VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zanedbaný úklid exkrementů i nestandardní pohyb auta

Mladoboleslavsko - Jako každý den, i ten uplynulý přinesl strážníkům rozmanité úkoly.

3.1.2009 3
SDÍLEJ:

KrimiFoto: Deník


OS – 07.15 hodin se dostavil na služebnu MP v ulici Palackého občan V.M. odsouzený k výkonu trestu obecně prospěšné práce. Odsouzenému V.M. byl přidělen sběr odpadků na veřejném prostranství v ulici Na Kozině a v přilehlém parčíku. V průběhu výkonu trestu byl V.M. kontrolován pracovníkem kamerového systému a hlídkou, která nezjistila závažné nedostatky v jeho činnosti, byla mu jen upřesněna další místa znečištění.

V 07.50 hodin se dostavil další odsouzený občan M.K. k výkonu trestu obecně prospěšné práce. Ten uklízel nepořádek v ulici Pražská brána též bez zjevných závad.

OS – 09.50 hodin telefonicky oznámila občanka, že před její dům v ulici Dukelská někdo odložil k vyvezené popelnici tři papírové krabice s odpadem. Dále uvedla obavu, že krabice kolem jdoucí opilci rozkopají a tím zde způsobí nepořádek. Operační důstojník telefonicky upozornil hospodářského pracovníka firmy Compag, který přislíbil, že papírové krabice s odpadem odvezou. V odpoledních hodinách provedla hlídka na místě kontrolu a papírové krabice s odpadem se na místě nenacházely.

OO2 – 11.20 hodin zjistila hlídka v ulici Na Radouči u prodejny Družstevník sedmapadesátiletého J.V., který zde venčil svého psa na volno a ještě zanedbal úklid psích exkrementů. Hlídka J.V. upozornila, že podle OZV statutárního města Mladá Boleslav je venčení psů na volno na veřejném prostranství zakázáno a že majitelé psů jsou povinni po svých psech exkrementy uklízet. J.V. se však začal vymlouvat, že zde nejsou poblíž pytlíky na psí exkrementy. Hlídka mu na to ukázala nedaleký stojan s pytlíky. Následně J.V. psí exkrementy z veřejného prostranství uklidil. Vyřízeno domluvou.

OS – 13.02 hodin telefonicky oznámil občan, že u nákupního centra Hypernova jsou na vyhrazených parkovacích místech pro invalidní řidiče neoprávněně zaparkovaná osobní vozidla. Hlídka provedla kontrolu parkoviště, při které zjistila neoprávněně zaparkované jedno osobní vozidlo. Řidič vozidla byl písemně předvolán na služebnu MP k podání vysvětlení.

OS – 14.02 hodin telefonicky oznámil pracovník Bezpečnosti závodu firmy Škoda auto a.s., že poblíž 8. brány do závodu je v křoví uhynulý zajíc. Hlídka uhynulého zajíce odvezla do kafilerního kontejneru, který je umístěn před Krajskou veterinární správou v Kosmonosích.

OO č.3 – 22.00 hodin zjistila hlídka příměstských částí pří jízdě z Čejetic k hlavnímu nádraží, že zde někdo najel vozidlem na jednu z dopravních značek určující vzdálenost k železničnímu přejezdu a tím ho zničil. Poznatek bude předán na příslušný odbor magistrátu, kde zajistí umístění nového dopravního značení.

OO č.1 – 23.20 hodin zjistila hlídka v ulici Jičínská, že u kontejnerů na tuhý domácí odpad se nachází muž, který se v nich přehrabuje a vyhazováním nechtěných věcí dělá značný nepořádek. Po ztotožnění bylo zjištěno, že se jedná o sedmapadesátiletého Z.B. z Polska, který se potuluje po České republice. Na výzvu hlídky místo uklidil a poté opustil.

DS – 23.45 hodin byla přijata stížnost občana na rušení nočního klidu hudební produkcí z klubu z Bondy centra na třídě Václava Klementa. Již je byl prý několikrát žádat o ztišení, ale personál ho jen ujistí o zajištění nápravy, ale neučiní tak. Strážníci zjistili, že je zde velmi nahlas puštěn jukebox a zaměstnanci hází jeden na druhého, kdo za něj odpovídá či kdo ho dal nahlas. Jelikož se nejedná o první stížnost na rušení nočního klidu z tohoto podniku, sepsala hlídka oznámení a věc bude řešena magistrátem města.

OO č.1 – 03.45 hodin prováděla hlídka kontrolní činnost v lesoparku Štěpánka, když si všimla nestandardně se pohybujícího vozidla nedaleko restaurace Koliba. Po zastavení se potvrdilo podezření strážníků, že řidič požil alkohol, k čemuž se mladý muž přiznal. Věc si převzala k dořešení přivolaná hlídka Policie ČR.

Autor: Ondřej Bukáček

3.1.2009 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
V rámci světového dne úrazu dorazily do Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi i dvě třídy dětí ze Základní školy Kosmonosy.
14

OBRAZEM: Děti se učily první pomoc, pak si prošly nemocnici

Ilustrační foto.

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Brodce a ZŠ Bezno

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Boleslavské divadlo finišuje s premiérou

Mladá Boleslav – Na prknech Velké scény mladoboleslavského divadla se už tento pátek uskuteční další letošní premiéra. Bude jím hra Deburau.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení