Oba vítězné celky čekají nyní boje v kvalifikaci o II. ligu, samozřejmě, pokud budou mít oddíly zájem. Často se v posledních letech stává, že vítězové krajských přeborů pro nezájem hrát II. ligu ani do kvalifikačních bojů nenastoupí.

Soutěž mužů nakonec suverénně vyhráli muži Kaučuku Kralupy, které sice v posledním dvoukole jedno utkání ve Všechlapech prohrály, přesto se staly nejlepším týmem v přeboru s osmibodovým náskokem před dvojicí Tuchlovice, Dobřichovice B. Jak už jsme se ale zmínili v úvodu, druhé místo Tuchlovic a třetí Dobřichovic není jisté. Před ně se může posunout po úspěšné dohrávce Benešov, pro něhož by to byl velmi dobrý úspěch.

Trošku jiná situace byla na čele přeboru žen, který ovládly volejbalistky Rakovníka. Ty zakončily sezonu bez jediné ztráty setu, i když hostily třetí Komárov. Plný bodový zisk si naposledy připsaly i volejbalistky Příbrami, i když se v posledním utkání v Mělníku dost na vítězství nadřely. Porážka Komárova nakonec bez jediného zisku setu však zisk třetí pozice nemohla ohrozit. K tomu by potřebovaly Benátky nad Jizerou doma Benešov dvakrát porazit, ale nakonec se tak stalo jen jednou.

Pětici elitních týmů doplnila Lysá n. L., která v posledním dvoukole byla soupeřkami v Kralupech, kde úvodní zápas nečekaně prohrála bez zisku jediného setu.

Přebor I. třídy – muži
35. a 36. kolo:
Tuchlovice – SKP Nymburk 3:0, 3:2, Všechlapy – Kralupy 3:1, 1:3, Čelákovice – Mělník 3:0, 2:3, Dobřichovice B – Benešov 3:1, 3:0.

Přebor I. třídy – ženy
VK Rakovník – So Komárov 3:0, 3:0, VK Tuchlovice – AŠ Mladá Boleslav 0:3, 1:3, EMĚ Mělník – Baník Příbram 0:3, 2:3, Kaučuk Kralupy – Sn Lysá n. L. 3:0, 2:3, VK Karbo Benátky n. J. – So Benešov 1:3, 3:0.

1. Rakovník 36 34  2  105:33   70
2. Příbram 36 27  9   94:44   63
3. Komárov 36 22 14   77:60   58
4. Benátky n. J. 36 21 15   80:69   57
5. Lysá n. L. 36 18 18   69:68   54
6. Mělník 36 17 19   66:68   33
7. Benešov 36 16 20   68:69   52
8. AŠ Mladá Boleslav 36 14 22   60:78   50