nebo v Benátkách?

27.2.2017

Sládek na bývalém nádraží učí, jak se vaří dobré pivo

Obrovský nárůst počtu minipivovarů v posledních letech neminul ani střední Čechy. Podle elektronické pivní mapy jich je v kraji na sklonku letošní zimy přes třicet. A jejich počet má podle odborníků dále stoupat.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies