VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Neskutečné: při vloupačce ukradl i dveře od domu!

Mladoboleslavsko - Případ drzého zloděje a další události z černé kroniky.

13.1.2009 3
SDÍLEJ:

KrimiFoto: Deník

Přišel o dveře a nářadí

Zatím nezjištěný zloděj si z vloupání do rekonstruovaného domu v obci Buda odnesl nové dveře. V pondělí odpoledne přijel k domu po třech dnech jeho majitel na kterého čekalo nemilé překvapení. Zjistil, že někdo z domu ukradl nové vstupní dveře za několik desítek tisíc korun. Zloděj se však jen s dveřmi nespokojil. Celý dům prohledal a ještě odcizil okružní pilu a aku-šroubovák. Případ vyšetřují policisté z Mnichova Hradiště. Po dopadení čeká na pachatele trest odnětí svobody až na dva roky.

Ze svodky městské policie

10.00 hodin oznámila telefonicky pracovnice závodu Škoda a.a.s., že na jejich vyhrazeném parkovišti na třídě Václava Klementa parkuje neoprávněně osobní vozidlo. Hlídka na místě na zjištěné vozidlo umístila předvolání pro nepřítomného řidiče – parkovací kartu. Dále byla na tomto parkovišti zjištěna tři vozidla porušující zákaz zastavení. K jednomu se dostavil řidič, s nímž byl přestupek následně vyřešen v blokovém řízení pokutou. Na dvě další vozidla byly umístěny parkovací karty.

10.45 hodin oznámil telefonicky občan, že v ulici Pražská brána byly na komunikaci prováděny stavební práce a nerovnosti byly později provizorně zakryty plechy. Po nějaké době došlo k tomu, že se plechy uvolnily a zejména v noci vytváří hluk při průjezdu vozidel. Operační důstojník na věc upozornil pracovníka odboru dopravy Magistrátu města, který přislíbil následně vyrozumět příslušnou firmu, která uvede věc do pořádku.

11.30 hodin si hlídka při kontrolní činnosti v ulici Palackého všimla osobního vozidla parkujícího více jak polovinou na přechodu pro chodce. I na toto vozidlo byla umístěna parkovací karta.

13.10 hodin oznámil telefonicky pracovník taxislužby, že si všiml osobního vozidla, které má ve dveřích klíčky. Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že majitel vozidla je již na místě.

13.25 hodin oznámil telefonicky pracovník 3.základní školy, že vedle jejich budovy je odstavené nepojízdné osobní vozidlo – vrak. Hlídka na něj vylepila upozornění pro majitele s výzvou k odstranění- Nebude-li vozidlo v zákonné lhůtě odstraněno, bude na náklady majitele odtaženo. Obdobně bylo řešeno oznámení občana o vraku v 11.55 hodin v ulici S.K.Neumanna.

15.00 hodin si hlídka při kontrolní činnosti na třídě Václava Klementa všimla v komunikaci odloženého vánočního stromku. Vzhledem k dopravní špičce hlídka stromek z vozovky ihned odstranila.

16.10 hodin oznámila telefonicky občanka, že na jejich vyhrazeném parkovišti v ulici Havlíčkova parkuje neoprávněně osobní vozidlo. Hlídka na zjištěné vozidlo umístila parkovací kartu.

20.05 hodin zjistila hlídka v ulici Mjr. Frymla venčit na volno psa šestnáctiletou D.B. Hlídka ji upozornila, že porušuje OZV statutárního města Mladá Boleslav. Po upozornění si D.B. psa zajistila na vodítko. Zjištěný přestupek hlídka vyřídila domluvou.

05.53 hodin osobně oznámil hlídce občan, že v ulici J.Palacha v panelovém domě čp. 1212 leží na chodbě v mezidveří u schránek muž. Hlídka na uvedeném místě zjistila podnapilého třicetiletého muže mongolské národnosti, které mu pomohla na nohy. Na místo se dostavila i Lékařská záchranná služba, kterou přivolal oznamovatel. Lékař po prohlídce opilce konstatoval, že hospitalizace či jiné ošetření není třeba. Poté byl Mongol z domu hlídkou vykázán.

Vprůběhu noční směny provedly hlídky kontroly v okolí nočních podniků, kde bývá rušen noční klid reprodukovanou hudbou nebo hlučícími odcházejícími návštěvníky. Při kontrolní činnosti nebyl hlídkami zjištěn přestupek, či jiné protiprávní jednání. Dále hlídky zjistily osm přestupků spáchaných řidiči při špatném parkování osobních vozidel. Na vozidla přestupců byla umístěna písemná předvolání k podání vysvětlení na služebnu MP.

Autor: Ondřej Bukáček

13.1.2009 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Park Štěpánka v Mladé Boleslavi.
25

OBRAZEM: I taková je Štěpánka

V září se bude v Boleslavi sportovat zadarmo

Mladá Boleslav - V rámci Týdne sportu zdarma, který se uskuteční ve dnech 18. až 24. září v Mladé Boleslavi, budou moci lidé navštívit nejrůznější sportoviště ve městě, a to zcela bezplatně.

KRÁTCE: Na Putně poteče whiskey

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Patříš k plotně! slyšela další fotbalová rozhodčí

Střední Čechy – Nejvyšší fotbalová soutěž řešila podobný skandál loni na podzim a byl z toho pořádný poprask, když sparťané Vácha s Koubkem poslali po utkání v Brně rozhodčí Ratajovou k plotně. Obdobný a ještě daleko drsnější výrok na adresu ženy s píšťalkou měl ve druhém kole soutěží padnout také ve středočeském fotbale.

Na Sychrově padaly i letos nové české rekordy

Sychrov – Podařilo se! Liberecký kraj se znovu ocitne v České knize rekordů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení