VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

16.5.2017

KRÁTCE: Karmel zve i dnes do hokejové arény

Mladá Boleslav – Zpříjemnit čekání na zápas a dostat publikum do té pravé nálady, to je cíl hokejové arény, která dnes opět nebude chybět ve Vzdělávacím centru Na Karmeli.

16.5.2017

Restaurace se připravují na zákaz kouření. Úbytku zákazníků se nebojí

Boleslavsko /ANKETA/ – Zákaz kouření v restauracích, divadlech, či kinech začne platit 31. května, tedy na Světový den bez tabáku. Norma má mimo jiného zavést také zákaz kouření i na některých nekrytých částech zastávek hromadné dopravy a omezení se bude týkat i elektronických cigaret, jejichž užívání už nebude povoleno ani v nemocnicích, školách či nákupních centrech. Naopak v kavárnách, restauracích i barech bude elektronická cigareta akceptována. Výjimku mají rovněž vodní dýmky.

15.5.2017

KRÁTCE: Odborník vyšetří znaménka

Mladá Boleslav – Klaudiánova nemocnice uspořádá v úterý 30. května v prostorách diabetologické ambulance hned za recepcí preventivní akci ke světovému Dni melanomu.

15.5.2017

KRÁTCE: Taxikář neměl taxametr

Mladá Boleslav – Nepoctivý taxikář skončil v pátek v rukou policie. Upozornil však na sebe vlastní vinou.

15.5.2017

Svoz odpadu je pro obce i lidi stále dražší

Střední Čechy – Obce nesouhlasí s citelným zdražováním, které přináší návrh nového zákona o odpadech. Zvýšení nákladů na odpadové hospodářství by se promítlo do jejich rozpočtů i peněženek občanů. Petice upozorňuje také na fakt, že navrhovaný zákon není v souladu s připravovanou evropskou legislativou.

14.5.2017

Na novém hřbitově pro zvířata už jsou pochovaní dva psi

Niměřice - Na zvířecím hřbitově v Niměřicích, který je v provozu od loňského podzimu, už jsou pochováni dva psi. Kapacita je přitom zhruba třináct set míst. Ke hřbitovu patří také loučka na rozptyl zpopelněných těl zvířat.

13.5.2017

Kosmonoský školní časopis vyhrál potřetí v řadě

Kosmonosy – Tradice školního časopisu, který založili žáci kosmonoské základní školy pod vedením učitelky Barbory Horákové, trvá teprve tři roky. Přesto časopis plný aktualit, rozhovorů, reportáží ze školních akcí i zábavných příloh už dva roky po sobě sklidil nejvyšší hodnocení v soutěži školních časopisů.

13.5.2017

Jaro přichází a otevírá brány komunitních zahrad

Boleslavsko - Zabořit prsty do hlíny, pozorovat sazenice, jak rostou a košatí, nebo pohostit rodinu a přátele vlastnoručně vypěstovanou zeleninou, to vše umožňují komunitní zahrady i lidem, kteří nežijí v domech se zahradou. Vedle toho jsou však rovněž místy zaslíbenými setkávání lidí a trávení volného času v přírodě. Není divu, že v současné době představují stále rozšířenější fenomén.

12.5.2017

KRÁTCE: Kolo pro život zavře ulice

Mladá Boleslav – Osmnáctý ročník cyklistického seriálu Kolo pro život opět vede i Mladou Boleslaví. Závod se koná zítra a start je opět u Škoda Muzea.

12.5.2017

Schránka vydala své tajemství

Nejdříve přišla ke slovu vrtačka, následně nůžky na plech. Potom vzal kovovou schránku, která 27 let ležela ukrytá v konstrukci mostu T. G. Masaryka v Debři, do rukou primátor Raduan Nwelati a vytřepal z jejích útrob roličku dokumentů.

12.5.2017

V Benátkách přibude skoro padesát parkovacích míst

Benátky nad Jizerou - Na sídlišti v Benátkách nad Jizerou vznikne do konce května více než čtyřicet nových parkovacích míst. Záměr za asi deset milionů korun zaplatí město ze své kasy. Přišlo totiž o dotaci, když zastupitelé vyhověli představám místních občanů a původní projekt podle jejich přání nechali předělat.

12.5.2017

Fanouškové hokejistům věří, se zlatem však nepočítají

Boleslavsko - V ulicích se občas mihne skupinka lidí v národních dresech. Městy jezdí auta s českými vlaječkami. O hokeji diskutuje skoro všude. Má-li nějaké dění srovnatelnou odezvu jako domácí politická bouřka, pak je to právě probíhající šampionát v hokeji. A šance českého výběru na medaili.

12.5.2017

KRÁTCE: Degustátoři vín rozdali medaile

Benátky nad Jizerou – Ze 165 vzorků bílých, růžových a červených vín, přihlášených do letošní soutěže Benátecký hrozen, vybrala degustační komise ty nejlepší. A rozdala medaile.

12.5.2017

Úpravy hřbitova změní dopravu v Čejeticích

Mladá Boleslav – Snížení hodnoty nemovitostí, proměna zatím tichého hřbitova v rušné místo a výrazné zvýšení dopravy. To je několik faktorů, ze kterých mají strach někteří obyvatelé Čejetic v souvislosti se záměrem města rozšířit tamní hřbitov.

11.5.2017

Na varhany v katedrále svatého Víta přispělo jen pár obcí

Boleslavsko - Nádherné a majestátní katedrále svatého Víta, která je ozdobou Pražského hradu, schází hlas, velké varhany, které by nahradily ty provizorní. Přispět k tomu má i celonárodní sbírka srovnatelná s někdejší sbírkou na výstavbu Národního divadla.

11.5.2017

Uprchlíci přinesli do městské kasy milion

Bělá pod Bezdězem - Provoz uprchlického tábora u Bělé pod Bezdězem v posledních letech žádné zásadní problémy neprovázejí. Městu naopak přináší ekonomické výhody. Radnice loni získala dva mimořádné příspěvky od ministerstva vnitra.

11.5.2017

KRÁTCE: Rybáři se utkají na pískovně

Veselá – Místní organizace Českého rybářského svazu v Mnichově Hradišti pořádá tradiční rybářské závody pro veřejnost.

11.5.2017

Zrušení poplatků opět zaplnilo ordinace

Přestaneme vytahovat peníze z kapes nemocných. Poplatky za lékaře stejně žádný regulační efekt nemají. Místo toho nastolíme pořádek v nemocnicích, které často nakupují předra-žené léky a materiál. A zpře-trháme vazby zdravotnických řetězců, které náklady na léčení uměle zvyšují. S takovou vstupovala po volbách na ministerstvo zdravotnictví ČSSD.

11.5.2017

Spor o májku skončil smírem a výkupným

Mnichovo Hradiště/Ptýrov – Hradišťáci i Ptýrovští žili v posledních dnech případem ukradené májky. Spor ale skončil smírem a výkupným v podobě sudu piva.

11.5.2017

OBRAZEM: V areálu Betonárky představili air-soft

Mladá Boleslav - Milovníci vojenské techniky a historie si jistě v sobotu nenechali ujít akci, která se konala v areálu Betonárky. Členové air-softového oddílu 207. infiltrační čety 1. PTS Táborník MB tu veřejnosti představili teoreticky i prakticky druh vojenského sportu air-soft. 

10.5.2017

Dvůr s Dobrovicí natrénoval penalty a dotírá na Hradec

Střední Čechy – Fotbalisté Králova Dvora vyhráli po dlouhém penaltovém rozstřelu krajské derby s Dobrovicí a dotáhli čelo ČFL na pouhý bod. Vedoucí hradecká Olympia má ale k dobru zápas s Benešovem. Ze Středočechů se ve vloženém 33. kole nejvíce dařilo Jirnům a Štěchovicím.

10.5.2017

Chybné parkování? Řidiči se snaží hájit výmluvami

Boleslavsko /ANKETA/ - Dopravní přestupky, špatné parkování, znečišťování veřejných prostranství lidmi i psy. To jsou situace, kdy přichází na řadu udělování pokut městskými strážníky.

10.5.2017

Dražický most čeká oprava, benátecký bude až druhý

Benátky nad Jizerou - Dražický most dostal přednost před benáteckým a ještě v tomto roce jej čeká náročná rekonstrukce.

10.5.2017

Další přírůstek na pastvině u Benátek, narodilo se první mládě zubra

Benátky n. J. - Na pastvině u Benátek přišlo ve středu ráno na svět první mládě zdejších zubrů. S největší pravděpodobností jde o samičku.

10.5.2017

KRÁTCE: Hradiště má nové obyvatele

Mnichovo Hradiště – Čapí rodinku žijící v hnízdě u železničního přejezdu v Jiráskově ulici znái díky online kameře téměř každý. Že má ale město ve svém katastru ještě jeden čapí pár, už ví málokdo. Páreček, jenž dostal jména Karel a Anička, se uhnízdil u rybníčku na kraji Hošovic.

10.5.2017

KRIMI MIX: Strážníci chytali srnce

Mladá Boleslav – Odchyt toulavých psů je pro městské strážníky denním chlebem. Mladého srnce, kterého odchytávali v sobotu dopoledne na jedné ze zahrad v Dukelské ulici, však nepotkávají v ulicích města každý den.

10.5.2017

Speciální škola zatím marně hledá zázemí

Mladá Boleslav – Situace je kritická. Základní škola speciální v Mladé Boleslavi, která sídlí ve Václavkově ulici, přijala v dubnu třináct nových žáků do dvou tříd. Není přitom jasné, kde se bude výuka odehrávat. Ze stávajících prostor škola dostala výpověď a marné hledání nového sídla se táhne už řadu měsíců.

9.5.2017

OBRAZEM: Krásná louka patřila psům

Mladá Boleslav - Krásná louka v Mladé Boleslavi patřila v pondělí čtyřnohým kamarádům. Konal se tu totiž další ročník Pojizerské výstavy všech plemen. K vidění zde bylo 644 psů a více jak sto ras. Součástí akce byly i klubové a speciální výstavy některých plemen jako například jorkšírského teriéra nebo německé dogy. Nejkrásnějším psem osmnáctého ročníku Pojizerské výstavy se nakonec stala fenka španělského mastina, v kategorii junior si pak cenu odnesl pes plemene barzoj – ruský chrt. Výstava proběhla bez komplikací a celý den ji provázelo slunečné počasí a pohodová atmosféra.

9.5.2017

Cena za nerozhodnost? Někdy i ztracené životy

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ – Páteř a hrudník poraněné pádem z prolézačky nebo následky výbuchu amatérské pyrotechniky, která způsobila ošklivé popáleniny a masivní krvácení. S takovými situacemi si musely poradit týmy záchranářů, kteří se v závěru minulého týdne v Mladé Boleslavi ucházeli o postup do krajského kola Soutěže mladých zdravotníků.

9.5.2017

Spory vedou k novým volbám

Boleslavsko – Pět zastupitelů podle zákona stačí. Neshody mezi nimi ale mohou obce na čas ochromit.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení