Vítkovice – Ml. Boleslav 6:5 PP

Extraligoví florbaloví hráči Billy Boy Mladá Boleslav přivezli po zásluze bodový zisk za smolnou prohru v prodloužení 5:6 s ambiciózním týmem Vítkovic.

Do utkání nastoupil Billy Boy v okleštěné sestavě, a tak záměr hrát na tři formace nebylo možné realizovat. Možná, že i tento fakt měl vliv na celkový výsledek.

První třetina byla hrána oboustranně opatrně - defenzíva měla navrch nad ofenzivními snahami obou rivalů.

Proto není divu, že po 20 minutách svítilo na výsledkové tabuli spíše fotbalové skóre 0:0.

Velice nadějný náskok 3:0 získali Boleslavští v závěru druhé třetiny, kdy Ekl, Křenek a Soukup rozvlnili soupeřovu síť.

Do třetí třetiny nastoupili Vítkovice s jasným cílem - vstřelit konečně gól, a to se jim podařilo. Ostravský Barabáš pozemní střelou rozesmutnil Středočechy (1:3). Naštěstí ne nadlouho - Vítkovičtí nepohlídali Marka Soukupa, a ten obnovil tříbrankové vedení (1:4).

Deset minut před koncem 3. třetiny se od mantinelu strefil Hrubý a náskok se ztenčil na 2:4. Po technickém přestupku Fojty (hra na zemi) využil soupeř i přesilovky (3:4).

Následující minuty byly napínavé na obě strany. Když se necelé tři minuty do standardního konce utkání se trefil opět Radim Křenek, tak se zdálo, že je rozhodnuto (3:5).

Ale na boleslavské sedla pasivita a nedisciplinovanost. Soupeř opět využil nabídnuté přesilovky (na trestné lavici seděl P. Novotný za hrubost) a Tomašík vykřesal domácím ještě jiskřičku naděje. Jedenáct vteřin před sirénou soupeř srovnal na 5:5, vynutil si nastavení a v něm po necelé minutě získal i druhý bod.

Hodnocení trenéra Vítkovic Mrázka: „Soupeř byl dnes lepší.“

Hodnocení trenéra Mladé Boleslavi Stožického: „V prvních dvou třetinách nám soupeř svojí hrou ulehčil situaci, ve třetí třetině přidal a při dvou vyloučeních jsme se dostali pod tlak. S trochou smůly jsme výsledek neudrželi.“

Hodnocení kapitána Billy Boy Jiřího Boušky: „Zklamání je to pro nás veliké. Opět rozhodla zbytečná vyloučení na konci. Pozitivní je ale fakt, že náš herní projev se výrazně zlepšil. Dnes jsme odehráli minimálně padesát minut tak, jak jsme si řekli. Všichni bránili a hrálo se s pokorou. Snad na to navážeme v dalších zápasech.“