Sestry Hojsákovy kralovaly plavání v Lounech

Louny - Boleslavskému družstvu chyběly Pažoutová s Novákovou.

24.11.2009

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Petr Syrovátka

Na startovní bloky 7. ročníku Lounského poháru vystoupili plavci dvaceti klubů. Boleslavské družstvo postrádalo Kristýnu Pažoutovou a Martinu Novákovou a právě absence těchto dvou závodnic rozhodla o těsné porážce v soutěži družstev od Teplic.

Nejlepší plavkyní poháru se po zásluze stala dvanáctiletá boleslavská juniorská reprezentantka Jolana Hojsáková. Zvítězila na 200 metrů kraul časem 2:14,5 a přiblížila se oddílovému rekordu Kristýny Pažoutové.

Vysokou kvalitu měl i její čas 1:02,2 na kraulové stovce. Další vítězství vybojovala boleslavská plavkyně v závodech na 50 metrů kraul (29,3), na 50 metrů znak (34,5) a na 200 metrů polohově (2:36,5). Těsně podlehla žatecké Svěcené na znakové stovce.

Čtyři prvenství pro Auto Škodu vyplavala Klára Hojsáková. Vyhrála závody na 200 metrů polohový závod (2:31,1), na 100 metrů kraul (1:04,0), 50 metrů prsa (37,5) a 100 metrů prsa (1:20,1). Jako třetí dohmátla na motýlkové padesátce.

Žáková předvedla výrazné zlepšení na 100 metrů prsa (1:23,3) a ve své kategorii byla nejrychlejší. Zvítězila i na poloviční trati.

První místo vyplaval Jan Maděra na 50 metrů znak, na druhém místě skončil o rok mladší Šitler, který na znakové stovce dokonce Maděru porazil a skončil třetí.

Polohovkář Dragoun potvrdil svou třídu a v osobním rekordu 2:32,1 vybojoval druhé místo. Na stejné umístění dosáhl překvapivě na 100 metrů znak. Dvě třetí místa získala Křivanová, jedno třetí místo vyplavala Šoutová.

Z ostatních plavců Auto Škody, kteří nedosáhli na medailová umístění, zaujali Král časy 2.24,6 na 200 metrů polohově, 50 metrů znak (30,5) a 50 metrů kraul (31,7).

Tréninkovou píli zúročila Petra Zemanová na tratích 200 metrů kraul (2:39,4), 100 metrů prsa (1:36,1), 50 metrů motýlek (40,5), 100 metrů kraul (1:15,1), 50 metrů znak (40,8) a 200 metrů polohově (3:05,5). Němcová zaplavala rychle pouze padesátky.

OLDŘICH KŘÍŽEK

24.11.2009 VSTUP DO DISKUSE

Plněný patizon

Škola vaření: co s patizonem, zeleninou ve tvaru létajícího talíře?

Park Štěpánka v Mladé Boleslavi.
25

OBRAZEM: I taková je Štěpánka

V září se bude v Boleslavi sportovat zadarmo

Mladá Boleslav - V rámci Týdne sportu zdarma, který se uskuteční ve dnech 18. až 24. září v Mladé Boleslavi, budou moci lidé navštívit nejrůznější sportoviště ve městě, a to zcela bezplatně.

KRÁTCE: Na Putně poteče whiskey

Boleslavsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Patříš k plotně! slyšela další fotbalová rozhodčí

Střední Čechy – Nejvyšší fotbalová soutěž řešila podobný skandál loni na podzim a byl z toho pořádný poprask, když sparťané Vácha s Koubkem poslali po utkání v Brně rozhodčí Ratajovou k plotně. Obdobný a ještě daleko drsnější výrok na adresu ženy s píšťalkou měl ve druhém kole soutěží padnout také ve středočeském fotbale.