Benátečtí volejbalisté uhráli v Praze veledůležité body

Praha/ Na palubovce ČZU Praha se v play-out volejbalové extraligy mužů odehrála pětisetová bitva.

20.3.2009

Kooperativa extraliga volejbalu: VK Karbo Benátky - ČZU PrahaFoto: PPNA/František Stýblo

Benáteckým volejbalistům se v hale na ČZU daří. V základní části extraligy mužů v TV utkání zvítězili 3:0 a ve čtvrteční podvečer, ve třetím kole play out v dvouhodinovém dramatu zvítězili 3:2 na sety a připsali si veledůležité body k záchraně extraligy v Benátkách.

ČZU Praha : VK Karbo Benátky
2 : 3 (21,-18,24,-22,-8), 108 minut, 108 diváků

Vstup do utkání nevyšel Benátkám určitě dle jejich představ. Horší příjem a tím i velmi těžké úlohy smečařů nahrávaly domácím blokařům, kteří získali pro svůj tým osm bodů (19:11). Až v koncovce se hosté rozehráli k velmi dobrému výkonu a vysoké manko bodů mizelo jak pára nad hrncem. Bohužel už bylo velmi pozdě a ani dvě esa Michálka v závěru ztrátu prvního setu neodvrátily.

Druhý set již začali hosté daleko lépe. Michálkovi se stále daří na podání a na bloku se vyznamená Pavel Starý a Metelka. Odměnou je velmi slušný náskok hned v úvodu setu (7:11). Při dalším postavení Benátky opět ujíždějí o dalších pět bodů (8:16) a získávají velmi slušný bodový náskok, který by měl stačit pro klidné dokončení setu. Bohužel po druhém technickém oddechovém času se domácím začíná dařit v poli a na útoku středem a snižují na rozdíl pouhých čtyř bodů (12:16). Až po oddechovém čase benáteckého trenéra Malána kazí hráč domácích Zita podání. Benátky po zkaženém podání opět začínají hrát svoji pestrou hru středem sítě založenou na přesné mezihře, která usnadňuje nahrávači Řezníčkovi rozebírat obranu domácích. Koncovka na sebe nenechala dlouho čekat. Vampola jednoblokem zastavuje smečaře z vedlejšího kůlu a hosté mají první setbol (16:24). Domácí korigují nepříznivý stav ještě dvěma úspěšnými míči, ale potom střídající domácí Široký kazí své podání a je vyrovnáno 1:1 na sety.

Třetí set byl velmi vyrovnaný až do druhého technické oddechového času (16:15 pro domácí). Po oddechovém čase Dlouhý vyrovnává na 16:16 Steffan esem, Michálek a Metelka blokem přidávají další tři bodíky a Benátky jsou ve vedení (16:19). První setbol Benátky získávají krásnou zalívkou Starého za stavu 22:24, bohužel ale je to poslední bod pro hosty v tomto setu. Golštajn rychlíkem odvrací první setbol, Záleského eso a dva nečekané bloky maličkého nahrávače Rossembauma ukončují třetí dějství ve prospěch domácích.

Čtvrtý set byl z obou stran velice opatrný, hlavně na útoku se snažili hrát smečaři bez chyb a stav byl vyrovnán až do stavu 12:12. To se ale nedá říci o podání. Tolik zkažených podání se jen tak nevidí. ČZU zkazilo pět a Benátky dokonce šest podání. Až při plachtivým podání Starého začínají mít Benátky bodově navrch a když se přidá i přesné a tvrdé podání Steffana je tu pětibodový náskok (15:19), který pravidelným otáčením zajistí hostům vyrovnání na 2:2 na sety.

Tie break patřil jednoznačně Benátkám. Domácí nahrávač Rossembaum kazí podání a zadarmo daruje Benátkám první bod. Benátecký Řezníček přechází ze svého tradičního skákaného podání na plachtu a slaví s ní nevídaný úspěch. Pražané nedokážou přesně přijmou a smečaři z nouzových nahrávek narážejí na dobře připravenou obranu Benátek (Michálek – Steffan), nebo jejich útoky končí mimo hrací plochu a z ničeho nic Benátky vedou 0:6 na body. Domácí jsou vývojem rozhodující sady tak zaskočeni, že dokonce kazí třikrát za sebou servis (2:8, 3:9, a 4:10) a velmi hostům usnadňují dokončit vítězně utkání. První mečbol utkání získává Michálek, když přijímající domácí hráč dovoluje zaútočit hned na první za stavu 6:14. Domácí Zita se snaží ještě solit podání a dokonce osmý bod získává přímým bodem, ale vše bere na sebe benátecký kapitán Marek Dlouhý a z vedlejšího kůlu velmi tvrdě po lajně ukončuje pětisetovou bitvu pro Benátky.

Řekl po utkání:
Benátecký trenér Miroslav Malán: "Bylo to na můj vkus příliš nervózní utkání. Zvítězil ten, kdo udělal méně chyb. Měli jsme určitě vyhrát třetí set, kdy jsme měli dva setboly. Ale zaplať Pán bůh, že jsme to dotáhli v tie breaku do vítězného konce. Tie break byl již jednoznačný."

Sestava Benátek:nahrávka Řezníček (2 body), smečaři Stefan (7) a Metelka (16), blok Michálek (17) a Starý (13), univerzál a kapitán týmu Dlouhý (20), libero: Němeček, střídali: Jokl, Vampola (1), Fijala a Rydval. Trenér Miroslav Malán.

Již zítra pokračuje dalším kolem play out naší nejvyšší volejbalové ligy. Benátky přivítají v boleslavské hale SK Volejbal Ústí nad Labem. Mistrovské utkání začíná od 17 hodin a pro benátecké diváky je opět připraven autobus s tradičním časem odjezdu hodinu před utkáním a zastávkami Na burze atd..

ZDENĚK ŠOLC

20.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Děti z divadelního tábora navštívili ranč na Blatech.
39

OBRAZEM: Pohádkový statek na Blatech: Chovají zde i lamy alpaky

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Češi milují skotské hry a irskou whisky, víc jí vypijí jen v USA

Sychrov – Kilty, dudy, skotští siláci a samozřejmě i skotská whisky či národní lahůdka zvaná haggis. A také skotská, irská či keltská hudba. Rekordy a autoveteráni. To všechno zažijí i letos účastníci tradičních skotských her na zámku Sychrov. Začínají už dnes neoficiálním programem na nádvoří zámku, který odstartuje ve 20 hodin výukou skotských tanců.

Festival u Mácháče i letos doprovodí policejní manévry

Českolipsko – Celní správa, dopravní i říční policie a toxi tým se o víkendu zaměří na návštěvníky festivalu Mácháč. Nebudou chybět ani hlídky se samopaly.

V cestě za prvním triumfem stojí Liberec

Mladá Boleslav – Už to zlomte! Fotbalisty Mladé Boleslavi čeká zítra čtvrté kolo HET ligy, před domácími fanoušky přivítají Liberec. Svěřenci trenéra Dušana Uhrina mladšího už nutně potřebují zabrat, prožívají totiž jeden z nejhorších startů za poslední léta.

Letní projekce nevymizely, promítalo se i v historické faře

Boleslavsko /INFOGRAFIKA/ - Letní kina, jejichž projekce patřily dlouhá desetiletí k prázdninové zábavě, pomalu zanikají. Může za to nezájem lidí, ale i technická náročnost, která zamezuje provozovatelům promítat nové filmy. Přesto se o prázdninách ve Středočeském kraji stále najdou místa promítání pod širým nebem, kde se lidé baví.