Krasobruslařky BK Kraso si vybruslily řadu medailí

Mladá Boleslav - Závodnice boleslavského krasobruslařského oddílu mají nabitý program.

16.12.2009 1

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vladimír Malinovský

Krasobruslařky BK Kraso Mladá Boleslav nelenily a zúčastnily se hned dvou závodů v rámci Českého krasobruslařského svazu a v rámci projektu Bruslička.

V Malé ceně Mladé Boleslavi na mladoboleslavském stadionu měl BK Kraso největší zastoupení v kategorii Přípravka B, kde si Tereza Hašlarová dobruslila pro stříbrnou medaili, místo za ní na bronzovém stupínku skončila Soňa Řehořková.

Obě tyto pětileté závodnice startovaly i v Novém Městě nad Metují, kde Soňa Řehořková opět vybojovala bronz, Tereza Hašlarová pak skončila těsně pod medailovými posty na 4. místě.

Těmito skvělými výkony potvrdila Tereza Hašlarová třetí místo v celorepublikovém žebříčku, Soňa Řehořková je zatím šestá.

V Mladé Boleslavi v přípravce startovala ještě Štěpánka Grégrová (5. místo). Mezi starší přípravkou, která bývá na všech závodech nejpočetněji zastoupená, skončila Petra Kuncová na 9. místě.

Mezi nováčky mladšími mělo BK Kraso dvě želízka v ohni – Tereza Andělová se umístila na 9. místě, Tereza Mosiurczaková na 10. místě.

V kategorii mladších žaček startovala Sabina Folprechtová, která dobruslila pro 11. místo, Alžběta Černá pak skončila třináctá.

Příští víkend se koná Vánoční cena ve Dvoře Králové, kde bude mít BK Kraso opět početné zastoupení a během vánočních prázdnin čeká nejen závodnice, ale i jejich rodiče příprava na I. ročník Mladoboleslavského poháru, který se uskuteční na mladoboleslavském zimním stadionu 31. ledna 2010.

Závodit zde budou nejmladší kategorie od přípravky až po starší závodnice v kategorii žaček.

EVA BENDOVÁ

16.12.2009 VSTUP DO DISKUSE 1

Českem znovu projížděl americký vojenský konvoj.
17

OBRAZEM: Češi americké dragouny vítali i posílali domů

Verunka Rybínová se narodila 20. března, vážila 3,47 kg a měřila 53 cm. S maminkou Lenkou a tatínkem Janem bude bydlet v Kochánkách, kde už se na ni těší sestřička Adélka.
6

Přivítejte s námi na světě další miminka narozená v minulých dnech

Rallye Hořovice už žhaví motory

Hořovice – O posledním dubnovém víkendu se v okolí měst Hořovice a Hostomice uskuteční již sedmnáctý ročník populární a známé Rallye Hořovice. Pořadatelem je Auto sport klub Hořovice, který pořádá soutěže každý rok a už jich má na kontě celkem šestadvacet.

OBRAZEM: Galerie Středočeského kraje zahájila novou výstavní sezonu

Galerie Středočeského kraje slavnostně zahájila novou výstavní sezonu. V rámci slavnostního zahájení se uskutečnila vernisáž výstav Josefa Hnízdila Odložený případ a Bohu k slávě, městu ku prospěchu, jež je věnována 350. výročí položení základního kamene jezuitské koleje.

Potravinou roku jsou uzeniny, pečivo i víno

Jubilejní desátý ročník soutěže Potravinářský výrobek Středočeského kraje zná své vítěze. Slavnostní vyhlášení se konalo v sobotu na Výstavišti v Lysé nad Labem.