VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

12.12.2016

OBRAZEM: Vánoční jarmarky na Mladoboleslavsku

Mladoboleslavsko - Ani o třetí adventní neděli nechyběl ve městech adventní jarmark. Boleslavský deník zavítal nejen na Českobratrské náměstí, ale i do Mnichova Hradiště.

12.12.2016

Vedoucí nejlepšího rybářského kroužku prý chytal ryby z kočárku

Mladá Boleslav - Mladá Boleslav má na svém kontě zase jedno prvenství. Tentokrát z oblasti rybářství. Ota Hlaváč vede podle výsledků soutěže středočeského územního svazu nejlepší kroužek v kraji a sám se stal jeho nejlepším vedoucím.

12.12.2016

Po vánoční keramice se jen prášilo aneb Dětský domov na jarmarku!

Mladá Boleslav - Jelikož bez práce nejsou koláče, jak říká známé české přísloví, musí se každý člověk naučit, jak si na ně vydělat. A právě tak trávily sobotu děti z mladoboleslavského dětského domova.

12.12.2016

Lidé z Luštěnic přijdou do konce roku o poštu

Luštěnice - Opravdu přijdou obyvatelé Luštěnic o pobočku České pošty? Definitivní rozhodnutí padne pravděpodobně už do konce roku.

11.12.2016

Pokuty padaly za alkohol i špatný stav vozidel

Mladá Boleslav - Čtyřicítka policistů si posvítila na zhruba 180 šoférů při celodenní bezpečnostní akci. Jak uvedla mluvčí policie Lucie Nováková, kontrolovali nejen dodržování rychlosti, ale také alkohol či technický stav vozidel.

11.12.2016

Skalní masiv v lesoparku se drolí, na zpevnění ale pořád chybí peníze

Mnichovo Hradiště - Názory na lesopark v Mnichově Hradišti se mezi veřejností různí. Nicméně, řada obyvatel se v jednom přece jen shoduje – rádi by na místo se zvláštním geniem loci chodili, ale v brání jim tom obava o život.

10.12.2016

Zásoby medu se tenčí. Poslední sklenice si včelaři šetří na zimu pro rodiny

Mladoboleslavsko - Největší poptávka po medu přichází tradičně kolem Vánoc. To už je však často moment, kdy jsou zásoby drobných včelařů na nule. Pořídíme v tuto část roku ještě med přímo od včelaře, nebo se už musíme spokojit s medem z obchodních řetězců? A kolik zaplatíme?

10.12.2016

Boleslavskou nemocnici čeká personální zemětřesení!

Mladá Boleslav - Nové vedení Středočeského kraje už od začátku tvrdí, že oblast zdravotnictví je jednou z priorit. A jak se dá očekávat, budou padat hlavy. I ředitelské.

9.12.2016

Jaké investice se chystají na rok 2017?

Mladoboleslavsko - Výstavba kanalizace, modernizace čističky, opravy silnic a chodníků nebo nákup hasičské cisterny. Boleslavský deník oslovil starosty měst a městysů na Boleslavsku a zeptal se na největší investiční akce plánované obecními úřady na rok 2017

9.12.2016

Dětí je moc, místa ve školkách stále nestačí

Mladoboleslavsko - Nedostatek míst v mateřských školkách. Každoroční evergreen, který se při rozdělování peněz v rozpočtu jeví vždy jako rovnice s nejasným výsledkem.

8.12.2016

V Boleslavi řádil podvodník. Seniorku okradl o 40 tisíc!

Mladá Boleslav - Policisté pátrají po podvodníkovi, který se pod záminkou vrácení přeplatku za energii vetřel do domácnosti starší ženy, kde ji následně odkradl o 40 tisíc. Neviděli jste ho? 

8.12.2016

Neplatiči dluží Boleslavi za odpad 11 milionů

Mladoboleslavsko - Radnice evidují milionové částky za neuhrazený odpad. Často pomůže platební výměr, v horším případě hrozí až exekuce.

8.12.2016

Kolik vysolí Ježíšek za vánoční stromek? Od dvou set korun výš

Mladoboleslavsko - Ceny vánočních stromů začínají na dvou stokorunách, narazíme však i na kousky, které překračují tisícikorunovou hranici. Dávají Boleslaváci přednost dražším stromkům od obchodních center, nebo šetří, drží se tradic a míří do hájoven? Nebo se snad chystají s pilou do lesa?

7.12.2016

Kaple ve Žďáru spojuje vládu i smrt krále Františka Josefa I.

Žďár - Píše se pátek 2. prosince roku 1898 a ve Žďáru se koná slavnostní schůze osadního zastupitelstva. Jak tehdejší události připomněl současný místostarosta Josef Šnajdr, bylo zde rozhodnuto, že na počest padesátiletého jubilea nastoupení vlády císaře a krále Františka Josefa I. bude v obci postavena kaple.

7.12.2016

Interním příjmem projde za rok 12 tisíc lidí

Mladá Boleslav - Vedoucí lékařka Andrea Šťastná představuje urgentní příjem v Klaudiánově nemocnici

7.12.2016

Konec výhodného nakupování městských bytů

Mladá Boleslav - Mladá Boleslav po dvaadvaceti letech mění vyhlášku o prodeji bytů, které jsou v majetku města

7.12.2016

Kopytníci probudili k životu téměř tisíc let staré korýše

Benátky nad Jizerou - Dnes uběhl přesně rok od doby, kdy se do bývalého vojenského prostoru v Benátkách nad Jizerou nastěhovali noví obyvatelé. Do lokality Traviny, kde se ještě před čtyřiceti lety proháněly tanky, přijelo tehdy osm zubrů ze tří polských rezervací Pszczyna, Niepolomice a Kiermusy, o pár dnů později je následovali ještě divocí koně z anglického Exmooru.

6.12.2016

Boleslav řeší vážný nedostatek požární vody

Mladá Boleslav - Zabezpečit město požární vodou je v současné době velký problém, s nímž se potýká nejen Mladá Boleslav. Řešení, které navrhuje, by údajně mělo být vzorem ostatním

6.12.2016

Lesníci mladým stromkům lámou větve v obavě před nenechavci

Mladoboleslavsko - Zima se definitivně hlásí o slovo a navíc se blíží Vánoce. Lesníci jsou tedy v pohotovosti a víc než kdy jindy se v lese dívají kolem sebe, zda za bukem nečíhá na svou příležitost nenechavec, který by před svátky rád ušetřil nějakou tu korunu

6.12.2016

Česko zpívá koledy láká stálice. K redakci se připojí sedm obcí

Mladoboleslavsko - Čtvrtý ročník příprav na celorepublikovou akci Česko zpívá koledy je v plném proudu. Kdo se už za pár dnů připojí k redakci Boleslavského deníku?

6.12.2016

Rejšická pálenice si potrpí na kvalitu. Poradí tu a špatný kvas raději odmítají

Rejšice - Slivovice i letos bude! Moravské pálenice sice mluví o nejhorší sezóně za řadu let, v Čechách situace tak smutná není

5.12.2016

Neví, kam dřív skočit. Dobrovické děti nadchla nová zahrada školky

Dobrovice - Do dobrovické mateřské školy by děti od tohoto školního roku nejraději chodily i o víkendech. Zrevitalizovaná zahrada totiž skýtá tolik lákadel…

5.12.2016

Včelař Leoš Dvorský: Svaz by měl být náročný stejně i ke svým členům

Mladá Boleslav - Boleslavští včelaři si připomínají rok od vyhlášení nezávislosti na Českém svazu včelařů (ČSV). Od té doby čelili namátkové kontrole, vstoupili v jednání s ministerstvem zemědělství a organizovali vznik nové platformy včelařské spolupráce. Vyprávěl nám o tom předseda Leoš Dvorský

4.12.2016

Další část Ptácké ulice čeká rekonstrukce

Mladá Boleslav - Jižní a severní část Ptácké ulice jako by ani nepatřily k sobě. Zatímco první prošla od roku 2012 kompletní revitalizací, druhá zatím marně čeká

3.12.2016

Počty psů v útulku před Vánoci stoupají, také kvůli chlupům a štěňatům

Mladoboleslavsko - Táto, sežeň štěně. To není jen název staršího filmu československé produkce, ale v posledních dnech i oblíbená mantra mnoha dětí, které své rodiče vzhledem k blížícím se Vánocům s železnou pravidelností seznamují se svou obrovskou touhou stát se majitelem kamarádského čtvernožce. Neuvažuje právě váš Ježíšek o tom, že letos dětem skutečně nadělí psa nebo kočku? Pokud ano, může udělat zároveň dobrý skutek

3.12.2016

Náměstí v Hradišti se mění! Vznikne obytná zóna, která zpomalí průjezd

Mnichovo Hradiště - Podoba Masarykova náměstí v Mnichově Hradišti získává jasnější obrysy. Zatím mají sice elektronickou formu územní studie veřejného prostranství, nicméně starosta Ondřej Lochman věří, že se brzy přejde od slov k činům.

3.12.2016

Klid v ulicích? Asistenti v civilu budí respekt

Mladá Boleslav - Už několik měsíců lze ve dvou městech na Mladoboleslavsku potkat asistenty prevence kriminality. Přidají se i další?

2.12.2016

Z Mladé Boleslavi se za poslední rok odstěhovalo devět set obyvatel

Mladá Boleslav - Mladoboleslavsko je trvale silným a ekonomicky stabilním regionem, což se projevuje především nízkou mírou nezaměstnanosti. To je jeden z hlavních důvodů, proč se nejen do Mladé Boleslavi, ale také blízkého okolí stěhují noví lidé.

2.12.2016

Smutné: sebevražd v regionu letos neubylo

Mladá Boleslav - Na Mladoboleslavsku si každý rok sáhnou na život desítky lidí. Co je nejčastějším důvodem a které měsíce jsou nejrizikovější?

1.12.2016

Stávka! I podnikatelé na Boleslavsku bojují proti zavedení EET. Hrozí jim krach?

Mladoboleslavsko - Odpor proti elektronické evidenci tržeb se šíří napříč celým regionem. I hospodští na některých místech i na Mladoboleslavsku dnes hodlají na protest zavřít.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies