Ve čtvrtfinále play–off florbalové extraligy v brněnském Rondu je stav mezi Bulldogs Brno a Sokolem Ml. Boleslav po dvou utkáních 1:1. Boleslavští si tak splnili přání alespoň jeden zápas vyhrát.

Brno – Ml. Boleslav 5:8

Skóre se na světelné tabuli měnilo hned třináctkrát, přitom osmkrát se radovali hostující ostrostřelci. A zejména Jaromír Ekl, který rozvlnil síť brněnské branky hned třikrát.

O osudu sobotního utkání nakonec rozhodla poslední třetina. Před ní brněnští florbalisté prohrávali o jedinou branku a drželi své šance na vítězství pevně ve svých rukou. Jenže v posledním dějství se sokolové prosadili, oproti dvěma trefám domácích, čtyřikrát a uklovli Buldokům zápas ve svůj prospěch.

Brno – Ml. Boleslav 2:1 SN

Kdo čekal ve druhém utklání další ódu na branky, nedočkal se. Na obou stranách padly jen dva góly. Na straně domácích se v deváté minutě trefil Ondráček, v kolonce branek hostů byl zase od osmadvacáté minuty zaznamenán Radek Gwuzdz.

Když po šedesáti minutách svítilo na světelné tabuli skóre 1:1, došlo na prodloužení. Ani v něm však žádná branka nepadla a začarované svatyně si oba gólmani nechali i při samostatných nájezdech. I proto byli po zásluze vyhlášeni nejlepšími hráči utkání.

Rozhodlo se totiž až ve čtvrté sérii, kdy svůj nájezd proměnil Valčík a urval pro Brno důležité vítězství. „Dokázali jsme po vyrovnaném a těžkém zápase srovnat stav utkání, což je pro nás velice důležité,“ nechal se slyšet domácí kouč.