Výsledky týmů basketbalové Auto Škody

Mladá Boleslav - V prvních utkáních nového ročníku II. ligy se boleslavští basketbalisté představili na domácí palubovce proti BC Chrudim a Quanto Svitavy.

5.10.2012

II. liga mužů: Auto Škoda Mladá Boleslav - SvitavyFoto: Jiří Mladý

II. liga mužů

V sobotním utkání proti Chrudimi rozhodla o výsledku utkání třetí čtvrtina, kdy získal soupeř desetibodový náskok. Zvýšená bojovnost a podpora diváků ve čtvrté čtvrtině pak stačila na korigování výsledku.
V neděli, byla na boleslavských hráčích vidět snaha o dosažení lepšího výsledku. Dobrý pohyb po hřišti, úspěšná střelba a agresivní obrana zajistila již v první polovině dvacetibodový náskok. V druhé polovině tým nepolevil a dál pokračoval v nastoupeném trendu. K radosti i hráčů i diváků pak skončilo utkání jasným vítězstvím rozdílem 37 bodů.
Auto Škoda – BC Chrudim 73:78
Boleslav:  Kejmar 18, Jenčík 11, P. Valc 11, Pacovský 9, Skřivánek 8, P. Dvořák 7, J. Valc 7, Frýda 1, Procházka 1.
Fauly: 20:19. Trojky: 2:4. Trestné hody: 20/13 – 23/14.
Auto Škoda – Quanto Svitavy 91:54
Boleslav:  Kejmar 21, Skřivánek 15, Jenčík 13, P. Valc 13, Frýda 11, P. Dvořák 9, J. Valc 6, Pacovský 3, Procházka.
Fauly: 13:14. Trojky: 7:1. Trestné hody: 25/18 – 12/9.

Krajský přebor mužů

Krajský přebor mužů má za sebou první hrací víkend nové sezóny, ve kterém mladoboleslavští basketbalisté narazili na rezervy Kladna a Berouna v utkáních hraném na hřišti svých soupeřů. Oproti loňsku družstvo nezaznamenalo větších změn, pouze Jenčíka vracejícího se do „A" mužstva nahradil Hlaváč a loňský hrající trenér Procházka dal přednost pouze hraní. Z lavičky potom rezervu vede duo čerstvých držitelů trenérské licence Matoušek a Soukup.
Sobotní utkání v Kladně opět potvrdilo vyrovnanost obou soupeřů, kteří se loni v pěti vzájemných zápasech udrželi domácí neporazitelnost. Celý zápas představoval spíše urputný souboj obran než basketbalové krásy a možná díky užšímu kádru hostujícího celku se nakonec radovali kladenští, kteří díky lepšímu závěru vyhráli o šest bodů.
Nedělní utkání v Berouně už přineslo z boleslavského pohledu daleko více radosti. Týmovým pojetím hry a větší „basketbalovostí" dokázali domácí siláky celkem bez problému přehrát. I když poločas byl ještě vyrovnaný, nakonec boleslavští odvážejí z Berouna cenné vítězství o 23 bodů.
Kladno B – Auto Škoda B  41:47
Boleslav:  M. Bušek 13, A. Procházka 9, Soukup 7, Hlaváč 5, Váně 3, Štěpánek 2, Petříček 2, J. Bušek, Švancar.
Beroun B – Auto Škoda B  43:66
Boleslav: R. Procházka 14, Štěpánek, A. Procházka 12, M. Bušek 7, Váně 6, Petříček 5, Soukup 4, Hlaváč 4, Švancar 2, J. Bušek.

Krajský přebor žen

V sobotu, resp. v neděli pokračoval krajský přeboru žen v basketbalu. Hráčky TJ Auto Škoda tentokrát sehrály první utkání na domácí palubovce, kde hostily Basketball Nymburk B a Basket Poděbrady B.
V sobotu je čekal Nymburk B, se kterým měly domácí hráčky z minulosti kladnou bilanci. Hostující tým tvoří mladší hráčky, které se prezentovaly aktivní vytaženou obranou a rychlým basketbalem.
Kromě třetí čtvrtiny se Mladá Boleslav prezentovala dobrou hrou, do utkání se zapojila všechna děvčata a podala kolektivní výkon.
Auto Škoda – Nymburk B 69:44
Boleslav: Antošová 15,  Ondrášiková 13, Dřevová 11,   Kolářová 10, Baboráková 8, Jelínková 4, Chmelová 3, Špotáková 3, Tůmová 2. Čtvrtiny: 22:17, 21:7, 9:10, 17:10. Trojky: 3:4. Šestky: 19/14: 16/11. Fauly: 19:15.

V neděli čekal Mladou Boleslav silnější soupeř, se kterým má vyrovnanou bilanci, Poděbrady B.
Mladá Boleslav zvítězila po boji 59:52 a udržela si domácí neporazitelnost. Přes slabé chvilky, kdy domácí hráčky nedávaly vyložené šance a trápily se v útoku, dokázaly zabojovat a utkání dotáhnout do vítězného konce. Pochvala patří všem hráčkám týmu.
Auto Škoda – Poděbrady B 59:52
Boleslav: Dřevová 12, Ondrášiková 11, Kolářová 8, Baboráková 7, Jelínková 7, Antošová 6, Špotáková 6, Chmelová 2, Tůmová. Čtvrtiny: 10:14, 17:11, 17:19, 15:8. Trojky: 4:1. Šestky: 16/13: 14/7, Fauly: 16:15. ⋌(ant)

5.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Černá skládka mezi Lipníkem a Benátky nad Jizerou.
8

Na černé skládce v lese loví domácí kutilové součástky

Bouřka. Ilustrační foto.
18

Během dne hrozí silné bouřky, výstraha platí do půlnoci

Slíbené peníze pro sestry: kraj schválil postup, jak je zajistit

Střední Čechy – Jak budou postupovat při navyšování platů sester a dalších zdravotnických pracovníků, kteří pracují ve směnném nebo nepřetržitém provozu, rozhodli krajští radní. Reagují tak na nejasnou metodiku dotačního programu Ministerstva zdravotnictví, kvůli které hrozí, že sestry dostanou slíbené peníze navíc opožděně.

Zmrazit houby? Ano, ale nakrátko, radí hygienici

Praha – Možná s tak trochu babičkovskou radou se v pátek obrátili na veřejnost pražští hygienici.

OBRAZEM: Knihovna se přeměnila na malou pevnost

Mladá Boleslav - Městská knihovna Mladá Boleslav se ve středu odpoledne proměnila na malé bojiště. Odpoledne tu patřilo dětem a tatínkům, kteří si společně užili hru inspirovanou Pevností Boyard. Na deseti stanovištích tu plnili zábavné a dobrodružné úkoly, a sbírali tak indicie, které je dovedly až do cíle. Po úspěšném absolvování hry na každého odvážlivce čekala malá odměna.

Lukáš Magera prodloužil smlouvu

Boleslav - Čtyřiatřicetiletý záložník Lukáš Magera podepsal novou smlouvu v FK Mladá Boleslav s platností do 30. června 2019. V Mladé Boleslavi je od léta 2012 a od té doby v pěti soutěžních ročnících nastřílel 32 gólů v české lize, 8 gólů v českém poháru a 4 góly v předkolech Evropské ligy.