Cyklistický seriál Kolo pro život pokračoval na Ještědu a Alpine Pro – Author Teamu přinesl nevídané medailové žně.

Na stupních vítězů se totiž umístilo hned pět členů týmu. Největší spokojenost panuje pochopitelně s výkonem lídra týmu Václava Ježek, který s přehledem zvítězil v elitní mužské kategorii na dlouhé trati.

Největším nepřítelem závodníků bylo tradičně počasí. Před startem vydatně pršelo a déšť neustal ani po čas závodu.

Pořádně zabrat daly závodníkům i kopce, kterých okolo Ještědu bylo mnoho a v neposlední řadě i bahnité sjezdy, plné vyhazujících rigolů.

Bikeři si opět mohli zvolit ze dvou rozdílně dlouhých tratí – kratší měřila 50 km a delší něco málo přes 80 km, přičemž ta kratší se, vzhledem k počasí, těšila rozhodně větší oblibě, a to i mezi závodníky Alpine Pro – Author Teamu.

Boleslavský Ježek šel do závodu po dvou předchozích vítězstvích s jediným cílem – dosáhnout touženého hattricku. Cíl byl splněn a jezdec týmu Alpine Pro - Author Teamu tak mohlo s radostí popsat průběh závodu: „Podařilo se mi vyhrát závod, takže jsem rád. Odstartovali jsme společně se závodníky na krátké trati, což bylo bezva. Podařilo se mi odjet se závodníky na krátké trati. Udělal jsem si náskok na ty, co jeli za mnou, a když jsem odbočil na dlouhou trať, tak jsem se snažil jet si svůj závod, aby mi nedošly síly. Chtěl jsem také dobře potrénovat, a to si myslím, že se mi povedlo. Trať byla dost extrémní, hodně vody, ke konci byly sjezdy na blátě, proto jsem musel dávat pozor, aby se mi nic nestalo,“ popsal závod vítězný Ježek.

Skvělé druhé místo na dlouhé trati obsadil Michal Plesník. „Jelo se mi tak všelijak. V týdnu jsem se byl rozjet na Lopatárně, a tam jsem cítil, že by to mohlo jít, a tak jsem to chtěl tady prodat. Na rozdělené trati jsem chtěl jet v první skupině tak, abych potom nemusel jet sám. To se mi nepodařilo, protože pod můstky mi odskočil Venca Ježek, naopak já jsem ujel Sváťovi Janečkovi z týmu Auto Volvo Hase. Proto jsem zbytek závodu jel už sám a udržoval si své tempo. Nevěděl jsem, jestli mám na Sváťu počkat, nebo jestli se mu naopak mám snažit ještě víc ujet. Nakonec jsem zvolil takové celkem pohodové tempo, akorát asi okolo šedesátého kilometru jsem měl malou krizičku. Ty roviny tam byly prostě nekonečné a hrozně mě to bolelo. Ke konci závodu na louce už jsem zase dostával křeče. Na dohled mě dojel Sváťa, ale v technice na konci jsem si věřil a nakonec jsem to na to druhé místo dotáhl. Jsem spokojený a doufám, že výkonnost udržím i v Karlových Varech.“

Dlouhou trať absolvoval ještě hostující závodník týmu Jan Novota, který dojel celkově čtrnáctý a pátý v kategorii do 29 let. Martin Turner dojel celkově 21. (8. v kategorii) a Vlastimil Hájek 30. (11. v kategorii).

Na krátké trati zvítězil v kategorii mužů do 29 let Jan Strož, Jana Kábrtová obsadila v kategorii žen do 29 let druhé místo a celkově v ženách místo třetí a Jan Matějka dojel v kategorii do 39 let druhý. Špatně si nevedl ani 26. celkově Martin Řehák (12. v kategorii), Ladislav Šulc dojel po defektu 51. (16. v kategorii), Jaroslav Rys 60. (21. v kategorii), Petr Vrána 95. (29. v kategorii), Tomáš Hanč 111. (7. v kategorii) a Viktor Görog 140. (47. v kategorii).