VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Policie: Opilé Vánoce boleslavských řidičů pokračují

Mladoboleslavsko - Pondělní události očima státních i městských policistů.

30.12.2008 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Pavel Svačina

Řidiče „hříšníky“ předali policistům strážníci

Hned dva řidiče, kteří jsou podezřelí z porušení zákona, předali mladoboleslavští městští strážníci státní policii. V pondělí po půl jedné ráno kontrolovali v ulici Na Radouči řidiče renaultu. Dvaadvacetiletý cizinec za volantem nevlastní příslušné řidičské oprávnění a navíc nadýchal 0,29 promile alkoholu. K tomu má od loňského prosince soudem uložen zákaz řízení všech motorových vozidel. Zatímco řízení pod vlivem alkoholu je v tomto případě pouze přestupkem, který bude řešit magistrát, o výši trestu za maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění rozhodne soud.

Krátce po třetí ráno strážníci kontrolovali v ulici 17.listopadu řidiče Opelu Vectra. Třicetiletý cizinec měl podle dechové zkoušky v krvi 1,39 promile alkoholu. Muže podezřelého z ohrožení pod vlivem návykové látky si převzali policisté z obvodního oddělení. Tam si také muž vyslechl podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté šetří ve zkráceném přípravném řízení.

Zloděj bral peníze a levné disky

V průběhu předešlého víkendu se zatím nezjištěný pachatel vloupal do prodejny Levné knihy v Mladé Boleslavi. Nezvaný host odstranil visací zámek na mříži a z prodejny kromě tří tisíc korun ukradl několik desítek DVD různých titulů. Ukradl například disky „Břišní tance“, „Děti z Bullerbynu“, „Pipi dlouhá punčocha“, „Roina, dcera loupežníka“, „Jana Eyrová“ a také „Paní Bovaryová“. Každý titul nejméně v deseti kusech. Celková škoda, kterou zloděj způsobil, je něco málo přes osm tisíc korun.


A co zažili strážníci?

OS – 08,10 hod. telefonicky oznámil majitel autoškoly v Havlíčkově ulici, že mají na parkovišti vyhrazená tři místa pro vozidla autoškoly a ta jim blokují jiná vozidla. Na místo vyjela hlídka, která po provedení fotodokumentace vypsala na vozidla písemná předvolání – parkovací karty.

OS – 08,35 hod. zjistila hlídka dvě vozidla, která parkovala na parkovišti u budovy Magistrátu města mimo parkovací místa a bránila v průjezdnosti parkoviště. Na obě vozidla vypsala hlídka písemná předvolání pro nepřítomné řidiče. S těmito předvoláními se oba přestupci dostavili na služebnu MP, kde s nimi byl přestupek projednán a vyřešen v blokovém řízení.

OS – 12,40 hod. zjistil strážník při pochůzce vozidlo, projíždějící jednosměrnou ulicí Klaudiánova v protisměru. Strážník využil svého zákonného oprávnění a vozidlo zastavil. Po kontrole totožnosti řidiče byl přestupek vyřešen na místě blokovou pokutou. Přestupci bude následně připsán jeden bod do karty řidiče.

DS – 14,30 hod. zjistila strážnice dopravní služby při pochůzce na Starém městě vozidlo, které řidič ponechal zaparkované v Železné ulici na vodorovné dopravní značce V12c (zákaz zastavení). Strážnice vyčkala v místě přestupku do příchodu řidiče, se kterým přestupek vyřešila v blokovém řízení.

OS – 15,00 hod. telefonicky oznámil pracovník Bezpečnosti závodu Škoda, že si všiml muže, který něco řezal v objektu bývalé gumárny ve Vodkově ulici. Na místo vyjela hlídka, která zjistila dva muže, slovenské národnosti, kteří se pokusili z objektu odcizit elektrické kabely. Po zjištění totožnosti byli oba muži za přestupek řešeni blokovými pokutami.

OS – 16,45 hod. zjistila hlídka při kontrole okolí obchodního domu Hypernova vozidlo, které projíždělo zákazem vjezdu s dodatkovou tabulkou mimo BUS. Strážníci vozidlo zastavili a po kontrole totožnosti řidiče vyřešili přestupek udělením blokové pokuty. Také tomuto přestupci bude připsán jeden bod do karty řidiče.

OS II – 18,40 hod. telefonicky oznámil pracovník bezpečnostní služby obchodního domu Kaufland, že zadrželi pachatelku krádeže. Na místo vyjela hlídka, která zjistila, že se jedná o čtyřiačtyřicetiletou občanku slovenské národnosti, která odcizila dvoje žvýkačky v hodnotě 12,20 Kč. Po projednání věci byl přestupek vyřešen v blokovém řízení pokutou.

OS – 00,05 hodin oznámil telefonicky občan, že jeho známý nechce po společně stráveném večeru opustit jeho byt v Jičínské ulici. Po příjezdu hlídky na místo oznamovatel telefonicky oznámil, že dotyčný již byt opustil a zákrok hlídky již není potřeba.

OS – 00,35 hodin oznámila telefonicky občanka, že její „bývalý“ jí nechce dát klíčky od jejího osobního vozidla. V průběhu oznámení jí dotyčný klíčky vrátil a oznamovatelka již zákrok nevyžadovala. Vzhledem k možnému konfliktnímu jednání bylo místo monitorováno kamerovým systémem a poté co do vozidla oznamovatelky po ní nastoupil i dotyčný, dostavila se na místo hlídka, která po kontrole totožnosti obou zúčastněných nabídla oznamovatelce případnou pomoc. Ta uvedla, že jejich rozchod se již odehrává v klidu a pomoc nepotřebuje. Místo bylo přesto pro jistotu dále monitorováno až do doby fyzického rozchodu obou osob.

OS – 06,25 hodin oznámila telefonicky pracovnice čerpací stanice OMV v Jičínské ulici, že jeden z hostů odmítá zaplatit svou útratu. Hlídka na místě zjistila, že si dva občané objednali jídlo. Jeden z nějakých důvodů ohřáté jídlo neodebral, nezaplatil a odešel, druhý své jídlo zaplatil a zkonzumoval. Obsluha chtěla útratu prvního z nich zaplatit právě po něm. Hlídka obsluze vysvětlila, že na toto nemá nárok a k žádnému protiprávnímu jednání nedošlo. Dále jí bylo doporučeno nechat si zaplatit potraviny ještě před odběrem, čímž se vyhnou takovéto situaci.

Autor: Ondřej Bukáček

30.12.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Místo do školních lavic vyrazily děti na ryby.
81

OBRAZEM: Ve vodě nežijí jen vodníci

Ilustrační foto

Kam o víkendu za sportem

Salač: Nečekal jsem, že naskočení do rozjetého vlaku bude tak těžké

Jerez (Španělsko) – Tři měsíce od vážného zranění se vrátil boleslavský motocyklový závodník Filip Salač do kolotoče šampionátu mistrovství světa juniorů Moto3. A na vlastní kůži se přesvědčil o tom, že návrat po závodní pauze nebude jednoduchý. „Že se těžko nastupuje do plně rozjetého vlaku jsme věděli, ale že to bude až takhle obtížné jsme nečekali,“ komentuje své španělské účinkování lakonicky sám závodník.

Mladoboleslavský spisovatel obdaroval dětské oddělení

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Předčasně navštívil Ježíšek dětské oddělení Klaudiánovy nemocnice. Již podruhé nemocné děti obdaroval Daniel Porazil, autor knihy o Barum Czech Rally Zlín s názvem Žlutomodrá rally, jež vyšla letos v srpnu. Za peníze z prodeje tohoto knižního titulu zakoupil Porazil dětskému oddělení infuzní pumpu, lineární dávkovač, dva DVD přehrávače a televizi.

Jaroslav Svěcený: Na dovolené jsem byl bez houslí. Ke konci jsem měl absťák

Praha /ROZHOVOR/ – Houslový virtuóz Jaroslav Svěcený tvrdí, že jeho pracovní zápřah nemá dobrý vliv na jeho zdraví. Proto se rozhodl zvolnit, více si vybírat koncertní místa. Když se ale s ním bavíte, říkáte si, jak to muselo vypadat, než zvolnil. Chrlí ze sebe jednu myšlenku za druhou, jeden projekt za druhým. A to si jistě ještě mnohé nápady schovává na příště. Jeho život posledních týdnů zasáhly dvě události. Jednak si po dlouhých letech dopřál s manželkou společnou dovolenou u moře. A pak jeho dcera Julie získala třetí místo na prestižní houslové soutěži. O tom všem jsme si povídali.

Na nový zdroj tepla mohou zájemci získat až 127,5 tisíce korun. Jak na to?

Střední Čechy – Příspěvek už nelze získat na čistě uhelný hotel, ale dotace mohou majitelé domků sloužících k bydlení získat na čtyři rozmanité zdroje tepla: na tepelná čerpadla, na kotle spalující biomasu, na plynové kondenzační kotle a na kotle kombinované (tedy takové, v nichž lze vedle uhlí spalovat i biomasu). K nové vlně kotlíkových dotací ve Středočeském kraji, pro niž je připraveno 502,2 milionu korun, to v pátek přišel říci na krajský úřad ministr životního prostřední Richard Brabec (ANO).

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení