VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

5.9.2017

Opravu v Boleslavi komplikují další uzavírky

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Nervy doslova ze železa potřebují řidiči, projíždějící Mladou Boleslaví. Uzavírky a dopravní omezení tu na motoristy teď číhají téměř na každém kroku.  

5.9.2017

Předseda Sněmovny Jan Hamáček zahájil školní rok ve Žďáru

ŽĎÁR /FOTOGALERIE/ – K zahájení nového školního roku si šéf Sněmovny Jan Hamáček vybral čerstvě rekonstruovanou Základní školu Doubrava Žďár. Patnácti zdejším prvňákům přivezl drobné dárky a sám krátce zavzpomínal na školní léta.  

4.9.2017

OBRAZEM: Nesmělí prvňáčci vstoupili poprvé do školy

Mladá Boleslav - Tisíce dětí na Boleslavsku v pondělí poprvé zasedly ve školních lavicích. Na tvářích většiny z nich byly krátce před osmou hodinou vidět rozpaky, po seznámení s usměvavými učitelkami však všechno začalo získávat veselejší barvy. Nejinak tomu bylo na 6. základní škole v Mladé Boleslavi, kde se nálada rozjasnila až ve třídách. Komu by se také chtělo z bezpečné náruče rodičů.

4.9.2017

KRÁTCE: Zavedení parkovacího režimu je stále daleko

Mladá Boleslav - Přinášíme výběr krátkých zpráv z Boleslavska.

4.9.2017

Tři boleslavské základní školy mají nové výtahy

Mladoboleslavsko - Mladá Boleslav investovala do letošních změn ve školách devadesát milionů korun. Podle primátora Raduana Nwelatiho byl na zásadní úpravy správný čas. Jiné nákladné investice aktuálně město nemá, navíc může na školní projekty čerpat peníze z evropských dotací.  

2.9.2017

Delfíni společně s kapelou Kryštof pomáhají dětem

Mladá Boleslav - Měla to být jednorázová akce. Charitativní běh I delfíni mohou běhat, pořádaný loni k desátým narozeninám klubu Delfín zaměřenému na plavání dětí, se ale letos opět koná.Výtěžek bude opět věnován Dětskému centru při Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi.  

2.9.2017

Hubená léta městského divadla už skončila

Mladá Boleslav - Za ekonomicky slabými lety spadla opona a Městské divadlo v Mladé Boleslavi čeká štědrá doba. V letošním roce totiž bude hospodařit nečekaně s dalším milionem korun, a tak si může dovolit pořádat festival nebo pozvat k pohostinskému režírování zahraniční hvězdu světového formátu. V létě se navíc zaměstnanci divadla dočkali výrazného navýšení platů.  

1.9.2017

Náměstek primátora rezignoval, ve vedení Boleslavi je po sedmi letech žena

Mladá Boleslav -  Oznámení Michala Kopala (ODS) ze začátku srpna, že opouští pozici náměstka primátora, ale také ukončuje svou politickou kariéru a odchází ze scény, mnohé překvapilo. Stejně jako důvod. Oficiálně mělo jít o únavu z práce v politice, neoficiálně se v kuloárech hovoří o roztržce s primátorem Nwelatim.

31.8.2017

KRÁTCE: Co se děje na Boleslavsku?

Mladá Boleslav - Přinášíme výběr krátkých zpráv z regionu. 

31.8.2017

Kdo letos dostane Cenu města Mladá Boleslav?

Mladá Boleslav - Historik Karel Herčík, mecenáška Božena Sedláková nebo novinář Josef Donát. To je jen několik jmen z plejády oceněných osobností, které se mohou pyšnit Cenou statutárního města Mladá Boleslav. O tom, kdo se do vybrané společnosti zařadí letos, může pomoci rozhodnout veřejnost. Nominace lze podávat až do konce září.

30.8.2017

Ortopedie v Mladé Boleslavi se přestěhovala

Mladá Boleslav – Klaudiánova nemocnice by se brzy měla dočkat nového centrálního přijmu. Přípravy na tento krok už byly zahájeny, s čímž souvisí i přestěhování ortopedické ambulance, kterou pacienti od pondělí naleznou nově v přízemí budovy.

30.8.2017

OBRAZEM: K osvěžení využívají lidé i fontánu na náměstí

Mladá Boleslav - Léto se pomalu chýlí ke konci, ale poslední prázdninový týden se do celé republiky vrátily tropické teploty, a tak mnozí vyrazili k vodě. K osvěží v Mladé Boleslavi využíli fontánu na Staroměstském náměstí.

30.8.2017

Do pokojů se vrátí malé děti

Mladá Boleslav- Po několik měsíců dlouhé přestávce se na dětském oddělení boleslavské nemocnice v pátek opět otevřou pokoje pro děti s doprovodem. Ty byly prázdné od letošního jara kvůli personálním problémům. Nyní se nemocnici podařilo chybějící sestry zajistit.  

30.8.2017

Důkazy na chodnících před strážníky mizí

Mladoboleslavsko /FOTOGALERIE/ - Přestože jsou Češi národem nadšených pejskařů, na Mladoboleslavsku počet psů v posledních letech nestoupá. Například v Mladé Boleslavi je v současné době registrováno více než dva a půl tisíce psů, v nedalekém Mnichově Hradišti a Benátkách nad Jizerou jejich počet nedosahuje ani tisíce.  

29.8.2017

Karoqa vyrábějí i v Boleslavi

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – V minulém týdnu sjel z linky v hlavním závodě společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi první vůz Škoda Karoq.

29.8.2017

Bazén se na tři dny zcela uzavře

Mladá Boleslav – Boleslavský magistrát  začátkem týdne oznámil, že městský krytý bazén čeká v prvních zářijových dnech několikadenní odstávka a celková údržba. Během ní proběhne například povinná dezinfekce bazénových van a ostatních technologií, rovněž dojde k vyřešení závad, které si žádají reklamaci.

29.8.2017

Lávka se rozlomila před zraky architekta

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Místo cyklistů, kterým měla v těchto dnech speciální lávka přes Klenici umístěná hned vedle podchodu dálnice u obchodního centra Olympia, otevírat cestu mezi zahrádky na pravém břehu říčky a dále na Štěpánku, je v těchto dnech v jejím okolí vidět pouze zákazové značky a sítě bránící vjezdu. Lávka se zásadně poškodila jen pár týdnů po otevření.

28.8.2017

Žně končí: zemědělci byli skeptičtí zbytečně

Mladoboleslavsko – Chmurné předpovědi se nepotvrdily. Navzdory letošnímu počasí se na polích urodilo víc, než před rokem.

27.8.2017

FOTO: V Dobrovici jezdily RC modely nákladních a užitkových aut

Dobrovice - Kamiony, bagry, buldozery, vozidlo veřejné bezpečnosti anebo vojenský transport vezoucí rakety. Parkoviště u Dobrovických muzeí se o víkendu znovu proměnilo v jednu velkou modelovou silnici, po které se proháněly tyto zmenšené a dálkově ovládané modely. Zatímco děti si mohly vyzkoušet jízdu s kamionem v RC školce, jejich rodiče, především pak tatínkové, sledovali auta, jezdící přímo po zmenšené silnici. V sobotu večer si pak návštěvníci mohli vychutnat i noční jízdy.

27.8.2017

Vladimír Hron v Benátkách zavzpomínal na svá školní léta

Benátky nad Jizerou /ROZHOVOR/ – Moderování 14. ročníku Zámeckých slavností v Benátkách nad Jizerou se zhostil moderátor, komik, zpěvák a imitátor Vladimír Hron. Ten návštěvníky tradičních slavností bavil celé odpoledne svými vtípky a přidal i pár oblíbených písniček. Na Zámeckých slavnostech se podle všeho dobře bavil a nadšeně všem svým příznivcům rozdával podpisy a fotil se s nimi. Při té příležitosti zavzpomínal na svá školní léta a na to, jaké to bylo, když nastupoval do první třídy. Prozradil, jakou největší lumpárnu na škole provedl a jak vzpomíná na své školní lásky. 

27.8.2017

FOTO: Spadané stromy zablokovaly silnice

Benátky nad Jizerou – V okolí Benátek nad Jizerou musely v noci ze soboty na neděli zasahovat na několika místech jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů. Na vině byl déšť a silný vítr. Nepříznivé počasí způsobilo, že spadané stromy na několika místech zablokovaly silnice.

26.8.2017

OBRAZEM: Na Radouči se konala exkurze za záchranu syslů

Mladá Boleslav – Sobotní dopoledne na Radouči v Mladé Boleslavi bylo ve znamení boje za život syslů. Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky zde pořádala krátce po desáté hodině naučnou exkurzi. Osvětovou akci mohl navštívit kdokoliv. Na místě se sešli především obdivovatelé syslů z řad místních obyvatel.

26.8.2017

Mladá Boleslav obnovuje kamerový systém

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Více než tři čtvrtě milionu korun investuje město do obnovy kamerového systému. Z 52 kamerových bodů, rozmístěných po Mladé Boleslavi, jich technici osm vymění. Celková suma na nové kamerové body, kterou mladoboleslavští radní koncem týdne schválili, je 762 400 korun. Kamery budou vyměněny do konce letošního roku.

25.8.2017

KRÁTCE: Pětiletá dívenka bývá sama venku celý den

Mladá Boleslav – Na pětiletou dívenku potulující se na vlastní pěst už od dopoledne v ulici Pod Borkem upozornili ve čtvrtek po 19. hodině městskou policii lidé z téže lokality. A rovněž vysvětlili, že k podobným případům dochází často. Matka dívky totiž prý pracuje ve vícesměnném provozu, a když dorazí domů na ubytovnu po noční, děvče zůstává na ulici bez dozoru.

25.8.2017

KRÁTCE: Úklid v ulicích pokračuje

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

24.8.2017

Kuřáci na zahrádkách hospod ruší v noci spáče

Mladá Boleslav /ANKETA/ – Zákon, který vyhnal kuřáky z restaurací a barů na ulici, platí už skoro tři měsíce. Reakce na další omezení už sice nezaznívají tak hlasitě, mezi hostinskými a majiteli podniků však vůči novému nařízení stále panuje silný odpor. Dokazuje to průzkum Boleslavského deníku.

23.8.2017

KRÁTCE: Inline dráha bude uzavřena

Boleslavsko - Přinášíme vám krátké zprávy z regionu.

23.8.2017

Zvítězily hasičky ze Škodovky

Boleslavsko - Přes 30 týmů změřilo síly během víkendového jubilejního 20. ročníku Sukoradského poháru v požárním sportu. Nejvíc se tentokrát dařilo ženám ze Škoda Auto, Smilovic a Veselé. 

23.8.2017

Pozorovatelna v Benátkách je na obzoru

Benátky nad Jizerou – U oplocené rezervace Traviny má vyrůst pozorovatelna. Vybudovat ji tam chce vedení města pro návštěvníky, kterým má dopřát podívanou na zubry a divoké koně. V současné době je projekt pozorovatelny a zároveň rozhledny ve fázi studií.

22.8.2017

OBRAZEM: I taková je Štěpánka

Mladá Boleslav – Oáza klidu, jedno z nejoblíbenějších míst v Boleslavi, které místní lidé využívají k rekreaci či sportu. I to je lesopark Štěpánka. A co znamená pro vás? Pojďme společně fotit Štěpánku. Její krásy i neduhy. Její život…

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení