VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Boleslavsko

dnes 17:01

Ledy tají! Město a Škoda opět spolupracují

Mladá Boleslav – Rozšíření hřbitova v Čejeticích, rekultivace zeleného pásu mezi areálem automobilky a dálnicí a dopravní řešení problematických křižovatek, to jsou první tři velké projekty v hodnotě asi 80 milionů korun, k jejichž řešení se ve středu zavázali zástupci města a automobilky na společném setkání ve Škoda Muzeu. Zasedání výboru pro spolupráci s automobilkou Škoda Auto vyvrcholilo podpisem tří smluv. Podle primátora Raduana Nwelatiho se jedná o historický moment.

dnes 15:10

Nadměrný náklad bojoval se zatáčkami, vypnout se muselo i osvětlení a rozhlas

Mnichovo Hradiště – Neobvyklou podívanou zažili po úterní deváté večerní obyvatelé Mnichova Hradiště a obcí, které leží na komunikaci ve směru na Kuřivody.

dnes 08:49

KRÁTCE: Brána nemocnice bude v noci zavřená

Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

dnes 08:32

Seniorky provětraly šatníky a naplnily desítky tašek

Mladá Boleslav – Dvaasedmdesát igelitových tašek naplněných dámským a pánským oblečením, ale i vyřazenými botami či nepotřebným ložním prádlem. Tolik jich na mladoboleslavský magistrát přinesly členky Městského klubu seniorů společně s Lucií Vernerovou z odboru školství, kultury a tělovýchovy.

dnes 06:35

Velké šachy na hradě nekončí u ředitele muzea

Už v letošním roce začíná série změn, které se v Muzeu Mladoboleslavska i Státním okresním archivu Mladá Boleslav projeví výrazněji příští rok. Končí ředitelé obou institucí sídlících na Boleslavském hradě i někteří další zaměstnanci. Je snad provoz muzea a archivu ohrožen? Mají badatelé počítat s omezením hodin pro veřejnost? A skutečně se do muzea hodlá po vypršení senátorského mandátu vrátit Jaromír Jermář?

dnes 06:08

Klíšťata se probudila. Je nejvyšší čas na očkování

/ANKETA/ - S jarním počasím se do přírody vrátilo i nebezpečí v podobě zákeřných klíšťat, která přenášejí nebezpečné nemoci. Lidé by měli být opatrní od jara až do podzimu především v listnatých a smíšených lesích, na pastvinách, zahradách i v parcích.

dnes 05:38

Studenti diskutovali s Janem Hamáčkem

Jan Hamáček, předseda Poslanecké sněmovny, včera dopoledne navštívil studenty Gymnázia Palackého v Mladé Boleslavi. Více než třicet minut s nimi diskutoval v anglickém jazyce na téma mezinárodní a zahraniční politika. Jan Hamáček studentům například vysvětlil, proč je důležité setrvání České republiky v Evropské unii, naopak studenti se zase ptali na jeho názory ohledně brexitu či spolupráce s Ruskem a USA. Poté předseda krátce podebatoval s vedením školy a mimo jiné odpoledne stihl navštívit i hasiče, kteří mu ukázali techniku, s níž zasahují u požárů či dopravních nehod.

včera 16:25

KRÁTCE: Boleslav rozdělila dotace, starosta debatuje se seniory

Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

včera 12:16

Sálem hýbaly divoké orientální rytmy

Už poosmé do Mladé Boleslavi zamířily desítky tanečnic z šesti zemí, aby představily své umění, vzájemně se inspirovaly a rovněž změřily síly.

včera 10:51

KRÁTCE: Autobusy přibrzdí semafory, na zahradě přistál dron

Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

27.3.2017

Kardinál Vlk byl jeho vzor, v sobotu se s ním rozloučil

Zádušní mše za zesnulého kardinála Miloslava Vlka, jehož pohřeb se uskutečnil v sobotu v pražské katedrále sv. Víta, se zúčastnil i farář z Mnichova Hradiště Pavel Mach.

27.3.2017

OBRAZEM: Návštěvníci utíkali z vězení

Sportovní areál u Pavilonu Domu dětí a mládeže v Mladé Boleslavi se v sobotu odpoledne proměnil ve vězení. Samozřejmě šlo o hru, kdy se více než stovka dětí a jejich rodičů dobrovolně stali uvězněnými delikventy.

27.3.2017

Stavba cyklostezek je drahá, přesto přibývají

Na Mělnicku a Nymbursku jsou nejhezčí cyklostezky v celém kraji.

27.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Boleslavsku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

27.3.2017

S Karlem Hynkem Máchou v čele na opičí hrad

Mladoboleslavsko – Lidová tvořivost mu zkomolila jméno na Affenburk, tedy opičí hrad. Prý proto, že jednomu z jeho někdejších pánů utekl pár opic, který se v přírodě rozmnožil a početná tlupa opic následně děsila venkovany. Tajemné čerty muselo podle zkazek pobít až vojsko.

27.3.2017

Konečně! V autobusech se cestující obejdou bez drobných

Řidič už by rád pokračoval v cestě, protože nabírá zpoždění, na nástupišti se nervózně tísní ještě dalších deset lidí a zrovinka vám automat ne a ne spolknout zánovní minci. Takovým výjevům už by letos měl být konec. Mladá Boleslav se hodlá zařadit po bok měst, která využívají technického pokroku, a zavést do praxe inovaci, na kterou cestující MHD léta čekají – bezkontaktní platbu jízdného i bez držení městské karty.

25.3.2017

Práce pro obec znamená jistotu minimální mzdy

Mladoboleslavsko - Přestože Mladoboleslavsko patří mezi regiony s nízkou nezaměstnaností, žijí tam i lidé, kteří stále nemohou zavadit o dobrou práci. Jejich šance se ale zvyšují s příchodem jara a sezonních prací.

24.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Boleslavsku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

24.3.2017

Zimní pneumatiky v létě? Hazard

Mladá Boleslav /ANKETA/ - Za týden skončí řidičům zákonná povinnost mít vozidla vybavená zimními pneumatikami. Autoservisy ve středních Čechách hlásí už nyní zvýšený zájem o přezutí kol.

23.3.2017

Policisté při noční službě zachránili život sebevraha

Byl pátek večer a policisté Jan a Bára nastupují noční službu. Zatím nic nenapovídalo tomu, že by se klidná směna měla za pár hodin změnit v drama, které vyvrcholí záchranou mladého lidského života.

23.3.2017

Zájem o seniorské bydlení je obrovský, kapacity nestačí

Staří nebo zdravotně postižení lidé, kteří už nejsou schopni se o sebe bez cizí pomoci postarat, mají šanci žít v domovech s pečovatelskou službou. Provozují je ovšem především větší města, která mohou navíc uspokojit jen malou část žadatelů. Například v Mělníku počet žadatelů o čtyřicet takzvaných bytů zvláštního určení převyšuje až pětinásobně jejich nabídku.

23.3.2017

Benáteckým se zjednoduší doprava do Nymburka

Benátky nad Jizerou - Benátečtí budou moci od neděle 26. března využívat další autobusy pražské integrované dopravy. Znamená to, že se jim zjednoduší přímé cestování do sousedního regionu, tedy do Milovic, Strak a Nymburka.

23.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Boleslavsku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

23.3.2017

OBRAZEM: Malí rybáři lovili pstruhy

Patnáct malých rybářů z mladoboleslavských kroužků vyrazilo na první výlov pstruhů, který se uskutečnil na rybníku ve Smilovicích. Plni očekávání a s výbavou se těšili na to, až nahodí prut do vody a z rybníka začnou vytahovat jednu rybu za druhou. Jenže, rybář má být trpělivý, což se potvrdilo i ve Smilovicích. Z každého vyloveného pstruha měli holky i kluci velkou radost. „Malí rybáři si tak zkusili to, co dříve mohli jen na soukromých rybnících. Navíc řada z nich si rozšířila obzor a někteří přemýšlí nad pořízením pstruhové povolenky," uvedl na webu rybářů Oto Hlaváč, vedoucí kroužku.

22.3.2017

Brány tajemných zámků a hradů otevírají už v dubnu

Turistická sezóna začíná a s ní se otevřou dveře středočeských zámků a hradů. Mnohé z nich nabídnou novinky, které stojí za to vidět. Mezi ty nejnavštěvovanější patří starý hrad Kokořín, který své brány otevře už první dubnový víkend. Turisté, kteří do kamenné památky zamíří, si mohou vybrat ze dvou prohlídkových okruhů.

22.3.2017

KRÁTCE: Co se děje na Boleslavsku?

Přinášíme vám krátké zprávy z Boleslavska.

22.3.2017

Konec vyschlým studnám. Hradiště postaví vodovod

Otočit kohoutkem, ze kterého proudem teče pitná voda, je pro řadu domácností standardem, bez kterého bychom dokázali žít jen těžko. Když však voda neteče, je obvykle někde problém.

22.3.2017

Byty pro dlužníky nejsou. Zákoník je zrušil

Mladoboleslavsko – Co s nájemníky, kteří bydlí v městských bytech, ale neplatí? To je otázka, kterou se snaží vyřešit snad všechna města na Mladoboleslavsku. Kde nepomáhá domluva ani splátkový kalendář, tam zbývá poslední krok – stěhování.

21.3.2017

OBRAZEM: Slza vzbudila mezi školáky nadšení

Před třídou to vypadalo jako v nějakém hudebním klubu. Učitelky kontrolovaly vstupenky VIP hostů a legitimace členů školního parlamentu, očekávání se dalo krájet, mikrofony čekaly, až se jich někdo chopí.

21.3.2017

Štěpánek: Rádio Delta bylo dítě, které jsme hýčkali

Mladá Boleslav /ROZHOVOR/ – Jiří Štěpo Štěpánek je ústřední postavou boleslavského rádia Kiss Delta od jeho založení v roce 1995. Nyní, když se z Kissu stává jednotná značka a vysílání bude již brzy odbavováno pouze z Prahy, jsme se ho zeptali na pocity, které konec stávajícího týmu provází.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies