V sobotu proběhl v dobrovické sokolovně šachový turnaj 8. Dobrovický rapid. Turnaj je součástí Grand Prix České republiky v rapid šachu jednotlivců.

Pořadatelé z Šachklub města Dobrovice uvítali historii turnaje největší počet účastníků 154. Sál dobrovické sokolovny byl tak téměř zcela zaplněn. Turnaj se hrál švýcarským systémem na devět kol, tempem dvacet minut na partii pro každého hráče.

Vítěz turnaje, IM (mezinárodní mistr) Zoltan Hajnal z maďarského klubu SC Füzesabony, si zapsal v prvních šesti kolech samé výhry a tak mu k celkovému prvenství stačilo v závěrečných kolech své partie zremizovat.

Na 2. místě skončil GM (velmistr) Miloš Jirovský z Šk Rapid Pardubice a 3. příčku obsadil FM (fide mistr) Jiří Kočiščák z Šk Geofin Ostrava, vedoucí hráč průběžného pořadí série Grand Prix ČR.

Z mladoboleslavských hráčů získal nejlepší umístění, 17. místo Pavel Mudra Šk Sokol Bakov nad Jizerou. Ten v 5. kole zvítězil nad dvojnásobným vítězem předchozích ročníků turnaje IM Vojtěchem Plátem z Třince.

Pořadí: 1. Zoltan Hajnal, 2. Miloš Jirovský, 3. Jiří Kočiščák, 4. Pavel Jirovský, 5. Vojtěch Plát.