Na hoškovickém letišti řádila motocyklová monstra

Hoškovice u Mnichova Hradiště - Diváci i v menším počtu než se čekalo vytvořili závodům skvělou atmosféru.

2.9.2010

Závody dragsterů na letišti v Hoškovicích doprovodil se svou kaskadérskou show Radek PyrchalaFoto: Pavel Král

Seriál Mezinárodního mistrovství ČR dragsterů má za sebou čtvrtý závod – Drag Day Finals, jezdci mají ještě jeden závod před sebou, a to na Slovensku.

Časový harmonogram se na hoškovickém letišti přesto kvůli nepřízni počasí posunul. Po rozpravě jezdců se v 11 hodin rozjel závodní kolotoč kvalifikací. Jezdci absolvovali tři kvalifikační jízdy.

Některé jezdce, tak jak to bývá na všech závodech, zradila technika. Nepříjemný byl pád za cílem Milana Koláčného, který však skončil pro jezdce bez zranění.

Výsledky jednotlivých tříd:

Street 10: 1. Havlík (Suzuki GSXR), 2. Šnajdr (Yamaha R1).

Street Twin 11,5: 1. Švamberg (Suzuki 1800).

Modified Street Twin: 1. Jedlička (Aprilia RSV NOS), 2. Schejbal (Honda1000).

Super Street Bike: 1. Klymčiw (Suzuki Hayabusa Turbo), 2. Čížek (Kawasaki ZX12RNX).

National Dragster 600: 1. Čížek (Honda Speciál).

Competition Dragster: 1. Jolink (Ducati Speciál), 2. Knebl (KDF Kawasaki ZX12NX).

Jako na každém Drag Day, tak i tentokrát, měli možnost vyzkoušet si atmosféru závodů a závodní dráhu jezdci tříd Public.

V závodě Public Bikes ve třídě do 750 ccm se utkali Petr Novák a Daniel Výborný. Vyhrál Petr Novák.

Ve třídě Public Bikes nad 750 ccm se ve finále utkali Michal Kadlec a Jiří Kubrt. Vítězem se stal Kadlec.

Největší ozdobou byl ale závod třídy Public Bikes Woman, kde si dámy závody opravdu užívaly.

Ve finálové jízdě se střetly Tereza Bláhovcová a Petra Stránská. Zvítězila Bláhovcová.

V doprovodném programu Radek Pyrchala alias R.U.T.A.N. předvedl skvělou kaskadérskou show, v níž si někteří diváci vyzkoušeli i svou odvahu a odvezli si nezapomenutelný zážitek z jízdy s kaskadérem a malý dárek.

2.9.2010 VSTUP DO DISKUSE

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Patronem soutěže se stal Jakub Štáfek Lavi z kultovního seriálu Vyšehrad (na snímku). „Chance je zábavná, odvážná a drzá, stejně jako on,“ řekla mluvčí firmy Markéta Světlíková.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Bývalý zaměstnanec kraje je podezřelý ze zpronevěry

Střední Čechy – Co vysvětlovat nejen bývalému zaměstnavateli, ale i kriminalistům má nyní dnes již propuštěný zaměstnanec středočeského hejtmanství, na kterého krajský úřad podal trestní oznámení kvůli podezření ze pronevěry peněz. Vnitřní šetření napovídá, že muž, jenž na úřadě pracoval devátým rokem, zneužil ve svůj prospěch dřívějších znalostí mechanismů peněžních operací v rámci účtárny. Způsobenou škodu úřad vyčíslil na 1,9 milionu korun.

OBRAZEM: V Branžeži se veselili

Branžež - Posvícení v Branžeži bylo pořádáno Spolkem pro obnovu tradic, SDH  Branžež a Obecním úřadem  Branžež. Pro děti byla možnost vyrobit si dekorace z keramiky, obrázky z listí, případně vytvořit kresby na kameny. Návštěvníci měli možnost hlasovat v soutěži o nejlepší štrůdl či ochutnat z rozmanitého množství koláčů, buchet, chlebíčků nebo ochutnat domácí řízek s bramborovým salátem. Posvícení navštívilo asi 100 návštěvníků z Branžeže, Nové Vsi a okolí.

OBRAZEM: V Kolomutech soutěžily děti

Kolomuty - Ukončení letní sportovní sezóny v Kolomutech pojali uspořádáním zábavné akce pro děti, kterou pořádal Obecní úřad Kolomuty, Sbor dobrovolných hasičů Kolomuty a sportovní klub Sportovní Areál Kolomuty. Děti si užívaly skákacího hradu, zasoutěžily si v různých disciplínách (skok do dálky, hod na cíl, slalom, skákání v pytli, chytání ryb, střelba na terč z luku a ze vzduchovky, opičí dráha a cyklistický závod). Za každou disciplínu děti dostaly razítko do kartičky a na konci sportovních vícebojů byly odměněny medailemi. Soutěží se zúčastnilo 29 dětí.

OBRAZEM: V Dobrovici se konala výstava králíků, holubů a drůbeže

Dobrovice - V sobotu se v Dobrovici konala výstava králíků, holubů a drůbeže. Děti nejvíce lákala tombola, ve které byla spousta zajímavých cen. Někteří si domů mohli odnést i nějakého mazlíčka.