Benátky - Ústí 3:0

(14, 23, 29, 88 minut, 420 diváků)

Hosté přijeli do Mladé Boleslavi v pozměněné sestavě. Na libero nastoupil patriot týmu Bican a jeho místo na smeči nahradil Mizerák. Naproti tomu trenér Miroslav Malán se mohl opřít o základní šestku, která v týdnu dokázala vydolovat důležité body na ČZU v Praze. První set byl od úvodních míčů v režii s chutí hrajících Benátek. K prvnímu technickému oddechovému času odcházeli domácí hráči s velmi slibným náskokem pěti míčů (8:3) po esu kapitána Dlouhého. To se ústecký kapitán Moník nedohodl při příjmu s Mizerákem a darovali domácím zadarmo bod. Po oddechovém času se sice hostům podařilo snížit dvěma body, ale potom zaúřadoval 209 cm vysoký hráč Benátek Starý a Benátky opět bodově odskočily (10:5). Ani oddechový čas trenéra hostí nezastavil další příděl bodů na straně Benátek. Těm se podařilo zvednout i neuvěřitelně těžké míče a hosté z beznaděje často mířili do autu.První setbol získal Dlouhý dalším svým esem již za stavu 24:12.

Ve druhém dějství se za stavu 11:11 podařilo domácím zásluhou kvalitního bloku (Starý – Dlouhý) a úžasným polem (Němeček) odskočit o čtyři bodíky (15:11). Ústí v závěru při Simarově podání dokázalo snížit, respektivě vyrovnat na 23:23. Lví podíl na vyrovnání měl střídající Mooz, který byl v této fázi utkání v útoku naprosto bezchybný. Přesto koncovka setu patřila domácím, když o tom rozhodly dva slepené body rozhodly.Třetí set byl neuvěřitelně vyrovnaný až do nekonečně dlouhé koncovky. Jenom Ústí si dokázalo získat tříbodové vedení ale od stavu 11:11 po autu Šomka se obě družstva hlídala až do prvních setbolů. Ústí se dostalo do jednobodového náskoku za stavu 20:21 a ten si udrželo až do prvního setbolu, Starý rychlíkem první hrozbu ztráty setu odvrací. Ústí dokázalo získat ještě další tři setboly v řadě po bezchybné hře na útoku. Benátky se poprvé dostaly k setbolu po těsném autu. Třetí set za Benátky proměnila legenda českého volejbalu, nahrávač Řezníček, když jednoblokem zastavil ústeckého smečaře na hlavním kůlu a velmi slušně zaplněná boleslavská hala vybuchla nadšením.

Řekli po utkání:

Kapitán Benátek Marek Dlouhý: „Dnes jsme zaslouženě zvítězili, i když jsme si zbytečně zkomplikovali dobře rozehraný zápas ve třetím setu“.

Trenér Benátek Miroslav Malán: „Myslím si, že jsme hráli velmi dobře, hlavně ze začátku. Hráli jsme velmi dobře v mezihře, což se nám často nestává. U vykrývaných balónů a u míčů zadarmo jsme hráli velmi přesně, a tam jsem byl velmi spokojen. Potom jsme si ale malinko odpočinuli a měli jsme s pozměněnou sestavou Ústí problémy. Se štěstím jsme vyhráli třetí set“.

Sestava Benátek – nahrávka Řezníček (3 body), smečaři Stefan (11) a Metelka (12), blok Michálek (8) a Starý (9), univerzál a kapitán týmu Dlouhý (15),

libero: Němeček, střídali: Jokl, Rydval, připraveni byli: Stanke, Fijala a Vampola. Trenér Miroslav Malán

Nyní čeká benátecké volejbalisty aprílové utkání. V dalším kole play out přivítají ve středu 1. dubna od 18 hodin ČZU Praha.