Benátky - Kladno 0:3

V utkání volejbalové extraligy mužů za Benátky nastoupila celá lavička, Kladno hrálo téměř v kompletní sestavě. Od toho se odvíjelo i celé utkání. Lídr soutěže si bez sebemenšího zaváhání odvezl plný počet bodů bez ztráty jediného setu.

Vstup do utkání vyšel Kladnu na výbornou po esu Skladaného (2:7), kdy se hosté odpoutali od Benátek na pět bodů a svůj náskok postupně kvalitním blokem a nekompromisním podáním zvyšovali až do prvního setbolu (19:24). Ten se Benátkám podařilo Michálkem 3x odvrátit, ale na trojblok Kladna již Ondra nestačil a hosté se ujali vedení 1:0 na sety.

Ve druhém setu se domácí dostali po dvou nevynucených chybách kladenského Böhma (2x chyboval na útoku) do jednobodového náskoku (9:8), vše si ale Böhm nahradil při podání. Benátky velmi těžko přijímají smečované podání a útok z hlavního kůlu zastavuje 2x blokem Svoboda a hosté opět bodově ujíždějí (9:11). Michálek ještě přímým bodem z podání vyrovnává stav ve druhém setu (11:11), ale na další bodový nástup Kladna již Benátky nestačí odpovědět a Kladno velmi rychle bodově ujíždí k prvnímu setbolu (13:17, 16:24). Ten za Benátky odvrací Němeček, který musel opustit svůj tradiční post libera, ale druhý Kladno proměňuje a již vede 2:0 na sety.

Úvod třetího setu patřil Benátkám, kterým se daří v poli a na útoku a během dvou postavení se ujímají vedení 5:2 na body. Velmi těžko získaný náskok domácí ztrácejí při podání Skladaného (5:7). Kladno získává dobře postavenou obranou na síti dvoubodový náskok, který si udrží do stavu 12:14. Druhá rozhodující vlna bodů ve třetí sadě přichází opět při podání Skladaného, který esem zvyšuje již na 12:17 a o osudu utkání je předem rozhodnuto. Po ulívce benáteckého hráče do sítě Kladno získává svůj první mečbol. Benátky ještě dostávají šanci po zkaženém podání Kladna, ale na dobře sehraný útok středem (Skladaný – Sobotka) již domácí obranu nenašli a je rozhodnuto. Jenom škoda velké marodky domácího týmu. Zaplněná hala by si určitě zasloužila vyrovnanější partii obou družstev.

Řekli po utkání:
Benátecký trenér Miroslav Malán: "V dané situaci, kdy máme hráče zraněné a nemocné, další si během samotného utkání na něco stěžovali, jsme odehráli, na co jsme v dané situaci asi měli. Bohužel na Kladno to nestačilo."
Kapitán Benátek Marek Dlouhý: "Bylo vidět, že Kladno je na špičce tabulky, přehrálo nás ve všem, hlavně kvalitním servisem."
Trenér Kladna Jindřich Licek: "Měli jsme spíš co dělat se svojí koncentrací. Jsem rád, že jsme to odehráli alespoň na této úrovni a že se to podařilo. Ze začátku to vypadalo jednoznačně. Po příchodu Ondry Michálka se to vyrovnalo, myslím si, že byl nejlepším hráčem domácích. Většinou to všechno přes Michálka táhli. Celkově ale bylo utkání jednoznačné."

Sestava Benátek: Nahrávka – Řezníček, smečaři Stefan a Vampola, blok Rydval a Starý, univerzál Stanke, libero: Fijala, střídali: Michálek a Němeček. Trenérská dvojice Miroslav Malán a Václav Němeček

V předposledním kole základní části hraje Karbo v Českých Budějovicích a doma v Mladé Boleslavi se v posledním kole před play out představí v sobotu 21. února od 17.00 hodin proti ČZU Praha.