Ml. Boleslav – Ostrava 7:6

Domácí florbalisté nastoupili ve zbrusu nových dresech s logem nového sponzora Billy Boy, ale roli jasného papírového favorita v utkání, které přímým přenosem přenášela Česká televize, zdaleka nepotvrdili. Nakonec museli vzít zavděk jednobrankovým vítězstvím.

Už v první třetině měli boleslavští florbalisté potíže překonat solidní soupeřovu obranu. Naopak na druhé straně musel několikrát prokázat své umění brankář Koráb.

Na první branku čekali domácí až do 18. minuty, kdy se po přihrávce agilního Slaného dostali do vedení domácí brankou Brychcy. Tím však byl brankový příděl v úvodní třetině vyčerpán.

Ve druhé třetině se nejprve gólově prosadil domácí Cvrček, ale hosté snížili gólem Hanice. Boleslav krátce poté zvýšila své vedení Vojtěchem Veselým a šla do závěrečné části s dvoubrankovým vedením.

Když hned v úvodu třetí třetiny zvýšil Pavel Bouška na 4:1, zdálo se být rozhodnuto. Jenže hosté nerezignovali a dvěma góly v jedné minutě se vrátili do hry. Novotný a Slaný však zvýšili na 6:3 pro domácí a zdálo se, že domácí v klidu dotáhnou výhru do konce.

Jenže Ostrava dvakrát udeřila a zápas zdramatizovala. Jiří Bouška v době, kdy hráli hosté power–play dal sedmý gól domácích, ale při následném oslabení se ještě prosadil ostravský Skácel a opět snížil na rozdíl branky.

Ještě štěstí, že hostům už nezbyl čas, aby se pokusili vyrovnat, a tak domácí nakonec jednobrankové vítězství uhájili.

Branky a nahrávky: 18. Brychca (Slaný), 35. Cvrček (Novotný), 37. Vojtěch Veselý (Pavel Bouška), 41. Pavel Bouška (Fojta), 47. Novotný (Ivo Veselý), 55. Slaný (Novotný), 60. Jiří Bouška (Pavel Bouška) – 37. Hanic (Daniš), 45. Curney (Polášek), 45. Machala (Robenek)56. Skácel (Polášek), 60. Žydel, 60. Skácel (Polášek). Rozhodčí: Rytnar, Vidlák. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 370. Třetiny: 1:0, 2:1, 4:5.

Nejlepší hráči: Petr Skácel (Ostrava), Štěpán Slaný (Ml. Boleslav).

Ml. Boleslav: Koráb – Ciseslar, Pavel Bouška, Novotný, Ekl, Heczko, Vojtěch Veselý, Cvrček, Jiří Bouška, Kadlec, Procházka, Brychca, Slaný, Ivo Veselý, Fojta.

Ostrava: Hudec – Klapita, Machala, Skácel, Krzyžánek, Žydel, Posselt, Hanic, Jan Daniš, Curney, Polášek, Robenek, Jalečka, Tomáš Daniš, Sedlák.

Názory trenérů:

Jan Holovka, Ostrava: „Při pohledu na konečný výsledek nás může mrzet ten velký počet osobních chyb v rozehrávce, kterými jsme jednoduše darovali vítězství soupeři.“

Jiří Stožický, Ml. Boleslav: „Zápas byl vyrovnaný až do konce díky tomu, že když jsme dostali hru pod kontrolu, tak jsme udělali chyby, jejichž vinou se soupeř dostával stále do hry.“

UPOZORNĚNÍ: Kopírování článku zakázáno! Právní oddělení VLP, a. s., největšího novinového vydavatelství v ČR, již sleduje každý pokus o krádež publikovaných článků na www.denik.cz.