Sokolící si libují v dramatických koncovkách

Mladá Boleslav/ Domácí florbalisté opět udělali ze selanky drama.

29.1.2009

Únik boleslvského obránce Štěpána Slaného (vpravo) brankou neskončil.Foto: Martin Neužil

Ml. Boleslav – Liberec 4:3

V utkání extraligy florbalu dvou sousedů v tabulce se opakoval scénář z minulých kol. Domácí si vybudovali bezpečný tříbrankový náskok, ale nakonec získali všechny body v dramatické koncovce.

Oba týmy začaly hodně opatrně a pokud došlo na obou stranách k ohrožení branky, byli na místě oba výtečně chytající gólmani. Jedinou branku zaznamenali domácí v polovině první části Pavlem Bouškou.

Ve druhé třetině Sokol přidal dvě branky a zdálo se být rozhodnuto. Jenže nepochopitelné vyloučení domácího Ivo Veselého a následná branka v přesilovce Křenka posadila hosty na koně. Ti dokázali ještě snížit V. Krupičkou na rozdíl jediné branky a zápas tak čekal na své rozuzlení v závěrečné třetině.

Důležitý čtvrtý gól domácích dal Voborník po přihrávce Pavla Boušky a vypadalo to, že domácí utkání v klidu dohrají.

Jenže chyba při střídání domácích umožnila nikým nekrytému Kluchovi opět snížit na rozdíl branky. V závěru se hosté snažili o vyrovnání při power–play, ale neuspěli. Naopak, dvakrát mohli inkasovat do prázdné branky.

Domácí vítězstvím zvýšili bodový rozdíl s Libercem na pět bodů.

Branky: 10. P. Bouška, 25. Fojta, 30. J. Bouška, 54. Voborník – 32. Křenek, 34. V. Krupička, 56. Klucho. Rozhodčí: Janoušek, Černý. Vyloučení: 0:2. Využití: 0:1. Diváci: 240. Třetiny: 1:0, 2:2, 1:1.

Ml. Boleslav: Koráb – Hašek, P. Bouška, Novotný, Ekl, V. Veselý, Voborník, Pánek, Cvrček, J. Bouška, Kadlec, Janeček, Tůma, Slaný, J. Veselý, Fojta.