V Mariboru probíhá v tomto týdnu Mistrovství Evropy ve sportovní střelbě. A české barvy jsou hodně vidět. A to i zásluhou boleslavského trenéra juniorské reprezentace a asistenta státního trenéra Jana Videckého. Ten vyslal do Slovinska řadu svých svěřenců a nezůstalo jenom u účasti.

Člen oddílu SSK DDM Kolín Filip Nepejchal svou první stříbrnou medaili v kategorii junioři v disciplíně libovolná malorážka 3×40 ran.
Český talent, který 8. července oslavil teprve šestnácté narozeniny a byl nejmladším finalistou, nestačil v této olympijské disciplíně jen na suverénního vítěze Emiliena Chassata z Francie.

Výkonem 1148 v základním závodě obsadil páté místo a postoupil do odpoledního osmičlenného finále. Ve finále střílel velmi dobře a výkonem 446,2 obsadil skvělé druhé místo a vybojoval stříbrnou medaili. Družstvo juniorů ve složení Nepejchal, Špitálský, Nymburský obsadilo krásné páté místo. Právě Nepejchalovým osobním koučem je zmiňovaný Jan Videcký.

Tradičně se dařilo i děvčatům. Adéla Sýkorová se v Mariboru stala mistryní Evropy v neolympijské disciplíně sportovní malorážka na 60 ran vleže. V týmové soutěži spolu s Nikolou Mazurovou a Lucií Švecovou získaly stříbrné medaile, lepší byly jen Němky.

Osmadvacetiletá bronzová olympijská medailistka z třípolohové střelby Sýkorová získala ve Slovinsku první individuální medaili na ME v kariéře. Součtem 623,8 bodu porazila o 2,6 bodu Chorvatku Snježanu Pejčičovou, třetí skončila Julia Karimovová z Ruska (619,4).

V týmové soutěži české družstvo prohrálo s Němkami jen o půl bodu a získalo v Mariboru druhou medaili po úterním bronzu ze sportovní malorážky na 3×20 ran.

Soutěž juniorek přinesla českým barvám dokonce tři medaile, protože soutěž ovládla Nikola Foistová před teprve patnáctiletou Sabinou Thurnwaldovou. Spolu s Kateřinou Kolaříkovou dívky vyhrály soutěž družstev.