VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lupiči, neukáznění řidiči, opilci i kálející psi

Mladoboleslavsko - Uplynulý víkend očima příslušníků státní i městské policie.

12.1.2009 4
SDÍLEJ:

ParagrafFoto: Ilustrační foto

Kradl měď, ale byl dopaden

Šestatřicetiletý muž kradl měděný drát ve firmě Škoda Auto. V sobotu odpoledne si na jedné z hal firmy zastrčil pod bundu dvě kluba měděného drátu o váze patnáct kilogramů. Poté se vydal směrem k vrátnici a chtěl materiál z podniku vynést. Nepočínal si však příliš šikovně a upoutal pozornost pracovníků bezpečnostní služby. Při jeho zastavení na bráně se sám k odcizení drátu přiznal. Muže si na místě převzali policisté. V současné době je proti němu vedeno zkrácené přípravné řízení pro trestný čin krádež. Za krádež mědi v hodnotě osm tisíc korun muži hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Lupu si dlouho neužil

Zloděj se vloupal do domu sklepním oknem. Šedesátiletý muž se v neděli ráno vloupal do domu v Benátkách nad Jizerou. Celý dům prohledal a do tašek si naskládal jídlo, oblečení a několik lahví alkoholu. Lupu za několik tisíc korun si však dlouho neužil Jeho pohyb po domě neušel bedlivému zraku souseda, který na místo přivolal policisty. Ihned po opuštění domu byl lapka zadržen muži zákona. Za vloupání a porušování domovní svobody mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Z činnosti strážníků

08.30 hodin zjistila strážník při pochůzce v ulici Na Karmeli volně pobíhat psa rasy Labradorský retrívr. Nedaleko se nacházel jeho majitel dvaašedesátiletý I.Ž, který byl upozorněn, že se dopouští přestupku proti OZV statutárního města Mladá Boleslav, kde je volné pobíhání psů na veřejných prostranstvích zakázáno. Po upozornění si majitel psa zajistil. Přestupek strážník vyřídil domluvou.

10.35 hodin zjistil srážník v ulici Erbenova zaparkované osobní vozidlo v zákazu zastavení. K vozidlu se zanedlouho dostavil řidič, které mu bylo sděleno obvinění ze spáchání přestupku a byl ztotožněn. Jednalo se o sedmadvacetiletého P.T., který tvrdil, že si řidičský průkaz zapomněl v zaměstnání. Na operačním středisku policie ČR bylo však zjištěno, že P.T. podle evidence řidičských průkazů vlastní řidičské oprávnění jen na malý motocykl. Na místo byla přivolána hlídka policie ČR, která si P.T. převzala k provedení dalšího opatření.

11.04 hodin telefonicky oznámil pracovník bezpečnostní služby obchodního domu Kaufland, že zadrželi při krádeži zboží muže slovenské národnosti. Hlídka v obchodním domě zjistila padesátiletého J.T., který odcizil instantní polévku v ceně 19,90 Kč. Přestupek hlídka projednala a vyřídila na místě v blokovém řízení. Odcizené zboží bylo vráceno zpět do prodeje.

Telefonicky oznámil občan, že na Radouči u kopečku na sáňkování pobíhají na volno psi a jejich majitelé neuklízí psí exkrementy. Strážník na místě provedl kontrolu, při které zjistil ve dvou případech porušení zákazu volného pobíhání psů a zanedbání povinnosti úklidu psích exkrementů. Zjištěné přestupky vyřídil v blokovém řízení.

Vdobě od 15.00 do 22.00 hodin provedli strážníci dohled nad veřejným pořádkem a dopravní situací v ulici Viničná u zimního stadionu v souvislosti s konáním hokejového zápasu extraligy mezi mužstvy BK Mladá Boleslav a HC Vítkovice Steel. Před a po skončení hokejového zápasu usměrňovali strážníci v ulici Viničná a na parkovišti u zimního stadionu dopravu. Vzhledem k velkému množství zaparkovaných osobních vozidel hokejových příznivců ulici Viničná, dohlíželi strážníci především na to, aby byla zachována průjezdnost této ulice pro silniční provoz. Další určená část strážníků dohlížela před vchody na zimní stadion, aby zde nedocházelo k vzájemnému napadání hokejových fanoušků ze soupeřících mužstev v průběhu přestávek, kdy si chodí ven zakouřit a občerstvit se ke stánkům s pivem a klobásami. Při provádění dohledu nebylo strážníky zjištěno závažné narušení veřejného pořádku.

22.25 hodin zjistila hlídka MP v ulici Palackého občana, který vybíráním odpadků z popelnic na domovní odpad způsobil v okolí těchto popelnic značný nepořádek. Jednalo se o občana slovenské národnosti pana M.Š., který byl po projednání věci a řádném uklizení nepořádku z místa vykázán.

01.55 hodin zjistila hlídka dopravní služby v ulici Havlíčkova vozidlo, které řidič zaparkoval jak v zákazu zastavení, tak i částečně na chodníku. Po provedení fotodokumentace bylo pro řidiče na vozidlo umístěno předvolání k podání vysvětlení.

03.00 hodin zjistila hlídka MP v ulici Máchova ,,doupě“ bezdomovců, jednalo se o výklenek panelového domu, kam navíc bezdomovci chodí i vykonávat osobní potřebu. Při této ,,činnosti“ zde byl zjištěn pan J.J. Bezdomovec po výzvě zajistil úklid výkalů, dále byl po projednání věci z místa vykázán. Známému mladoboleslavskému bezdomovci bylo opětovně doporučeno, aby raději navštívil azylové středisko Naděje v ulici Štyrsova.

05.25 hodin zjistila hlídka obvodního oddělení v ulici Jilemnického psíka pobíhajícího na volno po vozovce. Při pokusu o odchycení se přihlásila majitelka, která si svého psa po projednání věci a upozornění na OZV města řádně uvázala na vodíkto.

Autor: Ondřej Bukáček

12.1.2009 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Že má kovář Zdeněk Grausam z Úval na Praze-východ zlaté ruce, je známo nejen v širokém okolí. O jeho šikovnosti dobře vědí i filmaři – pro ty již vyráběl třeba zbraně, které se uplatnily při natáčení filmu Bathory. Nebo výstrojní součástky pro natáčení Le
2

Zlaté ruce krotící železo ocenili radní mistrovským titulem

Projekt „Řídím, piju nealko pivo“
5

Pivo při policejní akci dostali všichni. I provinilci

Nekonečných kolon se Boleslav nezbaví roky

Mladá Boleslav – Je ráno a souvislá řada vrnících automobilů se táhne od Sukorad až do centra Mladé Boleslavi. Odpoledne se situace opakuje, pouze v druhém směru. Špička vrcholí kolem 15. hodiny a auta stojí od náměstí Republiky po křižovatku mezi Plazy a Kolomuty. Z parkoviště u obchodního centra Olympia takřka nelze vyjet. Má situace řešení?

Nová stanice bude měřit kvalitu ovzduší v nejvíc zamořených oblastech

Střední Čechy - Středočeši budou mít lepší přehled o kvalitě vzduchu ve svém okolí. Kraj chce nakoupit nové mobilní zařízení, pomocí kterého by nechal monitorovat ovzduší v regionu. Jeho cena vyjde na téměř 1,2 milionu korun.

Pohřešovaná žena byla naposledy viděna v Boleslavi

Mladá Boleslav – Mladoboleslavští policisté pátrají po dvaadvacetileté ženě, jež byla naposledy viděna dne 9. srpna v ranních hodinách v Mladé Boleslavi.

Boleslavský deník hledá fotografy

Mladá Boleslav - Není vám cizí fotoaparát? Rádi fotíte vše, co se kolem vás děje? Pak byste právě vy mohli být našimi spolupracovníky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení