Výsledky týmů basketbalové Auto Škody

Mladá Boleslav - V prvních utkáních nového ročníku II. ligy se boleslavští basketbalisté představili na domácí palubovce proti BC Chrudim a Quanto Svitavy.

5.10.2012

II. liga mužů: Auto Škoda Mladá Boleslav - SvitavyFoto: Jiří Mladý

II. liga mužů

V sobotním utkání proti Chrudimi rozhodla o výsledku utkání třetí čtvrtina, kdy získal soupeř desetibodový náskok. Zvýšená bojovnost a podpora diváků ve čtvrté čtvrtině pak stačila na korigování výsledku.
V neděli, byla na boleslavských hráčích vidět snaha o dosažení lepšího výsledku. Dobrý pohyb po hřišti, úspěšná střelba a agresivní obrana zajistila již v první polovině dvacetibodový náskok. V druhé polovině tým nepolevil a dál pokračoval v nastoupeném trendu. K radosti i hráčů i diváků pak skončilo utkání jasným vítězstvím rozdílem 37 bodů.
Auto Škoda – BC Chrudim 73:78
Boleslav:  Kejmar 18, Jenčík 11, P. Valc 11, Pacovský 9, Skřivánek 8, P. Dvořák 7, J. Valc 7, Frýda 1, Procházka 1.
Fauly: 20:19. Trojky: 2:4. Trestné hody: 20/13 – 23/14.
Auto Škoda – Quanto Svitavy 91:54
Boleslav:  Kejmar 21, Skřivánek 15, Jenčík 13, P. Valc 13, Frýda 11, P. Dvořák 9, J. Valc 6, Pacovský 3, Procházka.
Fauly: 13:14. Trojky: 7:1. Trestné hody: 25/18 – 12/9.

Krajský přebor mužů

Krajský přebor mužů má za sebou první hrací víkend nové sezóny, ve kterém mladoboleslavští basketbalisté narazili na rezervy Kladna a Berouna v utkáních hraném na hřišti svých soupeřů. Oproti loňsku družstvo nezaznamenalo větších změn, pouze Jenčíka vracejícího se do „A" mužstva nahradil Hlaváč a loňský hrající trenér Procházka dal přednost pouze hraní. Z lavičky potom rezervu vede duo čerstvých držitelů trenérské licence Matoušek a Soukup.
Sobotní utkání v Kladně opět potvrdilo vyrovnanost obou soupeřů, kteří se loni v pěti vzájemných zápasech udrželi domácí neporazitelnost. Celý zápas představoval spíše urputný souboj obran než basketbalové krásy a možná díky užšímu kádru hostujícího celku se nakonec radovali kladenští, kteří díky lepšímu závěru vyhráli o šest bodů.
Nedělní utkání v Berouně už přineslo z boleslavského pohledu daleko více radosti. Týmovým pojetím hry a větší „basketbalovostí" dokázali domácí siláky celkem bez problému přehrát. I když poločas byl ještě vyrovnaný, nakonec boleslavští odvážejí z Berouna cenné vítězství o 23 bodů.
Kladno B – Auto Škoda B  41:47
Boleslav:  M. Bušek 13, A. Procházka 9, Soukup 7, Hlaváč 5, Váně 3, Štěpánek 2, Petříček 2, J. Bušek, Švancar.
Beroun B – Auto Škoda B  43:66
Boleslav: R. Procházka 14, Štěpánek, A. Procházka 12, M. Bušek 7, Váně 6, Petříček 5, Soukup 4, Hlaváč 4, Švancar 2, J. Bušek.

Krajský přebor žen

V sobotu, resp. v neděli pokračoval krajský přeboru žen v basketbalu. Hráčky TJ Auto Škoda tentokrát sehrály první utkání na domácí palubovce, kde hostily Basketball Nymburk B a Basket Poděbrady B.
V sobotu je čekal Nymburk B, se kterým měly domácí hráčky z minulosti kladnou bilanci. Hostující tým tvoří mladší hráčky, které se prezentovaly aktivní vytaženou obranou a rychlým basketbalem.
Kromě třetí čtvrtiny se Mladá Boleslav prezentovala dobrou hrou, do utkání se zapojila všechna děvčata a podala kolektivní výkon.
Auto Škoda – Nymburk B 69:44
Boleslav: Antošová 15,  Ondrášiková 13, Dřevová 11,   Kolářová 10, Baboráková 8, Jelínková 4, Chmelová 3, Špotáková 3, Tůmová 2. Čtvrtiny: 22:17, 21:7, 9:10, 17:10. Trojky: 3:4. Šestky: 19/14: 16/11. Fauly: 19:15.

V neděli čekal Mladou Boleslav silnější soupeř, se kterým má vyrovnanou bilanci, Poděbrady B.
Mladá Boleslav zvítězila po boji 59:52 a udržela si domácí neporazitelnost. Přes slabé chvilky, kdy domácí hráčky nedávaly vyložené šance a trápily se v útoku, dokázaly zabojovat a utkání dotáhnout do vítězného konce. Pochvala patří všem hráčkám týmu.
Auto Škoda – Poděbrady B 59:52
Boleslav: Dřevová 12, Ondrášiková 11, Kolářová 8, Baboráková 7, Jelínková 7, Antošová 6, Špotáková 6, Chmelová 2, Tůmová. Čtvrtiny: 10:14, 17:11, 17:19, 15:8. Trojky: 4:1. Šestky: 16/13: 14/7, Fauly: 16:15. ⋌(ant)

5.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Petr Hrdlička, automobilový konstruktér a především duchovní otec Škody Favorit, převzal v pondělí odpoledne z rukou předsedy poslanecké sněmovny Jana Hamáčka pamětní medaili.
34

OBRAZEM: Duchovní otec Škody Favorit převzal pamětní medaili

Hokejisté karlovarské Energie (v zeleném) smázli Benátky rozdílem třídy.
27

OBRAZEM: Mladá Boleslav má lavičku Václava Havla

Mladá Boleslav – Město Mladá Boleslav má od pondělního dopoledne svou lavičku Václava Havla. Ta se nachází před vchodem do Havelského parku. Lavička, kterou paradoxně tvoří dvě židle a stolek, v jehož prostředku je vysazena lípa, slouží mimo jiné jako vzpomínkové místo na osobnost posledního československého prezidenta Václava Havla.