Karlovy Vary - Boleslavské basketbalistky postoupily nejrychlejším možným způsobem.

22.3.2010

3. zápas čtvrtfinále Ženské basketbalové ligy: Lokomotiva Karlovy Vary - Slovanka Mladá BoleslavFoto: Deník/Daniel Seifert

BK Lokomotiva Karlovy Vary - Slovanka MB 81:88 PP (22:14, 38:39, 59:58, 75:75)

Slovanka MB pokračuje v krasojízdě po svém přestěhování do Mladé Boleslavi. Po dvou vyrovnaných zápasech v Mladé Boleslavi se tento víkend měly hrát dva zápasy v Karlových Varech. Měly, ale nebudou. Mladoboleslavské hráčky se v úvodu sobotního zápasu nechaly zaskočit nástupem domácích a první čtvrtinu prohrály o 8 bodů. Trenér Štěpánek v těchto chvílích zapojil do hry téměř celou lavičku a zápas se začal lámat. V poločase již vedla Slovanka o bod.

Utkání potom pokračovalo velmi vyrovnaně až do samého závěru. Karlovy Vary vyrovnaly 13 vteřin před koncem základní hrací doby na 75:75. Dvě vteřiny před koncem byla faulována Petra Pospíšilová, neproměnila však ani jeden trestný hod a nastalo pětiminutové prodloužení. V něm již nehrála Lenka Šípová, která si udělala výron kotníku, ale velmi zdatně ji zastoupila její sestra Eva. Slovanka zvládla prodloužení (tak jako koncovky domácích zápasů) velmi dobře a pověstný hřebíček do rakve zasadila domácím právě Eva Šípová.

V tento okamžik mohl manažer Slovanky MB František Chmela zrušit rezervaci ubytování v Karlových Varech. Slovanka MB byla v semifinále ŽBL.

Slovanka MB: Šípová Lenka 18, Šípová Eva 17, Pospíšilová Petra 16, Vodrážková Miroslava 14, Holubová Vladimíra 12, Nezdařilová Hana 11, Dřevová Markéta 0, Kotlanová Eva 0, Novotná Kateřina 0

Karlovy Vary: Magerčiaková Michaela 22, Borecká Irena 13, Větrovcová Lenka 13, DeHaven Kyle Cathleen 10, Hrabáková Katarína 8, Chocholatá Šárka 7, Sedláčková Blanka 6, Eisnerová Jitka 2, Vážanová Martina 0
Trenér René Štěpánek: Tentokrát jsme na zónovou obranu domácích byli dokonale připraveni a když jí domácí nasadili vyrovnali jsme se s ní. Takto důležité a vyrovnané utkání jsem ve své trenérské kariéře nezažil. Děkuji všem hráčkám. Ač jsou proti KV nezkušeným kolektivem , prokázaly obrovskou vnitřní soudržnost. Takto si představuji opravdový team - work.

Manažer František Chmela:
Holky mi tvrdily, že nemám zamlouvat žádné ubytování a že ještě v sobotu večer budeme slavit v restauraci U Měšťáku v Mladé Boleslavi. Ubytování jsem zamluvil, ale ony o tom nevěděly. Je to obrovský úspěch a velké poděkování patří všem sponzorům a hlavně divákům, kteří v mladoboleslavské sportovní hale vytvářejí opravdu domácí prostředí.

22.3.2010 VSTUP DO DISKUSE

Pohřešovanou ženu našli na Benešovsku. Naštěstí je v pořádku

Že má kovář Zdeněk Grausam z Úval na Praze-východ zlaté ruce, je známo nejen v širokém okolí. O jeho šikovnosti dobře vědí i filmaři – pro ty již vyráběl třeba zbraně, které se uplatnily při natáčení filmu Bathory. Nebo výstrojní součástky pro natáčení Le
2

Zlaté ruce krotící železo ocenili radní mistrovským titulem

Pivo při policejní akci dostali všichni. I provinilci

Stará Boleslav – Hosteska rozdávala plechovky s pitím a jednorázové testery na alkohol, policejní uniformy zase pokuty. Tak se podle čtvrteční informace policistky Evy Hašlové z územního odboru středočeské policie pro Prahu-venkov: Východ vyvinula akce uspořádaná v rámci již tradičního preventivního projektu nazvaného Řídím, piju nealko pivo. Policisté zastavovali řidiče ve středu ve Staré Boleslavi; na silnici druhé třídy vedoucí od pražské Vinoře na Benátky nad Jizerou.