Ve sportovní hale Arena Sparta Praha se uskutečnilo finále Mistrovství České republiky ve sportovním aerobiku a FISAF Fitness týmech a FISAF Hip hop. Bojovalo se nejen o republikové tituly, ale i nominaci na mistrovství světa 2009. Skvělého úspěchu na šampionátu dosáhly juniorky Fit studia Gábina z Mladé Boleslavi.

Finále se konalo s již tradiční účastí děvčat z Mladé Boleslavi. Zastoupení měl oddíl ve třech kategoriích: děti 8 – 10 let, junioři 14 – 16 let a dospělí.

V klání prvního dne vybojovala nejmladší boleslavská děvčata páté místo, které je velkým úspěchem na jejich první účasti na mistrovství České republiky v tak silné konkurenci.

Druhý den pak za účasti kamer České televize soutěžily dvě nejsilnější kategorie, v nichž juniorky Fit studia Gábina vybojovaly titul vicemistryň České republiky a nominovaly se tak na prosincové mistrovství světa 2009, které se uskuteční na Martiniku.

Z finančních důvodů se ale nebudou moci boleslavská děvčata tohoto mezinárodního klání zúčastnit, i když to byl jejich velký sen. Je to jistě škoda, ale náklady spojené s cestou a pobytem na šampionátu v oblasti Karibiku přesahují jejich finanční možnosti.

Čtvrtým, „bramborovým“ místem, pak doplnila úspěšné tažení mladoboleslavského aerobiku i děvčata v nejstarší kategorii.

Cvičenky Fit studia Gábina tak potvrdily že patří k české republikové špičce.