Boleslavští judisté si přivezli z Prahy tři medaile

Praha - Zlatá medaile zdobila Jana Staňka, stříbro pak staršího žáka Jakub Göröga, Šifaldu bronz.

18.5.2010

Boleslavský judista Petr Šifalda (vlevo) vybojoval na turnaji v Praze bronzFoto: Miroslav Staněk

Univerzitní sportovní klub Praha byl pořadatelem mezinárodního turnaje v judu – Pražský pohár.

Turnaj se konal ve sportovní hale Folimanka a jeho sportovní úroveň byla vynikající. Boleslavská čtyřčlenná výprava si odvezla hned tři medaile.

Soutěž začal neúspěšně dorostenec Zbyněk Flídr (do 55 kg), když prohrál ve vyřazovacích bojích.

Ještě dopoledne zachránil boleslavskou reputaci dorostenec Jan Staněk (do 90 kg), který nenašel v Praze přemožitele, s přehledem vyhrál svou váhovou kategorii a po právu si odvezl zlatou medaili.

Další medaili, bronzovou, přidal svým výborným výkonem dorostenec Petr Šifalda (do 81 kg). Ve strhujícím zápase zaváhal před koncem normálního času a uteklo mu tak stříbro.

Sérii medailí pro Auto Škodu doplnil o stříbrnou starší žák Jakub Görög (do 73 kg), který prošel na výbornou celým turnajem a zaváhal až ve finálovém boji.

Tento turnaj byl výbornou přípravou na 2. kolo dorostenecké ligy a mistrovství republiky družstev starších žáků, které boleslavské borce čekají ještě před prázdninami.

MIROSLAV STANĚK

18.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Černá skládka mezi Lipníkem a Benátky nad Jizerou.
8

Na černé skládce v lese loví domácí kutilové součástky

Bouřka. Ilustrační foto.
18

Během dne hrozí silné bouřky, výstraha platí do půlnoci

Slíbené peníze pro sestry: kraj schválil postup, jak je zajistit

Střední Čechy – Jak budou postupovat při navyšování platů sester a dalších zdravotnických pracovníků, kteří pracují ve směnném nebo nepřetržitém provozu, rozhodli krajští radní. Reagují tak na nejasnou metodiku dotačního programu Ministerstva zdravotnictví, kvůli které hrozí, že sestry dostanou slíbené peníze navíc opožděně.

Zmrazit houby? Ano, ale nakrátko, radí hygienici

Praha – Možná s tak trochu babičkovskou radou se v pátek obrátili na veřejnost pražští hygienici.

OBRAZEM: Knihovna se přeměnila na malou pevnost

Mladá Boleslav - Městská knihovna Mladá Boleslav se ve středu odpoledne proměnila na malé bojiště. Odpoledne tu patřilo dětem a tatínkům, kteří si společně užili hru inspirovanou Pevností Boyard. Na deseti stanovištích tu plnili zábavné a dobrodružné úkoly, a sbírali tak indicie, které je dovedly až do cíle. Po úspěšném absolvování hry na každého odvážlivce čekala malá odměna.

Lukáš Magera prodloužil smlouvu

Boleslav - Čtyřiatřicetiletý záložník Lukáš Magera podepsal novou smlouvu v FK Mladá Boleslav s platností do 30. června 2019. V Mladé Boleslavi je od léta 2012 a od té doby v pěti soutěžních ročnících nastřílel 32 gólů v české lize, 8 gólů v českém poháru a 4 góly v předkolech Evropské ligy.