VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bohdan Wojnar: Očekáváme, že výše bonusu letos poroste

Mladá Boleslav - Vedle rekordních prodejů a tržeb byl rok 2015 pro Škodu rekordní i v počtu zaměstnanců

22.3.2016
SDÍLEJ:

Bohdan Wojnar, člen představenstva za oblast řízení lidských zdrojů Škoda Auto.Foto: Škoda Auto

Zatímco předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier hovořil na výroční tiskové konferenci o technických výzvách a budoucnosti značky Škoda všeobecně a Winfried Krause, člen představenstva odpovědný za oblast financí, o úspěšnosti konkrétních modelů a finančních ukazatelích, pro zaměstnance a zájemce o práci v největší české automobilce byla jistě nejzajímavější slova Bohdana Wojnara, člena představenstva, jenž má na starost personalistiku.

Wojnar potvrdil, že rok 2015 nebyl rekordní pouze v počtu vyrobených a prodaných vozů, ale také, co se týče počtu zaměstnanců. Škoda Auto nyní celosvětově zaměstnává 28 500 lidí, svou činností však nepřímo vytváří celkem 180 tisíc pracovních míst po celém světě. V loňském roce řady jejích zaměstnanců rozšířilo tisíc nových pracovníků, letos se odhaduje, že to bude dvojnásobek. Největší příliv nové pracovní síly se očekává do modernizované továrny v Kvasinách.

Právě intenzivní snaha získat pro Kvasiny, kde automobilka vyrábí převodovky, nové lidi, vedl Škodovku k aktivnímu vyjednávání s českými zákonodárci. Tématem společných jednání je například nadregionální spolupráce úřadů práce, státní investice do infrastruktury v regionech navázaných na výrobní závody či podpora mobility pracovní síly. Škoda Auto se snaží iniciovat vytvoření programu umožňujícího trvalé přesídlení lidí, zajišťujícího jim ubytování a také potřebnou infrastrukturu.

Člen představenstva rovněž vyzdvihl vysokou loajalitu zaměstnanců, kteří mají velmi zřídka zaječí úmysly: „Průměrná roční míra fluktuace dosahuje pět procent, což je méně než poloviční hodnota obvyklá v celém odvětví," připomněl Wojnar. Rovněž vyzdvihl způsob, jakým se zaměstnanci osobně podílejí na zkvalitňování práce a efektivity výroby. To doložil 29 tisíci vloni podanými zlepšovatelskými návrhy.

„Ruku v ruce s dobrým výkonem musí jít i odpovídající odměňování," uvedl Wojnar sledovanou otázku mezd a připomněl, že průměrná mzda ve společnosti rostla od roku 2010 o 30 procent. „V roce 2015 jsme vyplatili zaměstnancům bonus, který v průměru překročil 61 500 korun, a také v roce 2016 očekáváme, že tato částka dále vzroste," potěšil Wojnar zaměstnance. Jednání mezi vedením automobilky a zástupci odborů o konkrétních číslech právě probíhá.

Autor: Martin Weiss

22.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Že má kovář Zdeněk Grausam z Úval na Praze-východ zlaté ruce, je známo nejen v širokém okolí. O jeho šikovnosti dobře vědí i filmaři – pro ty již vyráběl třeba zbraně, které se uplatnily při natáčení filmu Bathory. Nebo výstrojní součástky pro natáčení Le
2

Zlaté ruce krotící železo ocenili radní mistrovským titulem

Projekt „Řídím, piju nealko pivo“
5

Pivo při policejní akci dostali všichni. I provinilci

Nekonečných kolon se Boleslav nezbaví roky

Mladá Boleslav – Je ráno a souvislá řada vrnících automobilů se táhne od Sukorad až do centra Mladé Boleslavi. Odpoledne se situace opakuje, pouze v druhém směru. Špička vrcholí kolem 15. hodiny a auta stojí od náměstí Republiky po křižovatku mezi Plazy a Kolomuty. Z parkoviště u obchodního centra Olympia takřka nelze vyjet. Má situace řešení?

Nová stanice bude měřit kvalitu ovzduší v nejvíc zamořených oblastech

Střední Čechy - Středočeši budou mít lepší přehled o kvalitě vzduchu ve svém okolí. Kraj chce nakoupit nové mobilní zařízení, pomocí kterého by nechal monitorovat ovzduší v regionu. Jeho cena vyjde na téměř 1,2 milionu korun.

Pohřešovaná žena byla naposledy viděna v Boleslavi

Mladá Boleslav – Mladoboleslavští policisté pátrají po dvaadvacetileté ženě, jež byla naposledy viděna dne 9. srpna v ranních hodinách v Mladé Boleslavi.

Boleslavský deník hledá fotografy

Mladá Boleslav - Není vám cizí fotoaparát? Rádi fotíte vše, co se kolem vás děje? Pak byste právě vy mohli být našimi spolupracovníky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení